• Citius, Altius, Fortius 🏃‍♀️🥈🏆

• V okresnom kole atletiky nás reprezentovali žiaci a žiačky 6.- 9. ročníka. V silnej konkurencii sa nestratili a podali výborné výkony. Rastislav Ondera (8.A) a Laura Vladárová (6.A) triumfovali v skoku do diaľky a v behu na 60 m. Stupne víťazov  v technických disciplínach obsadili aj Saša Ifailová (9.AC) a Nina Polcíková (8.A). Družstvo dievčat tak v súťaži družstiev skončilo na celkovom 2. mieste. Všetkým zúčastneným patrí veľká pochvala za reprezentáciu školy a predvedené výkony.

• Po stopách Ľudovíta Štúra 👣😉

• Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka navštívili malebné mestečko Modra. Ich cieľom  bolo priblížiť si život a dielo velikána slovenských dejín - Ľudovíta Štúra. Absolvovali návštevu múzea, kde si vypočuli informácie o jeho živote a prezreli vystavené exponáty. Nevynechali ani miesto jeho posledného odpočinku na modranskom cintoríne.

Aj takýmito  exkurziami sa snažíme našim žiakom v tejto modernej dobe  približovať našu minulosť, budovať v nich hrdosť k národu a pestovať  lásku k materinskému jazyku.

• DEŇ NARCISOV 2023

• Našim dobrovoľníkom sa podarilo vyzbierať 3237,23 eur. Je to najviac vyzbieraných peňazí za 21 rokov, počas ktorých sa do charitatívnej zbierky Deň narcisov zapájame. Ďakujeme tým, pre ktorých ľudskosť, dobročinnosť a pomoc nie sú cudzie.

• 🌞Deň Zeme a šiltovky🧢

• Šiltovkový deň vás v piatok 21.4. zaujal a zapojili ste sa v hojnom počte. Nedali sa zahanbiť ani učitelia, čo nás veľmi teší. Zároveň sme si Dňom Zeme🌎 pripomenuli, aké dôležité je starať sa o našu planétu. Zbieraním odpadkov a upratovaním sme prispeli ku krajšiemu prostrediu, v ktorom trávime svoj čas. Tento piatok nás čaká "Elegantný deň"👨‍💼 Tešíme sa na vaše outfity a dúfame, že sa opäť všetci dobre zabavíme.

• DEŇ NARCISOV

• Vo štvrtok 20.4.2023 sa naši pedagógovia a žiaci ako dobrovoľníci zapoja do najznámejšej charitatívnej zbierky Ligy proti rakovine DEŇ NARCISOV. Každý, kto si pripne žltý narcis, vyjadrí týmto gestom podporu ľuďom, ktorí bojujú s onkologickým ochorením. Dobrovoľný finančný príspevok možno v tento deň vhodiť do pokladničky priamo v škole (7.00 – 10.30) alebo na stanovištiach:

BILLA Bajkalská ul. (8.00 – 14.00)

KAUFLAND Trnavská ul. (8.00 – 14.00)

Od 17.4. do 28. 4. môžete prispieť aj prostredníctvom:

- SMS na 848 (hodnota SMS je 3 € v sieťach všetkých mobilných operátorov)

- účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454

Všetkým dobrým ľuďom vopred ĎAKUJEME!

• E-shop so školským oblečením je tu!

• Máme pre Vás skvelú novinu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia. O jej podobe pomohli rozhodnúť sami žiaci, jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/skolakalina/

Objednávanie bude spustené od 19.04.2023 až do 03.05.2023. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

Dúfame, že z kolekcie budete mať rovnakú radosť ako máme my!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• Jar v triedach🌼🌞

• Ako to už býva zvykom, keď sa mení ročné obdobie, mení sa aj výzdoba v triedach. Pred Veľkou nocou sa preto v každej triede pilne pracovalo na jarnej a veľkonočnej výzdobe. Veríme, že to nie je iba kvôli bodom do celoročnej súťaže Najtrieda 2022/2023, i keď určite potešia.🤭Priebežný stav sa opäť premiešal, ale súťaž ešte nekončí. Najbližšie nás čaká "Tematický týždeň", pri ktorom sa určite aj všetci zabavíme.

• Víťazné McDonald’s menu ⚽🥇

• Naši mladí futbalisti odohrali druhé kolo McDonald’s Cupu. Po dvoch úvodných výhrach sa o celkovom víťazovi turnaja rozhodovalo v poslednom zápase s družstvom zo ZŠ Za kasárňou. V napínavom dueli naše družstvo uspelo a postúpilo tak do finále Bratislavského kraja. Okrem tohto úspechu nás teší aj individuálne ocenenie pre najlepšieho brankára, ktoré získala Sofia Zimová zo 4.B. Srdečne gratulujeme a držíme palce do ďalších bojov.

• "Prechádzky jarom" s Hviezdoslavom 😉📚

• Aj naši druhostupniari dokázali, že im nie je cudzia poézia či próza. Po triednych kolách nabrali odvahu a svoje recitátorské schopnosti predviedli v školskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín. Tohtoročné ocenenie získali:

Kategória (5. -6. roč.)

1. Jakub Artim (6.B), 2. Marco Kráľovič (6.A), 3. Ella Bartáková (5.A)

Kategória (7. -8. ročník)

1. Nina Polcíková (8.A),2. –3. Jakub Križan (7.B),LIilien Sommer (8.A)

Všetkým recitátorom ďakujeme za účasť a predvedené výkony!