• Malý futbal 🥈⚽

• Naši ôsmaci a deviataci sa zúčastnili turnaja v malom futbale. Zo skupiny po troch víťazstvách postúpili do finále, v ktorom po dramatickom závere prehrali 2:3 a obsadili 2. miesto. Najužitočnejším hráčom turnaja sa stal Martin Rigo so 6 gólmi.

Chlapcom ďakujeme za predvedené bojovné výkony!

Reprezentovali nás:  M. Kusala, M. Rigo, M. Urban, O. Mortreux,  A. Hanudel, D. Artim, N. Bagin, L. Dornai, K. Štepanovský, M. Čačo, R. Ondera.

• LAST WISH 🎭

• Žiaci 7. a 8. ročníka zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku LAST WISH. Príbeh bol inšpirovaný rozprávkou Jana Wericha Kráľ mal troch synov. Posledné želanie Pána Kinga pripravilo jeho potomkom skutočný oriešok. Po jeho rozlúsknutí pochopili, aká môže byť sláva nudná, bohatstvo otupujúce a jediné, čo má skutočný význam a zmysel, sú dobré rodinné vzťahy.

• CESTA SLOVENSKOU HISTÓRIOU

• V pondelok 10.10. sa triedy druhého stupňa zúčastnili edukatívneho divadelného predstavenia o našej histórii s názvom Cesta slovenskou históriou - od Viedne k Štúrovcom. Herci sa snažili vtipne aj odbore zaujať deti a v krátkosti ich previesť našou históriou od bitky pri Viedni s Osmanmi 1683, cez Rákocziho povstanie k Jánošíkovi. Oboznámili ich taktiež s reformami Márie Terézie, od ktorej premostili k vplyvu francúzskej revolúcie na Uhorsko. Predstavenie ukončili Ľudovítom Štúrom a jeho prívržencami. Príjemným oživením bolo zapájanie detí do programu.

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• 26. septembra sa každoročne slávi Európsky deň jazykov, preto sme sa predchádzajúce týždne na hodinách angličtiny venovali netradičným jazykovým aktivitám. Deti spoznali zvláštnosti jednotlivých európskych jazykov, súťažili v cestovateľskom kvíze, sledovali vtipné a poučné videosekvencie, navrhovali logo na tričko, tvorili a prezentovali zaujímavé projekty. Ovládanie cudzích jazykov deťom otvára nové príležitosti, ktoré raz určite ocenia.