• NAJTRIEDA 1718

• Milí žiaci!

Tohtoročná jeseň bola naozaj pekná, a preto sa tešíme, že sme si jej čaro preniesli aj do našich tried. Vaše výtvory boli pestré, nápadité, niektoré aj strašidelné. Výsledné poradie tried nájdete v tabuľkách. Nebolo vôbec jednoduché ho určiť, preto je škoda, že ste viacerí nezabojovali aj o bonusové body. Tie získala len jedna trieda, ktorá poslala dve fotografie a zároveň dodržala stanovenú tému. Dáme vám však dodatočnú možnosť tieto body ešte získať. Zapojte sa do našej fotografickej súťaže a do 10. 11. 2017 na adresu m.smoleniak@skolakalina.sk pošlite za triedu dve fotografie na tému. „ Všetko, čo nás  baví.“

Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži!

• Canisterapia

• Pojem Canisterapia prišli našim žiakom 1. stupňa priblížiť cvičitelia so svojimi psíkmi. Žiakov nielen potešili ale aj pobavili. Canisterapia využíva pôsobenie psa na pohodu človeka. Žiaci si mohli psíka nielen pohladiť, ale ich objať, či si na neho ľahnúť

• Školský pohár SFZ

• Družstvo našich chlapcov sa stalo víťazom okresného kola futbalového turnaja mladších žiakov Školský pohár SFZ. Chlapcom ďakujeme za vzorné vystupovanie a gratulujeme im k postupu do druhého kola.

Reprezentovali:

Aksamit Patrik, Baláž Denis, Dornai Samuel, Galovič Alex, Tóth Henrich, Herceg Viliam, Jakabovič Matej, Marčík Miroslav, Orságh Matúš, Trnka Kristián a Dobrovič Oliver.

Výsledky:

ZŠ Česká - ZŠ s MŠ Kalinčiakova 0: 17, Bilingválne gymnázium Česká - ZŠ s MŠ Kalinčiakova 1:3, ZŠ Sibírska - ZŠ s MŠ Kalinčiakova 0:3, ZŠ s MŠ Za Kasárňou - ZŠ s MŠ Kalinčiakova 5:6

• Bienále ilustrácií Bratislava

• Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) - slovenská výstava ilustrácií detskej

literatúry, je jednou z najväčších svojho druhu na svete. Prvý ročník

sa uskutočnil v roku 1967 a odvtedy sa koná v Bratislave raz za dva roky,

vždy na jeseň . Predstavuje mozaiku najlepších ilustrácií detských kníh

z celého sveta. Ani tento rok naši žiaci z  9.AC  nechýbali na prezentácií

diel a načerpali literárno-výtvarné inšpirácie.

• Testovanie prváčikov :)

• Ministerstvo školstva chce hľadať športové talenty, a tak v tomto školskom roku začína s testovaním prváčikov. V každom kraji vybralo tri školy, medzi mini aj ZŠ s MŠ Kalinčiakovu. Od budúceho školského roka budú musieť absolvovať testy už všetci prváci. Cieľom testovania je overiť športové predpoklady detí. Našich prváčikov sme teda testovali až v deviatich disciplínach a niektoré z nich boli naozaj náročné. Všetci sa však veľmi snažili a zvládli ich perfektne.

• Festival dokumentárnych filmov Jeden svet 2017

• Festival dokumentárnych filmov Jeden svet 2017 – ČLOVEK V OHROZENÍ už otvoril prvé kinosály a ako už býva zvykom, 9.AC nechýbala  na premietaní zaujímavých dokumentárnych filmov. Žiaci mali možnosť nahliadnuť do života svojich rovesníkov žijúcich v iných krajinách  a vidieť najrôznejšie okolnosti oberajúce ľudí o dôstojnosť a slobodu.

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• "Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom."

26. septembra sa od r. 2001 v celej Európe oslavuje EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV, do ktorého sa tento rok zapojili aj žiaci našej školy. Už na 1. stupni deti spoznávali krajiny, ich jazyky a vlajky. Na 2. stupni na hodinách angličtiny tvorili projekty, jazykové kvízy a vo vyšších ročníkoch sledovali videosekvencie s jazykovou tematikou. Žiakom sa páčili najmä tie zábavné. :-) Veľmi zaujímavé bolo rozprávanie o jazykoch a kultúre krajín, z ktorých pochádzajú niektorí naši žiaci.        Spoznávanie iných národov - ich jazyka a kultúry nám umožňuje vzájomne si porozumieť a zároveň pochopiť naše rozdiely.

• Európsky týždeň športu

• Ďalšie kolo súťaže NAJTRIEDA 2017/18 sa stretlo s veľkým záujmom a do Európskeho týždňa športu sa zapojili všetky triedy. Družstvá sa s prekážkovou dráhou popasovali naozaj so značným úsilím a nebojácne preukázali športového ducha. Mierne obavy z existencie duchov sme zaznamenali len u našich futbalových deviatakov. :) Napokon všetko dobre dopadlo a vďaka vašej vynaloženej snahe rozdiely medzi triedami boli iba minimálne. To, ako toto kolo skončilo, si môžete pozrieť v tabuľkách.

V našej súťaži si prestávku nedávame a plynulo pokračuje ďalej. Vašou ďalšou úlohou bude skrášliť si triedu a navodiť v nej tú pravú jesennú atmosféru. Tešíme sa na všetky originálne dekorácie, ktoré súvisia s práve prebiehajúcim ročným obdobím. Čas na to máte do piatku 27. októbra, kedy vaše výtvory vyhodnotíme.

Pozor!!! Je tu možnosť získať do našej súťaže 2 bonusové body. Keďže sa blíži november, ktorý je mesiacom fotografie a vy sa radi fotíte, tak to bude pre vás určite hračka. Čo musíte urobiť?  Vyberte za triedu dve fotografie a do 27.10. ich mailom pošlite na adresu m.smoleniak@skolakalina.sk. Téma: Všetko čo nás baví.

Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži!