• Informácia k začiatku školského roka 📜

     • Nástup do školy je v pondelok 5.9.2022 o 9:00. Prvý deň sú žiaci v triede so svojimi triednymi učiteľmi do 11:50. Podľa rozhodnutia ministerstva školstva pred nástupom do školy je rodič ( zákonný zástupca ) povinný podať Vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka. Vyhlásenie sa podáva elektronicky prostredníctvom Edupage ( Žiadosti / Vyhlásenia ). V prípade potreby je možné tlačivo vypísať, priniesť do školy a odovzdať triednemu učiteľovi. Nájdete ho v prílohe tohto oznamu. Uveďte, prosím, dátum 4.9.2022. 

      Prváci sa spolu so svojimi rodičmi zhromaždia v školskej jedálni o 9:00. Následne sa presunú do svojich tried – cca na 1 hodinu.

      ŠKD pre prihlásených žiakov bude v prevádzke od 7:00 do 17:30.

      V prípade záujmu o obed je potrebné kontaktovať vedúcu školskej jedálne do 31.8.2022.

      Rozhodnutie_ministra_skolstva_platne_od_1.9.2022.pdf

      Pisomne_vyhlasnie_o_bezpriznakovosti.pdf

      Ziadost_o_prijatie_do_SKD.pdf

     •  Milí žiaci! 📜

     •   Opäť je tu chvíľa, na ktorú sa teší väčšina z vás už od 1.septembra. Dnes si prevezmete z rúk triednych učiteľov ocenenie Vašej celoročnej  práce a od zajtra sa Vám začínajú vytúžené 2 mesiace prázdnin. Viem, že nie každý z Vás bude so svojím vysvedčením spokojný. Bez práce však nie sú koláče, a preto sa musíte seriózne zamyslieť, či ste spravili naozaj všetko to, čo bolo vo Vašich silách. Naše  veľké uznanie patrí všetkým, ktorí celých 10 mesiacov pracovali zodpovedne a poctivo. Tých určite pohľad na svoje vysvedčenie poteší. Ti, ktorí nie ste so známkami úplne spokojní,  nemusíte byť smutní.  Nasledujúci september Vám prinesie nové príležitosti a možnosti na zlepšenie či osobné  napredovanie.

       Podobne ako minulé roky, aj tento mal svoje špecifiká. Pandémia nás na čas opäť prinútila zameniť školské lavice  za online prostredie. Oveľa smutnejšie však  je, že vojnový konflikt u našich susedov vyhnal mnoho ľudí zo svojich domovov. Aj my sme medzi sebou privítali nových spolužiakov z Ukrajiny.  Tieto osobné skúsenosti nám všetkým pomohli lepšie si uvedomiť význam a hodnotu slov mier,  zdravie, šťastie, spokojnosť či bezpečnosť. Myslím si, že prítomnosť a rola učiteľa zohrávala v týchto momentoch nezastupiteľnú úlohu. Aj preto moje veľké poďakovanie patrí všetkým  mojim kolegom, Vašim učiteľom, ktorí Vás trpezlivo sprevádzali vyučovacími hodinami. Verte mi, že sa snažia nielen odovzdať Vám čo najviac vedomostí, ale taktiež podporujú Vašich rodičov vo vašej výchove, aby z Vás vyrástli úspešní mladí ľudia so správnymi životnými hodnotami.

      Práve dnes chcem špeciálne spomenúť našich prváčikov. Mimoriadne oceňujem Vašu snahu a pracovitosť, keďže prvý rok v škole nie je ľahký a neraz prináša aj množstvo starostí a prekážok. Verím však, že so všetkými písmenkami a číslicami ste sa už skamarátili a s ich pomocou budete s radosťou a ľahkosťou pokračovať na Vašej ceste objavovania a spoznávania tajomstiev sveta.    

