•  Milí žiaci! 📜

     •   Opäť je tu chvíľa, na ktorú sa teší väčšina z vás už od 1.septembra. Dnes si prevezmete z rúk triednych učiteľov ocenenie Vašej celoročnej  práce a od zajtra sa Vám začínajú vytúžené 2 mesiace prázdnin. Viem, že nie každý z Vás bude so svojím vysvedčením spokojný. Bez práce však nie sú koláče, a preto sa musíte seriózne zamyslieť, či ste spravili naozaj všetko to, čo bolo vo Vašich silách. Naše  veľké uznanie patrí všetkým, ktorí celých 10 mesiacov pracovali zodpovedne a poctivo. Tých určite pohľad na svoje vysvedčenie poteší. Ti, ktorí nie ste so známkami úplne spokojní,  nemusíte byť smutní.  Nasledujúci september Vám prinesie nové príležitosti a možnosti na zlepšenie či osobné  napredovanie.

       Podobne ako minulé roky, aj tento mal svoje špecifiká. Pandémia nás na čas opäť prinútila zameniť školské lavice  za online prostredie. Oveľa smutnejšie však  je, že vojnový konflikt u našich susedov vyhnal mnoho ľudí zo svojich domovov. Aj my sme medzi sebou privítali nových spolužiakov z Ukrajiny.  Tieto osobné skúsenosti nám všetkým pomohli lepšie si uvedomiť význam a hodnotu slov mier,  zdravie, šťastie, spokojnosť či bezpečnosť. Myslím si, že prítomnosť a rola učiteľa zohrávala v týchto momentoch nezastupiteľnú úlohu. Aj preto moje veľké poďakovanie patrí všetkým  mojim kolegom, Vašim učiteľom, ktorí Vás trpezlivo sprevádzali vyučovacími hodinami. Verte mi, že sa snažia nielen odovzdať Vám čo najviac vedomostí, ale taktiež podporujú Vašich rodičov vo vašej výchove, aby z Vás vyrástli úspešní mladí ľudia so správnymi životnými hodnotami.

      Práve dnes chcem špeciálne spomenúť našich prváčikov. Mimoriadne oceňujem Vašu snahu a pracovitosť, keďže prvý rok v škole nie je ľahký a neraz prináša aj množstvo starostí a prekážok. Verím však, že so všetkými písmenkami a číslicami ste sa už skamarátili a s ich pomocou budete s radosťou a ľahkosťou pokračovať na Vašej ceste objavovania a spoznávania tajomstiev sveta.    

      Tak ako každý rok sa na tomto mieste s dávkou nostalgie lúčim s našimi deviatakmi. Ani pre Vás to nebolo jednoduchých 10 mesiacov.  Bol to rok plný výziev, očakávaní a prvých veľkých životných rozhodnutí.  V mene všetkých pedagógov Vám  prajem veľa šťastia a úspechov vo Vašom ďalšom štúdiu na stredných školách. Želám Vám, aby každý z Vás našiel tú správnu cestu k splneniu svojich snov.

      Teraz prichádza čas na oddych a relax. Všetkým Vám prajem, aby ste si užili pekné leto plné nových zážitkov. Skúste odložiť mobily a tablety a viac vnímajte krásu a rozmanitosť okolo seba.  Oddýchnite si, zažite nové a nepoznané dobrodružstvá, navštívte nové miesta. Ale hlavne načerpajte energiu,  aby sme sa v septembri opäť stretli v zdraví a plní sily.

      Dušan Noga, riaditeľ školy

     • Exkurzia 🧐 🏰

     • 16.6.2022

      Žiaci siedmeho ročníka venovali včerajší deň dejinám. Najprv navštívili našu dominantu, Bratislavský hrad, kde si zopakovali vedomosti z histórie nášho mesta. Následne sa presunuli spoznávať súčasné dejiny do slovenského parlamentu. Spolu s pani sprievodkyňou sa prešli jeho chodbami, z balkóna pozorne sledovali, ako sa prijímajú zákony a absolvovali aj krátku besedu s dvomi poslankyňami NR SR.

     • 🏃‍♀️ Atletický štvorboj 🥇

     • Po úspechu v okresnom kole sa naši žiaci nestratili ani v kole krajskom. V konkurencii ostatných mladých atlétov sa najviac darilo Rasťovi Onderovi zo 7.A. Podarilo sa mu zvíťaziť v skoku do diaľky a v behu na 60 metrov pridal výborné 3. miesto. Gratulácia ale patrí všetkým zúčastneným za ich odhodlanie a bojovné výkony. Reprezentovali nás: Tatiana Kašáková, Rastislav Ondera, Denis Artim a Adam Bubeník.

     • Florbal - krajské kolo 🏒🥉

     • Naši chlapci na deň detí bojovali v krajskom kole florbalu. Po sérii víťazstiev v skupine tesne prehrali až v semifinále. V poslednom zápase však zabojovali a turnaj ukončili víťazne. Obsadili tak výborné 3. miesto. Blahoželáme im k celkovému umiestneniu a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

     • MDD 🤸‍♂️🎉

     • Medzinárodný deň detí sa slávi od r. 1925. Mnohé krajiny sa rozhodli vyčleniť si jeden deň v roku a dopriať deťom vlastný sviatok plný zábavy a smiechu. Aj naša škola dnešok prispôsobila všetkým oslávencom. Niektoré triedy absolvovali so svojimi triednymi učiteľmi vychádzku na Kuchajdu alebo do Medickej záhrady. Žiaci ôsmeho ročníka na prešli na Slavín, kde sa dozvedeli zaujímavosti z histórie a zo sveta výtvarného umenia. Šiestaci zase navštívili Národnú radu Slovenskej republiky. Pri exkurzii parlamentnými chodbami sa k nim pridala aj poslankyňa NR SR. Deti, ktoré ostali v škole, si na školskom ihrisku mohli zasúťažiť a vyskúšať netradičné a menej známe športy. Veríme, že všetci naši žiaci si svoj deň užili naplno, s radosťou a s úsmevom na tvári.

   • Kontakty

    • Základná škola s materskou školou Kalinčiakova 12
    • Sekretariát: Marta Boudná 0904 59 33 57 Zástupca : Mgr. Renáta Fenclová 0949 187 773 Mgr. Miloš Smoleniak 0911 978 881 Riaditeľ: Dušan Noga 0903 889 363 Jedáleň: Jana Havránková 0904 67 68 95 Materská škola: Zuzana Sadovská 0911 978 876 Školský klub detí (ŠKD): Petra Zemancová 0948 162 754
    • Kalinčiakova 12 83104 Bratislava Slovakia
    • 50409964
    • 2120330410
   • Prihlásenie