• Výtvarná súťaž - Európa v škole 2012/2013

• Vyhodnotenie okresného kola výtvarnej súťaže:

1. kategória (10 – 12 rokov) :

3.miesto – Monika Hambálková – ZŠ Kalinčiakova

1. kategória (13 – 15 rokov) :

1.miesto –   Kolektívna práca / 4 žiaci / - ZŠ Kalinčiakova

Do súťaže sa zapojilo 9 škôl so 134 výtvarnými prácami.

Ďakujeme všetkým žiakom za ich tvorivú prácu a blahoželáme

k dosiahnutým umiestneniam.

Víťazné práce postupujú do celoslovenského kola.

• Škola v prírode s lyžiarskym výcvikom

• Naši spolužiaci z 1. stupňa odcestovali v nedeľu na lyžovačku do strediska Lazy pod Makytou. Docestovali v poriadku. Podmienky na lyžovanie majú dobré a počasie im zatiaľ tiež vyšlo. Všetci vás pozdravujú. Do Bratislavy sa vrátia v piatok - už o pol tretej. Nemajú tam telefónne pokrytie ani O2, ani T-mobil, takže je ťažké sa im dovolať.

• Víťazstvo na turnaji v Poprade

• Víťazom 48. ročníka medzinárodného turnaja o Pohár oslobodenia mesta Poprad sa stali žiaci SHT9. Turnaj sa konal v dňoch 27. - 29.12. 2012 za účasti siedmich družstiev. Naši chalani porazili Brest ( Bielorusko ) 6:2, Linz ( Rakúsko ) 3:2, regionálny výber SR 15´ 2:1, Minsk ( Bielorusko ) 3:1 a prehrali s domácim Popradom 2:5.

Gratulujeme!!!!!!!!

•                Do školy nastupujeme v utorok 8. januára 2013.

•

Prajeme všetkým žiakom, ich rodičom a zamestnancom pokojné a krásne Vianočné  sviatky a do Nového roku 2013 veľa šťastia, úspechov a zdravia.

• ŠTRAJK

• Podporujeme organizačný výbor OZ pracovníkov školstva v boji za lepšie podmienky v školstve a pripájame sa k ostrému štrajku zatiaľ od 26.11. do 28.11.2012 (3 pracovné dni). V tomto čase škola nebude otvorená a vyučovať začneme od štvrtka 29.11.2012

• Hádzaná - Okresné kolo

• 25.10.2012

Ako každoročne sa nám darilo v hádzanej. Družstvá chlapcov aj dievčat zvíťazili v okresných kolách a budú nás reprezentovať v ďalšom kole na  krajskej úrovni. Všetci im budeme držať palce a veríme, že sa im podarí zopakovať umiestnenie z minulého roka, keď chlapci skončili na 2. mieste a dievčatá vybojovali bronzové medaily.

• Cezpoľný beh - okresné kolo

• 4.10.2012

Naši žiaci dosiahli  v súťaži družstiev nasledovné umiestnenia:

► chlapci nar.1997 a mladší -  3. miesto ( Lukáš Cvanciger, René Schleifer, Daniel Šarvaic )

► dievčatá nar. 1997 a mladšie - 4. miesto ( Viktória Naschová, Mirka Petrášová, Bianka Lanyová )

►dievčatá nar. 2000 a mladšie - 2. miesto ( Lea Belošicová, Viktória Pilková, Ľudmila Philipova )

V súťaži jednotlivcov najlepšie umiestnenie:

► chlapci nar. 2000 a mladší - 3. miesto ( Branislav Smutný )

GRATULUJEME!!!!

• Začiatok školského roka 2012/2013

• Nástup žiakov do školy je 3. septembra 2012 o 8.30 hod. Žiaci prvého ročníka s rodičmi budú očakávaní v priestoroch školskej jedálne (menšia budova, vchod medzi školou a telocvičňou). Ostatní žiaci pôjdu rovno do svojich tried (1. až 5. ročníky druhé poschodie, 6. až 9. ročníky prvé poschodie).

