• 🧮Pytagorov crossfit 🤓🏃‍♀️

     • Naša celoročná súťaž nezaháľa a sily v nej si tentokrát zmerali žiaci 2. stupňa. Tí sa snažili dokázať, že cez prázdniny nezabudli matematiku a zvládnu vyrátať aj náročnejšie príklady. Pred samotným počítaním ešte dokonale precvičili svoje svaly na prekážkovej dráhe. Spojiť fyzickú námahu s matematikou určite nebolo jednoduché. To, ako sa jednotlivým triedam darilo, si môžete pozrieť vo výslednej tabuľke.

      Najbližšie nás čaká Pytagorov crossfit aj pre 1. stupeň. Tešíme sa na to, ako si poradia s rovnakou náročnou výzvou naši najmenší.

     • 🔭🪐 Po stopách Mikuláša Kopernika 😉

     • Dňa 26.9. naši štvrtáci absolvovali exkurziu do hvezdárne a planetária v Hlohovci. V úvode sa formou príbehov premietaných na kupole v planetáriu oboznámili so slnečnou sústavou a jednotlivými planétami a telesami, ktoré sú jej súčasťou. Následne virtuálne cestovali po oblohe a spoznávali súhvezdia severnej ale aj južnej oblohy. V druhej časti prednášky im pracovníci planetária ukázali, ako funguje takéto zariadenie a prezentáciu ukončili laserovou šou, ktorá našich žiakov nadchla asi najviac. Po skončení sme sa presunuli do hvezdárne, kde mohli žiaci, za jasného bezoblačného počasia, špeciálnym ďalekohľadom pozorovať aktivitu našej najbližšej hviezdy - Slnka.

     • Účelové cvičenie🛴🤾‍♀️🩸

     • Tak ako každý školský rok, aj tento sme začali účelovým cvičením. Po štvrtkovej teórii sme sa v piatok vybrali vyskúšať ju v praxi na naše tradičné miesto, kde nás čakali rôzne stanovištia. Každá trieda spoločne súťažila v rôznych športových a vedomostných aktivitách, takže sme zapojili nielen telo, ale aj ducha. V každej disciplíne ste mohli získať nejaké tie body do našej každoročnej súťaže Najtrieda 2023/2024, ktorú týmto považujeme za úspešne odštartovanú. Ako dopadli jednotlivé triedy si môžete pozrieť v priloženej tabuľke. Súťaž sa ešte len začína, tak máte na zbieranie bodov dostatok času.😉 Najbližšie nás čaká Pytagorov crossfit.

     • Záver Novomestského kultúrneho a športového leta 2023

     • Milí rodičia, milé deti,

      srdečne vás pozývame na záver festivalu Novomestské kultúrne a športové leto, ktorý sa bude konať už túto sobotu, 9. 9. od 9.00 h na Kuchajde!

      Pripravili sme pre vás rôzne športové aktivity: vďaka spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom sa budú môcť deti od 3 do 15 rokov zapojiť do súťaže Odznak všestrannosti, alebo si zabehať v rámci Detskej atletiky. Športové turnaje v beachvolejbale a malom futbale sú zasa určené účastníkom od 15 rokov. Okrem toho sa môžete tešiť aj na bohatý kultúrny program, nebude chýbať hudobná rozprávka pre najmenších, detská diskotéka, ale ani prezentácia Vietnamskej komunity, ohňová šou či obľúbená bubnovačka. Až do večera vás budú sprevádzať aj hudobní hostia – Fats Jazz Band, King Shaolin, Hudba z Marsu a Polemic. Počas celého dňa sa v areáli Kuchajdy budete môcť vyšantiť aj na skákacom hrade a kolotočoch alebo si užiť maľovanie na tvár.

      Tešíme sa na vás!

      Oddelenie kultúry, športu a voľného času

     • Vážený pedagogický zbor, vážení rodičia, milí žiaci!

     • Po bezstarostných  dňoch plných oddychu sa spolu opäť stretávame na prahu nového školského roka. Tak to už v živote chodí, zábavu a voľnosť striedajú povinnosti, úlohy a pravidelný režim. Dúfam, že ste všetci dostatočne oddýchnutí, dobre naladení a odhodlaní vykročiť tou správnou nohou!