      Tak ako každý rok sa na tomto mieste s dávkou nostalgie lúčim s našimi deviatakmi. Ani pre Vás to nebolo jednoduchých 10 mesiacov.  Bol to rok plný výziev, očakávaní a prvých veľkých životných rozhodnutí.  V mene všetkých pedagógov Vám  prajem veľa šťastia a úspechov vo Vašom ďalšom štúdiu na stredných školách. Želám Vám, aby každý z Vás našiel tú správnu cestu k splneniu svojich snov.

      Teraz prichádza čas na oddych a relax. Všetkým Vám prajem, aby ste si užili pekné leto plné nových zážitkov. Skúste odložiť mobily a tablety a viac vnímajte krásu a rozmanitosť okolo seba.  Oddýchnite si, zažite nové a nepoznané dobrodružstvá, navštívte nové miesta. Ale hlavne načerpajte energiu,  aby sme sa v septembri opäť stretli v zdraví a plní sily.

      Dušan Noga, riaditeľ školy

     • Exkurzia 🧐 🏰

     • 16.6.2022

      Žiaci siedmeho ročníka venovali včerajší deň dejinám. Najprv navštívili našu dominantu, Bratislavský hrad, kde si zopakovali vedomosti z histórie nášho mesta. Následne sa presunuli spoznávať súčasné dejiny do slovenského parlamentu. Spolu s pani sprievodkyňou sa prešli jeho chodbami, z balkóna pozorne sledovali, ako sa prijímajú zákony a absolvovali aj krátku besedu s dvomi poslankyňami NR SR.

     • 🏃‍♀️ Atletický štvorboj 🥇

     • Po úspechu v okresnom kole sa naši žiaci nestratili ani v kole krajskom. V konkurencii ostatných mladých atlétov sa najviac darilo Rasťovi Onderovi zo 7.A. Podarilo sa mu zvíťaziť v skoku do diaľky a v behu na 60 metrov pridal výborné 3. miesto. Gratulácia ale patrí všetkým zúčastneným za ich odhodlanie a bojovné výkony. Reprezentovali nás: Tatiana Kašáková, Rastislav Ondera, Denis Artim a Adam Bubeník.

     • Florbal - krajské kolo 🏒🥉

     • Naši chlapci na deň detí bojovali v krajskom kole florbalu. Po sérii víťazstiev v skupine tesne prehrali až v semifinále. V poslednom zápase však zabojovali a turnaj ukončili víťazne. Obsadili tak výborné 3. miesto. Blahoželáme im k celkovému umiestneniu a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

     • MDD 🤸‍♂️🎉

     • Medzinárodný deň detí sa slávi od r. 1925. Mnohé krajiny sa rozhodli vyčleniť si jeden deň v roku a dopriať deťom vlastný sviatok plný zábavy a smiechu. Aj naša škola dnešok prispôsobila všetkým oslávencom. Niektoré triedy absolvovali so svojimi triednymi učiteľmi vychádzku na Kuchajdu alebo do Medickej záhrady. Žiaci ôsmeho ročníka na prešli na Slavín, kde sa dozvedeli zaujímavosti z histórie a zo sveta výtvarného umenia. Šiestaci zase navštívili Národnú radu Slovenskej republiky. Pri exkurzii parlamentnými chodbami sa k nim pridala aj poslankyňa NR SR. Deti, ktoré ostali v škole, si na školskom ihrisku mohli zasúťažiť a vyskúšať netradičné a menej známe športy. Veríme, že všetci naši žiaci si svoj deň užili naplno, s radosťou a s úsmevom na tvári.

     • Vybíjaná - okresné kolo🏐🥇

     • Žiačky piateho až siedmeho ročníka úspešne absolvovali okresné kolo vo vybíjanej. Po celkovom víťazstve na turnaji postúpili do krajského kola. Dievčatám gratulujeme a držíme palce v ďalších zápasoch. 

