• MDD na Kuchajde - Festival pre malé a veľké deti, priateľov a susedov

• Hlavným cieľom podujatia MDD na Kuchajde je predstaviť aktérov v oblasti športových aktivít a spojiť ich s cieľovou skupinou, rodičmi a ich deťmi. Mestská časť si uvedomuje, že má v rukách unikátny nástroj, v ktorom dokáže prepojiť na jednom mieste a v jednom čase všetkých, ktorí hodnotne trávia, alebo chcú tráviť svoj voľný čas. Klubom ponúka mestská časť reálny priestor odprezentovať svoju činnosť a náborovať nové talenty, ktoré budú časom reprezentovať nielen klub, ale aj mestskú časť, či krajinu v ktorej žijú. Deti si môžu reálne vyskúšať každú aktivitu, spoznať lektorov, inštruktorov, zatiaľ čo sa rodičia dozvedia základné informácie o kurzoch, krúžkoch, tréningoch, finančnom aj časovom kredite danej aktivity.

Okrem športových aktivít sa návštevníci môžu tešiť na prezentáciu a prehliadku rôznorodej automobilovej techniky hasičov, polície, armády, OLO, zdravotníkov a EKO-podniku mestskej časti. Tohtoročnou novinkou je pristavený historický Československý poštový vozeň z roku 1937 na prvom nástupišti železničnej stanice Nové Mesto. V nedeľu pokračujú oslavy na Železnej studničke Kamzík, kde majú deti do 18. rokov v čase od 10.00 h do 14.00 h na lanovku vstup grátis. Športové zápolenie pokračuje v nedeľu aj v športovom areáli Decathlon PHAROS, ktorý je tento rok naším hlavným partnerom podujatia.

Verím, že spoločnými silami sa nám podarí ukázať našim deťom radosť a lásku k športovým aktivitám.

Mestská časť Bratislava – Nové Mesto

Oddelenie kultúry, športu a voľného času

• Olympijská umelecká výzva Paríž 2024 pre deti a mládež

• Olympijské umelecké výzvy pre deti a mládež v súvislosti s Hrami XXXIII. olympiády v Paríži budú vrcholiť v najbližších týždňoch. Najkrajšie výtvarné práce spríjemnia prostredie v Olympijskej dedine v Paríži, odkazy zasa podporia slovenských športovcov. Slovenský olympijský a športový výbor vyzýva pedagógov i rodičov, aby podporili talenty mladých ľudí a prihlásili ich do troch umeleckých súťaží. Viac info

• 🌍Deň Zeme🌞

• "Deň Zeme" si síce pripomíname iba jeden deň v roku, my sme si ho však užívali dlhšie. Každý jeden slnečný deň☀️sme sa snažili efektívne využiť na skrášlenie🧹 okolia našej školy. Vašou aktivitou ste pomohli nielen našej planéte, ale pribudli Vám ďalšie body do našej tabuľky. Zároveň sme pripísali aj bonusové body triedam, ktoré sa zapojili do "Dňa bez mobilov"📵Najbližšie si trošku zašportujeme, naši druhostupniari si zahrajú nohejbal⚽ a 1. stupeň si zmeria sily vo vybíjanej🤾. A nebojte sa, nezabudli sme ani na tradičný Kalina Food Day🥗. Sledujte webstránku školy či Edupage a všetko sa včas dozviete!

• Školská atletika družstiev🏃‍♀️

• Naši ôsmaci a deviataci sa zúčastnili atletickej súťaže družstiev. Žiaci súťažili v disciplínach skok do diaľky, 60 m a 800 m beh, vrh guľou a hod vortexom - raketkou. Vo viacerých z nich sa nám podarilo obsadiť aj individuálne pódiové umiestnenia.👍Každý zo súťažiacich svojimi výbornými výkonmi tiež prispel k celkovému bodovému zisku pre svoju školu. Dievčatá napokon obsadili celkové 2. a chlapci 3. miesto.🏆 Všetkým blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Modrý gombík UNICEF

• Naša škola sa tento rok zapojila do zbierky MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2024. Je venovaná deťom, ktoré žijú v krajinách, kde zúria vojny alebo ich pustošia prírodné katastrofy. Na svete sú milióny detí, ktoré idú každý večer spať hladné. Príspevkom do tejto zbierky týmto deťom pomôžete.

Podporiť zbierku môžete od 13.5. - 19.5.:

• zaslaním SMS v tvare MODRY GOMBIK na číslo 844 (1 SMS = 3 €)
            • cez www.modrygombik.sk

Okrem toho môžete dobrovoľný finančný príspevok vhodiť do pokladničky priamo v škole vo štvrtok 16.5. Prípadne využiť QR  kód (3€) na pokladničke.

Za Váš dobrý skutok veľmi pekne ďakujeme.

• Sekretariát:
          Marta Boudná 0904 59 33 57