Program prvého dňa:

1. privítanie žiakov (rodičov), oboznámenie sa s programom a zmenami na škole pre šk.r. 2012/2013 - 8.30 hod - 10.00 hod

2. spoločné stretnutie všetkých žiakov a učiteľov v telocvični - zahájenie školského roka 2012/2013    - 10.00 hod - 11.00 hod

3. v triedach oboznámenie sa so zmenami v školskom poriadku, organizácii vyučovania v šk.r., pravidlami BOZP a PO

4. oboznámenie sa s programom na prvý týždeň

a) učí sa od utorka podľa rozvrhu (viď internet)

b) v piatok bude praktická časť Účelového cvičenia - Ochrana človeka a prírody, triedy: 6.ABC, 7.AB, 7.C budú mať zároveň exkurziu (Náučný chodník na Devínskej Kobyle, Devín)

• Modrý gombík

•

PITNÁ VODA NIE JE SAMOZREJMOSŤ. POMÔŽTE  NÁM TO ZMENIŤ.

Týždeň modrého gombíka je celoslovenskou zbierkou, ktorú UNICEF Slovensko organizuje už ôsmy rok. Tohtoročná zbierka prebiehala od 14. do 20. mája 2012. Výťažok zbierky poputuje na zabezpečenie pitnej vody a sanitácie pre deti v Zimbabwe. Naša škola našla 8 dobrovoľníkov, preto sa chcem poďakovať dobrovoľníkom, ktorým sa podarilo do pokladničky č. 1150 za našu školu vyzbierať cca 124€. Všetkým ďakujeme!

• 1.miesto - Okresné kolo v atletike chlapcov ( v súťaži družstiev )

• Medailové umiestnenia našich žiakov:

Beh na 60m

1. miesto: Andrej Marienka

3. miesto: Richard Ďuriš

Beh na 300m

1. miesto: Roderik Sklenica

3. miesto: Andrej Marienka

3.miesto: Jana Kovačovičová

Beh na 1000m

3. miesto: Igor Valko

Skok do diaľky

2. miesto: Fabian Jozef

Skok do výšky

2. miesto: Fabian Jozef

3. miesto: Andrej Vadovič

Vrh guľou

2.miesto: Patrik Maier

Hod kriketovou loptičkou

2.miesto: Patrik Maier

Štafeta 4x60m

1. miesto: Richad Ďuriš, Andrej Marienka, Jozef Fabian, Roderik Sklenica

Družstvo chlapcov našu školu reprezentovalo v zložení: Partik Maier, Jozef Fabian, Andrej Vadovič, Ján Divinec, Igor Valko, Hani Sabouni, Roderik Sklenica, Richard Ďuriš a Andrej Marienka. V kategórii dievčat nás reprezentovali: Jana Kovačovičová, Laura Mičeková, Scarlet Melánia Ižová, Miroslava Petrášová, Veronika Šimbochová, Magyaricsova Jana, Silvia Ostrihiňová.

Gratulujeme!!!!

• 1.miesto - Školský pohár MŽ vo futbale ( krajské kolo )

• V krajskom kole naša škola porazila vo finále základnú školu z Rohožníka a postúpila do finále Školského pohára. Finále sa uskutoční 6. - 8. 6. 2012 v Nitre.

Našu školu reprezentovali: Lukáš Lošonský, Tomáš Nagy, Richard Nagy, Adam Sádovský, Jakub Hirko, Zhen Peng Lou, Erik Znášik, Denis Sako, David Strelec a Maximilián Aristoteles.

Gratulujeme!!!

• 3. miesto - Krajké kolo v hádzanej ( dievčatá )

• Po víťazstve v okresnom kole skončilo družstvo našich dievčat v krajskom kole na 3. mieste. Reprezentovali nás: Jana Kovačičová, Laura Mičeková, Scarlet Melánia Ižová, Petra Podrimavská, Alexandra Hanušová, Miroslava Petrášová, Romana Markovičová, Veronika Šimbochová a Olina Jablonovská.

Gratulujeme!!!!