• Vybíjaná - okresné kolo🏐🥇

• Žiačky piateho až siedmeho ročníka úspešne absolvovali okresné kolo vo vybíjanej. Po celkovom víťazstve na turnaji postúpili do krajského kola. Dievčatám gratulujeme a držíme palce v ďalších zápasoch.

• Školský pohár v malom futbale ⚽ 🥈

• Po dvoch predchádzajúcich úspešných kolách bojovali naši žiaci v krajskom finále Školského pohára v malom futbale. Po sérii víťazstiev sa im podarilo dostať sa až do finále. Po dramatickom priebehu v ňom tesne prehrali so ZŠ Gercenova. Individuálne ocenenie pre najlepšieho hráča celého turnaja získal Denis Artim zo 7.A. Všetkým chlapcom, ktorí nás reprezentovali, ďakujeme za predvedené výkony a srdečne gratulujeme k strieborným medailám. 👋

Našu školu reprezentovali: L. Maček, A.Opanasenko, D. Artim, J.Artim, K. Štepanovský, J. Marosz, R. Kolenčik, D.Valo, S. Kondla, M. Kráľovič a J. Holdoš.

• Exkurzia Carnuntum🧐✨

• Šiestaci a siedmaci navštívili najväčšie archeologické nálezisko v Rakúsku – Carnuntum, ktoré sa nachádza len zopár kilometrov od Bratislavy. Žiaci mali možnosť prezrieť si pozostatky rímskeho mestečka a dozvedeli sa veľa zaujímavostí o živote ľudí z tohto dávneho obdobia histórie. Cestou späť nemohla chýbať ani sladká zastávka v čokoládovni v Kittsee.

• Exkurzia do Starého mesta 🧐🏰

• Žiaci 8.AB triedy sa v piatok presunuli do exteriéru Bratislavy. Objavovali pôvodné opevnenie stredovekého mesta a pomocou starej mestskej mapy objavili štyri brány s výkladom zaujímavostí a záverečným kvízom.

• Kalina Food Day 2022 🥑🥕

• V piatok sa uskutočnil V. ročník KFD - Kalina Food Day 2022 - vytvor si zdravú desiatu priamo v škole. Triedy, ktoré sa prihlásili, si vytvorili a zjedli nielen zdravú, ale aj okulahodiacu desiatu.

• Florbal - okresné kolo 🏒🥇

• Naši žiaci sa stali víťazmi okresného kola vo florbale. Dňa 1.6.2022 ich čaká finále Bratislavského kraja. Chlapcom gratulujeme k postupu a držíme palce v ďalších zápasoch.

• 🏃‍♀️ Atletický štvorboj 🏆

• Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka sa zúčastnili súťaže v atletickom štvorboji. Z dievčat sa darilo najmä Tatiane Kašákovej zo 6.A, ktorá získala dve tretie miesta. Adam Bubeník a Denis Artim zo 7.A obsadili zhodne druhé miesto. Najviac sa darilo Rastislavovi Onderovi zo 7.A, ktorý bodoval v každej disciplíne a stal sa celkovým víťazom! Našim oceneným žiakom budeme držať palce v bratislavskom finálovom kole, do ktorého sa svojimi výbornými výkonmi kvalifikovali.

• Hviezdoslavov Kubín - 2. stupeň✨📜👍

• Každým rokom nám na 2. stupni pribúda viac a viac recitátorov, ktorí prezentujú svoje umenie v školskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín. Veľmi sa z toho tešíme, hoci vybrať tých najlepších vôbec nebola jednoduchá úloha. K oceneniu im srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie podobné súťaže. 👍

• 🏆 Školský pohár v malom futbale ⚽

• Na našom futbalovom ihrisku sa uskutočnilo finále okresného kola Školského pohára v malom futbale. Spojením výborných výkonov, kolektívneho ducha a radosti z hry družstvo našej školy obsadilo 1. miesto 🥇 a postúpilo tak do krajského kola. Chlapcom srdečne blahoželáme a držíme palce v nasledujúcich zápasoch!

Reprezentovali nás: Levi Maček, Denis Artim, Andrii Opanasenko, Roman Kolenčik, Marco Kráľovič, Jakub Artim, Jakub Holdoš, Juraj Marosz, Dominik Valo, Stanislav Kondla.

• Spoznávame Bratislavu

• Triedy druhého ročníka sa vydali vláčikom na tematickú exkurziu “Spoznávame Bratislavu”. Počas jazdy obdivovali moderné budovy i historické pamiatky a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií o našom hlavnom meste. Bratislavský hrad je jednou z jeho najznámejších pamiatok a deti sa mohli poprechádzať v jeho záhrade a užiť si nádherný výhľad na celé mesto. Tiež mohli obdivovať výnimočné úžitkové predmety v expozícii Klenotnice.

• DEŇ NARCISOV 2022

• Vo štvrtok 28.4.2022 sa žiaci a pedagógovia našej školy ako dobrovoľníci zapojili do charitatívnej zbierky Ligy proti rakovine DEŇ NARCISOV. Vyzbierali sme 1932,26 eur, ktoré pomôžu ľuďom bojujúcim s touto zákernou chorobou. ĎAKUJEM“ patrí všetkým dobrým ľuďom, ktorí prispeli do pokladničiek a prejavili tým jednu z najdôležitejších vlastností – ľudskosť.