• Hurá, prázdniny! 😉🤸‍♂️

• Školský rok 2023/24 je úspešne za nami. Triedni učitelia už rozdali vysvedčenia a individuálne zhodnotili dosiahnuté výsledky žiakov. Ceny dostali aj najlepšie triedy za 1. a 2. stupeň v rámci našej celoročnej súťaže NAJTRIEDA. Za našu školu boli aj individuálne ocenení Laura Müllerová a Jerguš Cenký, ktorí si svoje uznanie prebrali u pána starostu.

Stránkové hodiny počas prázdnin budú každú stredu od 9.00 do 12.00 hod. V priebehu prázdnin na tomto mieste zverejníme informácie o začiatku nového školského roka.

Teraz nám už nič nebráni rozpŕchnuť na prázdniny, užívať si leto a všetko, čo s ním súvisí. Krásne prázdniny všetkým!

Prihovor_riaditela_skoly_2024.pdf

KALINA_2_2023_2024.pdf

• Najtrieda 2023/2024😊🏃‍♂️

• V posledných dňoch tohto školského roka sme si aj zašportovali, aj sme sa zdravo najedli. Naši starší žiaci si zmerali sily v ⚽nohejbale ​​​​​​​a menší zas vo 🤾vybíjanej. Výsledky sú zaznamenané v tabuľke. Náš tradičný a obľúbený Kalina Food Day🥗opäť potvrdil, že aj zo zdravých potravín sa dajú vytvoriť okulahodiace a zároveň chutné jedlá. Dôkaz si môžete pozrieť na fotkách.😎
            To boli zároveň posledné tohtoročné súťaže. Ako ste si všetci počas roka počínali, môžete vidieť v tabuľke Najtrieda 2023/24, kde je už aj konečné poradie.🏆 Všetkým triedam ďakujeme za účasť a nasadenie v súťaži. Tým najlepším gratulujeme a v posledný školský deň ich čaká sladká odmena.🎂

• Denné jazykové tábory

• Stráv s nami leto, zaži nové zážitky, nájdi si nové priateľstvá v termínoch:

• 29.7 – 2. 8. 2024 v CVČ Gessayova 6 v Petržalke od 8.00 do 15.00 – 10 miest
            • 29.7 – 2. 8. 2024 v CVČ Hlinická 3 v Rači od 8.00 do 15.00 – 14 miest
            • 12.8 – 16. 8. 2024 v CVČ Hlinická 3 v Rači od 8.00 do 15.00 – 15 miest

Tábor je zameraný na slovenský jazyk ako cudzí jazyk, ktorý sa budeme učiť popri hrách, športových a výtvarných aktivitách. Deti budú pracovať v skupinách aj samostatne. Pôjdeme spolu aj do lesa a vytvoríme si divadlo.

Doobeda sa budeme učiť slovenčinu kreatívnou a zábavnou formou a zlepšovať si jazykové zručnosti. Poobede si vytvoríme bábky, niečo z hliny alebo si zašportujeme. Počas dňa budú mať deti obed i desiatu. Deti budú rozdelené do menších skupín podľa jazykovej úrovne a veku.

Cena: tábor je zadarmo financovaný z dotácie,

Kontakt: Vyplňte prihlášku a pošlite nám sken na mail skola@inklucentrum.sk alebo nás kontaktujte mailom s otázkami, nejasnosťami. Prihlášky môžete doniesť aj kedykoľvek počas týždňa do CVČ Hlinícka 3 v Rači našim učiteľkám. (Kontaktná vedúca osoba: Lesia Lehotská).

Prihlášky:

Prihláška_SK
            Prihláška_UA
            Prihlášia_VIE

• Otvorenie kultúrneho a športového leta 🌴🤸‍♂️😉

• Dobrý deň, pozývame vás na Otvorenie kultúrneho a športového leta v mestskej časti Bratislava – Nové Mesto. V prílohe nájdete kompletný program na celé tri dni – od piatka 21. júna až do nedele 23. júna 2024.

Mestská časť Bratislava – Nové Mesto

Oddelenie kultúry, športu a voľného času

Junácka 1, 832 91, Slovensko

www.banm.sk

• Olympijský deň žiakov 5. až 9. ročníka 🏃🏆⚽

• Dnes 13.06.2024 pokračoval na škole Olympijský deň, tentoraz pre žiakov 5. až 9. ročníka. Na Olympijskom dni sa zúčastnilo 216 žiakov a 15 pedagógov. Súťažilo sa v piatich disciplínach (prehadzovaná s fitloptou, futbal, piškvorky, prekážková dráha, člnkový štafetový beh) po jednotlivých ročníkoch. Víťazmi sa stali žiaci 5.A triedy, získali 15 bodov, 6.B triedy, získali 12 bodov, 7.A triedy, získali 13 bodov, 8.B triedy, získali 9 bodov a 9.B triedy, získali 9. bodov. Gratulujeme.

Všetkých účastníkov ocenila odznakom Olympijského dňa naša olympionička Mária Krajčírová – Némethová členka Olympijského klubu Bratislava. Olympijský deň bude do tretice pokračovať 19.06.2024 súťažami pre žiakov 1. až 4.ročníka. Vyvrcholenie Olympijského dňa sa uskutoční 21.06.2024 na Kuchajde, kde sa zúčastní aj naša škola.

• Futsaloví víťazi⚽

• Naši chlapci z 8. a 9. ročníka si najprv 💪vybojovali postup do finále Bratislavského kraja vo futsale v Senci a nakoniec sa v ňom dočkali aj zaslúženeho triumfu.🏆 Sme na nich veľmi hrdí a k tomuto skvelému úspechu im gratulujeme!

• 🍀Deň plný zážitkov na Devíne🌞

• Niektorí naši žiaci 1. stupňa navštívili sokoliareň, minizoo a Devínsky hrad. V rámci enviromentálnej výchovy v oddychovom areáli minizoo videli bohatú expozíciu dravcov🦅, ich letové ukážky a množstvo ostatných zvierat🐐, ktoré mohli aj nakŕmiť a pohladkať. Navštívili aj jedno z najstarších hradných sídiel na Slovensku - majestátny Devín 🏯 Oboznámili sa s jeho históriou, ktorá siaha do predhistorických dôb. Za jeden deň naše deti prežili veľa zážitkov, ktoré budú mať ešte dlho v pamäti.

• Sekretariát:
          Marta Boudná 0904 59 33 57