• NAJTRIEDA 1718

• 30.11.2017

Postup do Krajského kola vo florbale

Milí žiaci!

Máme za sebou súboj o bonusový bod  v súťaží fotografií na tému. „ Všetko, čo nás  baví.“. Aktivita zaujala, a najmä víťazná trieda na 2. stupni pristúpila k súťaži naozaj zodpovedne. V tabuľkách nájdete aktuálne poradie súťaže NAJTRIEDA 1718. Nezabudnite, že ďalšie body sa budú rozdávať už 8.12.2017 -  pri hodnotení vianočnej výzdoby tried.

Ďakujeme všetkým priateľom a ich priateľom za aktívnu účasť v súťaži!

Ešte jedna informácia z florbal. Naši chlapci postúpili do krajského kola tejto športovej súťaže. Gratulujeme a držíme palce v ďalších zápasoch.

• Florbal

• 23.11.2017

Naši starší žiaci úspešne prešli predkolom okresného kola florbalu po výhrach nad ZŠ Odborárska a ZŠ Česká. Držíme palce v zápasoch o postup do krajského kola.

• Návšteva hasičskej stanice

• 23.11.2017

Exkurzia Hasičskej stanice 3 - Nové Mesto sa začala ozajstnou sirénou a spúšťaním sa hasičov po tyčiach priamo do garáží. Potom sa žiaci zoznámili s hasičskou technikou, automobilmi a ďalším výstrojom. Zažili aj neplánový ostrý výjazd, pri ktorom sa hasičom podarilo opustiť stanicu do jednej minúty. Počas exkurzie odpovedali na množstvo zaujímavých otázok, boli veľmi milí a trpezliví. Ďakujeme, páni hasiči.......

• BODY THE EXHIBITION

• 15.11.2017

Žiaci 9. ročníka odhalili  tajomstvo ľudského tela na BODY THE EXHIBITION. Výstava nás previedla  fascinujúcim svetom nášho tela a umožnila nahliadnuť na  detailný pohľad hlboko pod kožu od hlavy až k pätám. Priblížila nám, čo sa deje v tele pri pohybe, športe i odpočinku vďaka revolučnej metóde tzv. plastinácie.

• Prednes nemeckej poézie a prózy

• V utorok 21. novembra 2017 sa v Bratislave uskutočnila súťaž v prednese nemeckej poézie a prózy. Odborná porota hodnotila najmä výslovnosť, prejav a prednes.  Žiaci, ktorí sa len začínajú učiť nemecký jazyk, prezentovali svoje nadobudnuté vedomosti. Veľmi nás teší, že v prednese sa na vynikajúcom 2. mieste v kategórii I. stupňa umiestnili Samuel Hrašna, Lialiana GrznárováVeronika Rybárová. Žiaci za predvedené výkony získali pochvalu, diplomy a vecné ceny. Okrem ocenených prváčikov za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme aj našim žiakom II. stupňa -  Patrikovi Hlavačkovi, Miroslavovi Marčíkovi, Letícii Šubovej, Monike Ralbovskej a Samuelovi Markócsymu.  Deti pripravovala Mgr. Jana Barboríková.

• THE HEROES

• 21.11.2017

Všetci obdivujeme hrdinov - športovcov, hercov, spevákov... - ľudí, ktorí sú nám známi, no vzdialení. Zabúdame však na reálnych hrdinov okolo nás - našich kamarátov, spolužiakov, susedov... A práve o nich bolo divadelné predstavenie v anglickom jazyku THE HEROES, ktorého sa zúčastnili najusilovnejší angličtinári 7. -  9. ročníka. V hre boli predstavení autentickí hrdinovia - finalisti ankety Detský čin roka, ktorí zachránili ľudský život alebo nezištne  pomohli rovesníkom. Porozumieť divadelnému predstaveniu, kde 95% hovoreného slova tvorila angličtina, bolo pre mnohých výzvou. Niektorí rozumeli viac, iní menej, no všetci pochopili posolstvo:  "V každom z nás sa skrýva hrdina, musíme len potlačiť strach ním byť."

• NAJTRIEDA 1718

• Milí žiaci!

Tešíme sa, že bonusové body napokon neostali nepovšimnuté a do tabuľky Najtriedy 1718 si ich pripíše viacero tried. To, čo vás baví, si môžete prezrieť na  https://www.facebook.com/skolakalina.sk. POZOR!!! Ponúkame vám možnosť získať ešte – tretí - bonusový bod. Na uvedenom webe vyberte fotografie, ktoré sa vám páčia a dajte im svoj “like”. Fotka, ktorá ich bude mať najviac, vyhráva. Hlasovať môžete vy, ale aj vaši rodičia, súrodenci, kamaráti, a samozrejme, aj vaši učitelia. :-) Hlasy spočítame 30. novembra 2017.

Na skrášlenie konca pracovného týždňa si učitelia 1. stupňa pre svojich žiakov zorganizovali súťaž Farebné tematické piatky. V tabuľke nájdete pridelené body po štyroch kolách. V súťažení sa pokračuje ďalej.

Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži!

• Knižný veľtrh Bibliotéka 2017

• Začiatok novembra sa už tradične spája s výstavou kníh Bibliotéka, na ktorej sme ani tento rok nemohli chýbať. Vybraní siedmaci a ôsmaci mali možnosť nazrieť do vystavených literárnych diel, zahrať si spoločenské hry či zúčastniť sa pestrého sprievodného programu. Z Bibliotéky má radosť každý milovník kníh a my sa už teraz tešíme na jej ďalší ročník.

• Beseda so spisovateľom

• Zavítal k nám Martin Daniš autor knihy O chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády. Vyrozprával nám príbeh o malom mužíčkovi, ktorý na našej Zemi hľadal krásnu vôňu čokolády. Jeho rozhodnutie spustí lavínu neuveriteľných udalosti. Naši žiaci 1.a 2.ročníka sa pomocou hry dostali priamo do deja príbehu.