• Súťaž s BUPI

     • V  súťaži s BUPI máme možnosť pre našu škôlku vyhrať preliezkový hrad. Hlasovanie môžete opakovať raz za 24 hodín. Súťažiť budeme do 5.12.2018. Ďakujeme za Vašu podporu.

      Hlasovanie tu:

     • Veda netradične

     • 8.11.2018

      Žiaci 4. ročníka sa zúčastnili na podujatí Veda netradične. Navštívili množstvo interaktívnych stánkov zameraných na rôzne oblasti vedy a techniky. A keďže najľahšie sa učí pomocou vlastných  skúseností a zážitkov, deti spoznávali a objavovali fyzikálne zákonitosti či javy zážitkovou formou. Organizátorom podujatia je Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR.

     • Halloween 2018

     • Strašidlá, strigy, čarodejnice, bojovníci.... všetky tieto strašidelne masky sa zišli v našej škole, aby spoločne  prežili  nezabudnuteľný Halloween. Po predstavení  masiek a súťažení čakalo na deti občerstvenie, ktoré pre nich pripravili rodičia. Strašidelná atmosféra pokračovala diskotékou, z ktorej si deti odniesli krásne zážitky.Viac tu:

     • Slovenské národné múzeum

     • Žiaci 7.AC triedy sa zúčastnili exkurzie pod názvom "Príbeh života na Zemi". SNM nám ponúklo zaujímavé informácie o faune a flóre nielen Slovenska.

     • Najtrieda 1819

     • Tešíme sa z toho, že väčšina tried pristúpila k jesennej a hallowenskej výzdobe zodpovedne. 👍 Odmenou pre Vás sa tak stanú nielen body do tabuľky, ale aj krásne farebné a miestami aj strašidelné triedy. Niektorí ste zapojili aj do fotografickej súťaže „Toto nás baví“ a získali ste navyše bonusové body. ✌️ Všetky výsledky a priebežné poradie nájdete v tabuľkách. 😉  Viac foto

    • BOLD RABBIT IN AFRICA
     • BOLD RABBIT IN AFRICA

     • 16.10.2018 sa naši piataci a šiestaci zúčastnili anglicko-slovenského divadelného predstavenia BOLD RABBIT IN AFRICA. Príbeh Zajka a jeho ženy rozpráva o ich potulkách svetom. Na ceste zažívajú veľa dobrodružstiev - vyliečia kráľa púšte, porazia krokodíla aj tigra a zachránia malého černoška. Divadelná adaptácia  knihy Jozefa Cígera-Hronského Smelý zajko v Afrike podnietila detskú fantáziu, hravosť, fromovanie detskej osobnosti - túžbu cestovať a spoznávať, chuť učiť sa a zmúdrieť, ale aj vzťah k domovu a vlasti, keďže Zajko zistil, že napriek tomu, že svet je zaujímavý, doma je predsa najlepšie. Časť predstavenia bola v jednoduchej angličtine alebo interpretovaná dvojjazyčne, čím bola podporená aj edukatívna funkcia.

     • Múzeum holokaustu v Seredi

     • Dňa 12. 10. 2018 sme navštívili Múzeum holokaustu v Seredi, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora. Z ponúkaných vzdelávacích programov sme si vybrali "Deti a holokaust". Vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety nám priblížili ťažký život a smutné osudy slovenských detí počas obdobia druhej svetovej vojny.

     • Knižnica Bratislava – Nové Mesto

     • 11.10.2018

      Žiaci 2. a 3. ročníka navštívili pobočku Knižnice Bratislava – Nové Mesto na Kutuzovovej ulici. Výklad s ukážkami kníh sa žiakom veľmi páčili. Už sa nevedia dočkať, kedy sa znovu do knižnice vrátia, aby si so sebou odniesli i zapožičané knižky. :)

     • Oznam - Halloweenska párty

     • Dňa 29.10.2018 sa uskutoční v ŠKD Halloweenska párty pre žiakov  1. stupňa. Akcia sa bude konať v malej telocvični v čase 14.00 - 16.00. Je potrebné si prinesť strašidelné masky, ktoré si deti oblečú po vyučovaní.  Každý, kto sa Halloween párty zúčastní, nech prinesie krabičku so sladkosťami a 1 fľašku nápoja ( nie Coca –Cola). Ďakujem.

      Petra Zemancová, vedúca ŠKD

     • "Škola ide na hokej"

     • Naši žiaci sa v rámci projektu "Škola ide na hokej" zúčastnili zápasu medzi družstvami HC Slovan Bratislava a HC Soči. Pre niektorých to bola príležitosť po prvýkrát zažiť atmosféru zápasu KHL. Rovnako dobre si užili aj moment, keď sa objavili na veľkej svetelnej tabuli. Všetkým predviedli, že aj oni vedia poriadne a hlavne nahlas fandiť. V závere zápasu si nenechali ujsť príležitosť odfotiť sa s maskotom klubu "Harvym". :)

     • NAJTRIEDA 1819 - Európsky týždeň športu

     • Ďalšie kolo súťaže NAJTRIEDA 1819 sa stretlo s veľkým záujmom. Myšlienku Európskeho týždňa športu - #BeActive tak podporili všetky triedy. Družstvá sa s prekážkovou dráhou popasovali naozaj nebojácne a preukázali, že majú športového ducha. Vďaka vašej vynaloženej snahe rozdiely medzi triedami boli iba minimálne. To, ako toto kolo skončilo, si môžete pozrieť v tabuľkách.

      V našej súťaži plynulo pokračuje ďalej. Vašou ďalšou úlohou bude skrášliť si triedu a navodiť v nej tú pravú jesennú atmosféru. Tešíme sa na všetky originálne dekorácie, ktoré súvisia s prebiehajúcim ročným obdobím. Čas na to máte do piatku 19.10. 2018.

      Pozor!!! Znovu máte možnosť získať 2 bonusové body. Čo musíte urobiť? Odfotiť sa pri vašej obľúbenej činnosti. Potom spoločne vybrať a poslať za triedu dve fotografie na mailovú adresu  m.smoleniak@skolakalina.sk. Téma: Toto nás baví. Termín: 19.10.2018.

      Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži!  Viac foto:

       

     • Okresné kolo v cezpoľnom behu

     • Okresné kolo v cezpoľnom behu

      V športovom a rekreačnom areáli Kuchajda sa uskutočnila prvá zo športových súťaží v tomto školskom roku - cezpoľný beh. Naše družstvá si vybojovali vo svojich kategóriách nasledujúce umiestnenia: chlapci 1. miesto ( postup do Krajského kola ) a dievčatá 2. miesto. Individuálne výsledky našich žiakov: 1.miesto Matej Riznič, 4.miesto Martin Mišovič a 5.miesto Adam Chrupka. Individuálne umiestnenia dievčat: 2. miesto Dominika Tranžíková, 6.miesto Aniela Romanová a 7.miesto Chantal Suzanne Hale.  Gratulujeme! .                     

     • Účelové cvičenie

     • Milí žiaci!

      Máme za sebou prvé účelové cvičenie v tomto školskom roku. Niektoré informácie boli pre vás úplne nové, iné ste si len pripomenuli z predchádzajúcich rokov. Svoje nadobudnuté vedomosti ste následne zúročili pri riešení testových úloh. A keďže radi súťažíte, aktívne ste sa zapojili aj do športových aktivít. Za predvedené výkony a snahu si všetci zaslúžite veľkú pochvalu!

      Vaše dosiahnuté výsledky z jednotlivých súťaží sme vyhodnotili. Získali ste tak prvé body do súťaže Najtrieda 2018/19. Najbližšie budete mať možnosť zabodovať počas Európskeho týždňa športu, ktorý bude 23. - 30.9. 2018. Nezabúdajte, že súťaž sa ešte len rozbieha, každý bod je dôležitý a v konečnom poradí môže byť rozhodujúci. :-)  Viac foto:

    • Vážený pedagogický zbor, vážení rodičia a milí žiaci!
     • Vážený pedagogický zbor, vážení rodičia a milí žiaci!

     • Máme tu opäť september a k nemu už neodmysliteľne patrí začiatok nového školského roka. Verím, že ste si počas prázdnin dobre oddýchli, navštívili zaujímavé miesta a načerpali ste veľa nových síl a pozitívnej energie. Dovoľte mi, aby som sa Vám z pozície riaditeľa školy niekoľkými vetami prihovoril.

      Na začiatok chcem srdečne privítať našich najmladších žiakov, pre ktorých je dnešný deň naozaj výnimočný. Milí prváčikovia, verím, že do našej školy budete denne chodiť s radosťou a nadšením. Som presvedčený, že s  pomocou Vašich pani učiteliek sa bez problémov popasujete s písmenkami či prvými matematickými úlohami. Veľa radosti určite zažijete pri mnohých športových  aktivitách, ktoré na Vás počas roka čakajú a na ktoré sa určite všetci tešíte.

      Nedá mi tiež osobitne nespomenúť aj našich najstarších žiakov. Milí deviataci, tento školský rok bude pre Vás nesmierne dôležitý, keďže budete rozhodovať o svojej budúcnosti. Využite všetok svoj potenciál, ktorý máte, aby ste úspešne zvládli skúšky, ktoré sú pred Vami. Naši učitelia Vám budú počas celej tejto neľahkej cesty oporou a povzbudením.

      Milí žiaci, v škole trávite veľkú časť dňa. Využite tento čas na vlastné vzdelávanie, získavanie nových vedomostí či praktických skúseností. Každý z Vás vyniká v nejakej oblasti, každého baví niečo iné. Ste rôzni a máte aj rozličné limity. Vaším cieľom by malo byť ich posúvanie a postupné prekonávanie. Nikto nie je dokonalý a neomylný – práve preto sú aj na ceruzkách gumy. Nie je hanbou pomýliť sa, urobiť chybu, nevedieť. Hanbou je nepočúvať, ignorovať, nepracovať na sebe. Preto v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch zapracujte na sebe tak, aby boli na Vás hrdí Vaši rodičia a učitelia, ale predovšetkým, aby ste boli so sebou spokojní vy sami.

      Milí rodičia, pre Vaše deti chcete získať len to najlepšie vzdelanie. Podporujte, prosím, snahu našich učiteľov na splnenie tejto požiadavky. Vytvorte svojim deťom podnetné domáce prostredie, venujte im svoj čas, majte od nich realistické očakávania. Sme otvorení vzájomnej a konštruktívnej spolupráci a komunikácii s Vami. Naším spoločným cieľom nepochybne je, aby naša škola bola modernou a úspešnou výchovno-vzdelávacou inštitúciou s dobre fungujúcimi pravidlami a neustále priaznivou atmosferou.

      Vážené kolegyne, vážení kolegovia,  vy všetci ste odborníci vo svojich oblastiach. Preto Vám do  ďalšieho školského roku želám hlavne pevné zdravie, veľa  trpezlivosti a empatie pri zvládaní náročných či kritických situácií a mnoho tvorivých nápadov vo Vašej práci.

      Prajem Vám všetkým úspešný školský rok 2018/2019.

      Dušan Noga, riaditeľ školy

    • Začiatok školského roka 2018/2019
     • Začiatok školského roka 2018/2019

     • Školský rok sa začína v pondelok 3. septembra 2018.

      Naši nováčikovia - prváci -  sa stretnú o 9.00 v školskej jedálni. Potom sa deti presunú do svojich tried, kde sa zdržia do 10.00. Počas celého prvého dňa ich môžu sprevádzať rodičia.

      Ostatní žiaci sa stretávajú o 9.00 vo svojich triedach. Triedy 2. stupňa majú program do 11.00 a triedy 1. stupňa do 11.30. Žiaci budú dostávať učebnice, preto je nutné, aby si priniesli školské tašky.

      V súvislosti s elektronickou evidenciou dochádzky je nevyhnutné, aby aj noví žiaci vlastnili elektronický čip. Na jeho zapožičanie je potrebná záloha v hodnote 5€. Informácie získajú u triednych učiteľov.

      ŠKD

      Školský klub detí pracuje v bežnom režime od 6.30 do 17.30.

      Školská jedáleň

      Školská jedáleň bude 3.9.2018 vydávať obedy v čase od 11.00 do 13.00. Pre vydanie obeda je nutné uhradiť stravné a priniesť doklad o zaplatení do 3.9. 2018, najneskôr do 8.00. V opačnom prípade dieťaťu obed nebude vydaný. Bližšie informácie môžete získať na telefónnom čísle 02/ 44 37 28 30 alebo na mailovej adrese jana.hav@centrum.sk.

     • Vážení rodičia a milí žiaci!

     • Tento školský rok je úspešne za nami. Verím, že väčšina žiakov počas neho dosiahla želané a zaslúžené výsledky. Novou príležitosťou na ďalšie zlepšovanie bude pre všetkých nasledujúci školský rok.

      Súčasne Vám oznamujem, že stránkové hodiny počas prázdnin budú každú stredu od 9.00 do 12.00 hod. V priebehu prázdnin Vám pošleme mail s informáciami o nástupe do nového školského roka. Tieto informácie budú zverejnené aj na našej webovej stránke.

      Pri tejto príležitosti Vám posielam link na 2. číslo školského časopisu KALINA č.2 2017/2018, v ktorom sa okrem iného dozviete veľa informácií o živote našej školy.

      Záverom mi dovoľte poďakovať Vám za spoluprácu v školskom roku 2017/2018 a zaželať Vám pekné leto, veľa oddychu a nových zážitkov.

      Dušan Noga, riaditeľ školy

     • Vláčikom po Bratislave

     • 27.6.2018

      Žiaci prvého stupňa si vláčikom Prešporáčikom urobili krátky výlet po Bratislave. Dozvedeli sa, aké obchody v minulosti tvorili Obchodnú ulicu, prečo sa Palisády volajú Palisády a prečo sa o Bratislavskom hrade hovorí ako o stolčeku. :)

     • Rozlúčka predškolákov

     • 25.6.2018

      Tento týždeň sa lúčili so škôlkou naši predškoláci. Osobne im prišiel zaželať veľa úspechov starosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto, Mgr. Rudolf Kusý. Prajeme im úspešný a bezproblémový prechod do prvej triedy.