      Dnešný deň je pre nás všetkých dôležitý. Pre niektorých je však aj špeciálny a nezabudnuteľný! Ste to vy, naši milí prváčikovia, ktorí dnes po prvýkrát prekročili bránu našej školy. Verím, že si veľmi rýchlo zvyknete na pestrý školský život. Spolu s Vašou pani učiteľkou a pani vychovávateľkou sa naučíte všetko potrebné a dôležité, nájdete si nových kamarátov a zažijete aj veľa zábavy. Vitajte medzi nami a verím, že zažijete krásny a úspešný prvý rok v našej škole.

      Okrem našich najmenších je tento rok špecifický aj pre našich najstarších žiakov. Milí deviataci, vy sami viete, že tento rok na Vás čakajú dôležité rozhodnutia, ale aj prvé skúšky a úlohy, ktoré určite chcete zvládnuť. Konajte zodpovedne a uvážene, zohľadnite svoje možnosti a schopnosti, pracujte systematicky a naplno. Vždy môžete rátať s pomocou a podporou našich pedagógov. Bude to pre Vás náročný rok, ale verím, že to zvládnete k Vašej spokojnosti. Držíme Vám palce!

      Milí žiaci, každý jeden z Vás je niečím výnimočný a jedinečný. Ak chcete v škole dosahovať naozaj dobré výsledky, musíte sa o to pričiniť najmä vy. A to aktívnou prácou na hodinách, ale aj svedomitou domácou prípravou. Nájdite si svoj systém prípravy na vyučovanie, ktorý bude dostatočne efektívny a zároveň Vám poskytne aj čas na Vaše záľuby. Stanovujte si odvážne, no realistické ciele  a maximálne sa snažte o ich naplnenie. Je jasné, že občas môžu prísť aj čiastkové neúspechy. Nenechajte sa nimi odradiť, práve naopak. Školský rok je dostatočne dlhý  nielen na získavanie informácií, ale aj  na rozvíjanie schopností a vlastné zlepšovanie sa. Spomínal som, že každý z Vás je silná individuálna osobnosť, no v škole fungujete hlavne ako triedne kolektívy. Buďte aj v tomto smere voči sebe pozorní, aktívne spolu komunikujte, všímajte si potreby iných. Buďte voči sebe tolerantní, akceptujte, že ste odlišní a rôzni. Ak uvidíte akúkoľvek formu netolerancie či dokonca agresivity, nebojte sa voči nej postaviť. Nielen naša škola, ale aj naša spoločnosť potrebuje vzdelaných, slušných a tolerantných  ľudí. Verím, že vy medzi nich patríte!   

      Milí rodičia, Vaša spolupráca je pre chod našej školy nevyhnutná.  Prosím, buďte svojim deťom nápomocní tam, kde to potrebujú. Dôverujte našim učiteľom, konštruktívne s nimi komunikujte a kooperujte. Budeme radi, ak sa budete čo najviac aktívne podieľať aj na živote našej školy.

      Milé kolegyne a kolegovia, bez Vás a Vašich odborných schopností  a ľudských kvalít by škola nemohla riadne fungovať. Preto Vám všetkým   úprimne prajem najmä pevné zdravie, veľa trpezlivosti, vzájomného porozumenia a pracovných úspechov.

      Vážený pedagogický zbor, milí rodičia a žiaci, všetkým Vám prajem úspešný školský rok 2023/2024.  

      Dušan Noga, riaditeľ školy

   • Kontakty

    • Základná škola s materskou školou Kalinčiakova 12
    • Sekretariát: Marta Boudná 0904 59 33 57 Zástupca : Mgr. Renáta Fenclová 0949 187 773 Mgr. Miloš Smoleniak 0911 978 881 Riaditeľ: Dušan Noga 0903 889 363 Jedáleň: Jana Havránková 0904 67 68 95 Materská škola: Zuzana Sadovská 0911 978 876 Školský klub detí (ŠKD): Petra Zemancová 0948 162 754
    • Kalinčiakova 12 83104 Bratislava Slovakia
    • 50409964
    • 2120330410
   • Prihlásenie