• Hurá, prázdniny! 😉

• Školský rok 2022/23 je úspešne za nami. Triedni učitelia rozdali vysvedčenia a individuálne zhodnotili výsledky žiakov. Ocenenie dostali aj najlepšie triedy za 1. a 2. stupeň a nezabudli sme ani na jednotlivcov – našich najžiakov.

Stránkové hodiny počas prázdnin budú každú stredu od 9.00 do 12.00 hod. V priebehu prázdnin na tomto mieste zvrejníme informácie o začiatku nového školského roka.

Teraz nám už nebráni rozpŕchnuť na prázdniny, užívať si leto a všetko, čo s ním súvisí. Krásne prázdniny všetkým!

• Prázdniny sú za dverami 🤸‍♂️🙂

• Posledné júnové dni už tradične patria rôznym výletom, exkurziám či didaktickým hrám. Naši žiaci z rôznych tried absolvovali výlet plavbou po Dunaji, navštívili ZOO, a dokonca sa ocitli v divočine bezzásahového lesa. Všetky deti tiez úspešne zvládli aj účelové branné cvičenie a pohybové hry v prírode.

• Najtrieda 2022/2023 🏃‍♀️🤸‍♂️

• S blížiacim sa koncom školského roka prichádza aj konečné vyhodnotenie našej súťaže Najtrieda 22/23. Veríme, že ste si aktivity rôzneho druhu počas celého roka naplno užívali. Určite ste získali nové skúsenosti, zabavili ste sa a učili sa úzko spolupracovať v rámci svojho triedneho kolektívu. V našej výslednej tabuľke si môžete pozrieť konečné umiestnenie svojej triedy. Tým najlepším blahoželáme k medailovému poradiu a v posledný školský deň sa môžu tešiť na sladkú odmenu.

• Zelená je tráva, futbal to je hra....⚽🥈

• Dnes sa na ZŠ s MŠ Za kasárňou uskutočnil turnaj starších žiakov vo futbale. Po výborných výkonoch našim reprezentantom len tesne ušlo víťazstvo na turnaji a skončili na striebornej pozícii. Chlapcom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Vzácna návšteva

• Našu školu svojou návštevou poctila Čestná stráž prezidenta SR. Žiaci mali možnosť prezrieť si nástup a výmenu stráží či predstavovanie prezidentskej štandardy. Deti si následne na pripravených stanovištiach vyskúšali, čo všetko vojaci a vojačky musia vo svojej náročnej práci zvládnuť. Akcia zaznamenala veľký úspech vo všetkých vekových kategóriách.

• Zlatá Kremnica ⚒ 🤓

• Siedmaci a ôsmaci absolvovali exkurziu s cieľom zoznámiť sa s historickým stredoslovenským mestom – Kremnicou. Jej spoznávanie začali návštevou štôlne Andrej, kde si pripomenuli banícku históriu celého mesta a regiónu. Nasledovala prechádzka malebným centrom s prehliadkou najkrajších pamiatok. Mesto sa nachádza v samotnom geografickom strede Európy, takže nevynechali ani príležitosť na jeho návštevu. Našim žiakom sa síce nepodarilo nájsť žiadne zlato, ale odchádzali s množstvom pekných zážitkov a nových poznatkov.

• Plníme detské sny 🚒🧯👨‍🚒

• Žiaci 3.A a 4.A triedy navštívili Hasičský a záchranný útvar na Hálkovej ulici v Bratislave. Oboznámili sa rôznymi druhmi záchranárskej techniky, ktorá je nevyhnutná pri ochrane zdravia ľudí a ich majetku. Odvážni hasiči deti poučili, ako sa majú správať v prípade nebezpečných situácií. Mali možnosť vyskúšať si hasičský výstroj a prezrieť si všetky typy záchranárskych áut.

Deťom sa akcia veľmi páčila, mnohé z nich si tak splnili svoj sen – stať sa aspoň na jeden deň hasičom.

• Pani policajtky medzi šiestakmi 👮‍♀️

• Žiaci 6. A a 6.B sa zúčastnili preventívneho programu Policajného zboru SR. Stretnutia boli venované kyberšikane a trestnoprávnej zodpovednosti mladistvých. Deti so zaujatím počúvali pani policajtky a aktívne sa zapájali do diskusie. Preventívne programy sú veľkým prínosom, keďže prevencia je základom pre správny rozvoj osobnosti a pomáha predchádzať rizikovému správaniu žiakov.

• Kalina Food Day 🥝🥕

• V piatok 2.6.2023 sa uskutočnil VI. ročník KFD - Kalina Food Day 2023 - vytvor si zdravú desiatu priamo v škole. Opäť ste ukázali, že sa nezľaknete žiadnej výzvy a vaša fantázia je naozaj bohatá. Triedy 1. aj 2. stupňa si vytvorili a zjedli nielen zdravú a výživnú, ale aj okulahodiacu desiatu.🥗Všetko sme zaznamenali do našej tabuľky Najtrieda 2022/2023, i keď hodnotenie bolo naozaj ťažké

• 🤸‍♂️ MDD 2023 🍦😊

• 1.jún je venovaný všetkým deťom. Preto sme dnes odložili učebnice či zošity a našim žiakom sme zabezpečili deň plný športu, zábavy, kultúry či zmrzliny. Priamo na našom školskom ihrisku sa odohrával Olympijský deň. Do podujatia sa zapojili naši najmenší - škôlkari a prváci. Hosťami boli športovci Špeciálnych olympiád Slovensko, ktorí spolu s našimi najstaršími žiakmi, ktorí pôsobili ako dobrovoľníci, tvorili super tím. Nielen v dnešný deň prajeme všetkým našim deťom veľa radosti, krásne a bezstarostné detstvo, milujúcich rodičov a trpezlivých pedagógov.