     • Školský pohár v malom futbale ⚽ 🥈

     • Po dvoch predchádzajúcich úspešných kolách bojovali naši žiaci v krajskom finále Školského pohára v malom futbale. Po sérii víťazstiev sa im podarilo dostať sa až do finále. Po dramatickom priebehu v ňom tesne prehrali so ZŠ Gercenova. Individuálne ocenenie pre najlepšieho hráča celého turnaja získal Denis Artim zo 7.A. Všetkým chlapcom, ktorí nás reprezentovali, ďakujeme za predvedené výkony a srdečne gratulujeme k strieborným medailám. 👋

      Našu školu reprezentovali: L. Maček, A.Opanasenko, D. Artim, J.Artim, K. Štepanovský, J. Marosz, R. Kolenčik, D.Valo, S. Kondla, M. Kráľovič a J. Holdoš.

     • Exkurzia Carnuntum🧐✨

     • Šiestaci a siedmaci navštívili najväčšie archeologické nálezisko v Rakúsku – Carnuntum, ktoré sa nachádza len zopár kilometrov od Bratislavy. Žiaci mali možnosť prezrieť si pozostatky rímskeho mestečka a dozvedeli sa veľa zaujímavostí o živote ľudí z tohto dávneho obdobia histórie. Cestou späť nemohla chýbať ani sladká zastávka v čokoládovni v Kittsee.

     • Exkurzia do Starého mesta 🧐🏰

     • Žiaci 8.AB triedy sa v piatok presunuli do exteriéru Bratislavy. Objavovali pôvodné opevnenie stredovekého mesta a pomocou starej mestskej mapy objavili štyri brány s výkladom zaujímavostí a záverečným kvízom.

     • Kalina Food Day 2022 🥑🥕

     • V piatok sa uskutočnil V. ročník KFD - Kalina Food Day 2022 - vytvor si zdravú desiatu priamo v škole. Triedy, ktoré sa prihlásili, si vytvorili a zjedli nielen zdravú, ale aj okulahodiacu desiatu.

     • Florbal - okresné kolo 🏒🥇

     • Naši žiaci sa stali víťazmi okresného kola vo florbale. Dňa 1.6.2022 ich čaká finále Bratislavského kraja. Chlapcom gratulujeme k postupu a držíme palce v ďalších zápasoch. 

     • 🏃‍♀️ Atletický štvorboj 🏆

     • Žiaci šiesteho a siedmeho ročníka sa zúčastnili súťaže v atletickom štvorboji. Z dievčat sa darilo najmä Tatiane Kašákovej zo 6.A, ktorá získala dve tretie miesta. Adam Bubeník a Denis Artim zo 7.A obsadili zhodne druhé miesto. Najviac sa darilo Rastislavovi Onderovi zo 7.A, ktorý bodoval v každej disciplíne a stal sa celkovým víťazom! Našim oceneným žiakom budeme držať palce v bratislavskom finálovom kole, do ktorého sa svojimi výbornými výkonmi kvalifikovali.

     • Hviezdoslavov Kubín - 2. stupeň✨📜👍

     • Každým rokom nám na 2. stupni pribúda viac a viac recitátorov, ktorí prezentujú svoje umenie v školskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín. Veľmi sa z toho tešíme, hoci vybrať tých najlepších vôbec nebola jednoduchá úloha. K oceneniu im srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie podobné súťaže. 👍

     • 🏆 Školský pohár v malom futbale ⚽

     • Na našom futbalovom ihrisku sa uskutočnilo finále okresného kola Školského pohára v malom futbale. Spojením výborných výkonov, kolektívneho ducha a radosti z hry družstvo našej školy obsadilo 1. miesto 🥇 a postúpilo tak do krajského kola. Chlapcom srdečne blahoželáme a držíme palce v nasledujúcich zápasoch!

      Reprezentovali nás: Levi Maček, Denis Artim, Andrii Opanasenko, Roman Kolenčik, Marco Kráľovič, Jakub Artim, Jakub Holdoš, Juraj Marosz, Dominik Valo, Stanislav Kondla.

     • Spoznávame Bratislavu

     • Triedy druhého ročníka sa vydali vláčikom na tematickú exkurziu “Spoznávame Bratislavu”. Počas jazdy obdivovali moderné budovy i historické pamiatky a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií o našom hlavnom meste. Bratislavský hrad je jednou z jeho najznámejších pamiatok a deti sa mohli poprechádzať v jeho záhrade a užiť si nádherný výhľad na celé mesto. Tiež mohli obdivovať výnimočné úžitkové predmety v expozícii Klenotnice.

     • DEŇ NARCISOV 2022

     • Vo štvrtok 28.4.2022 sa žiaci a pedagógovia našej školy ako dobrovoľníci zapojili do charitatívnej zbierky Ligy proti rakovine DEŇ NARCISOV. Vyzbierali sme 1932,26 eur, ktoré pomôžu ľuďom bojujúcim s touto zákernou chorobou. ĎAKUJEM“ patrí všetkým dobrým ľuďom, ktorí prispeli do pokladničiek a prejavili tým jednu z najdôležitejších vlastností – ľudskosť.

    • DEŇ NARCISOV - 28.4.2022
     • DEŇ NARCISOV - 28.4.2022

     • Vážení rodičia,

      28. apríla (štvrtok) sa koná Deň narcisov. Narcis je symbolom podpory a spolupatričnosti už 26 rokov. Naša škola sa do tejto charitatívnej aktivity pravidelne zapája prostredníctvom dobrovoľníkov, ktorých môžete stretnúť v čase od 8.00 - 14.00 pred Billou na Bajkalskej ul. a v okolí zastávok nákupného centra Vivo. Ak sa rozhodnete podporiť túto zbierku, účelom ktorej je získať zdroje na celoročnú adresnú pomoc onkologickým pacientom v rôznych formách, ale tiež na edukácii verejnosti - predovšetkým mladej generácie smerom k prevencii, Liga proti rakovine naším prostredníctvom tlmočí svoje veľké poďakovanie. Príspevok do zbierky je dobrovoľný, v ľubovoľnej sume.
      Do 6.5. je možné podporiť zbierku aj zaslaním SMS na 848 v hodnote 3,- Eurá.
      Ďakujeme

       

     • Deň Zeme 🌏🍀

     • V dnešnej dobe je veľmi dôležité realizovať v školách osvetu týkajúcu sa ochrany životného prostredia. V piatok (22.4.) si triedy prvého aj druhého stupňa rôznymi aktivitami pripomenuli Deň Zeme. Žiaci na hodinách diskutovali, získavali nové vedomosti v edukačných hrách či vyrábali tematické plagáty. Trieda 7.B prispela ku skrášleniu a vyčisteniu studničky v obľúbenom oddychovom mieste Bratislavčanov – Bratislavskom lesnom parku.  Triedy 7.A a 8.AB vyzbierali a vyseparovali odpad, ktorý sa nachádzal v areáli školy a na športových ihriskách. Pokračujeme tiež v tradícii dopĺňania zelene a do nášho areálu už čoskoro pribudne nový okrasný stromček – magnólia. 🌺

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou Kalinčiakova 12
   • Sekretariát: Marta Boudná 0904 59 33 57 Zástupca : Mgr. Renáta Fenclová 0949 187 773 Mgr. Miloš Smoleniak 0911 978 881 Riaditeľ: Dušan Noga 0903 889 363 Jedáleň: Jana Havránková 0904 67 68 95 Materská škola: Zuzana Sadovská 0911 978 876 Školský klub detí (ŠKD): Petra Zemancová 0948 162 754
   • Kalinčiakova 12 83104 Bratislava Slovakia
   • 50409964
   • 2120330410
  • Prihlásenie