• SÚŤAŽ V PREDNESE POÉZIE A PRÓZY V ANGLICKOM JAZYKU

• 28.1.2020 najlepší recitátori predviedli svoje jazykové zdatnosti a umelecké nadanie v školskom kole  1. ročníka súťaže v prednese poézie a prózy v anglickom jazyku. Ďakujeme za účasť a gratulujeme víťazom!

I. kategória:

1. miesto: Jakub Križan

2. miesto: Filip Kirth

3. miesto: Charlotte Ružičková

II. kategória:

1. miesto: Jerguš Cenký

1. miesto: Helenka Zhang

3. miesto: Oliver Ružanský

III. kategória:

1. miesto: Lukáš Ďurák

• EDUCATE SLOVAKIA

• 20.1. – 24.1.2020 sa naši starší žiaci zapojili do projektu EDUCATE SLOVAKIA, ktorého hlavným cieľom je zlepšenie interkultúrneho porozumenia. Navštívili nás dve vysokoškolské študentky – Yashmita z  Nového Zélandu a  Nakiya z Indonézie, ktoré žiakom predstavili svoje krajiny a pripravili si aktivity zamerané na rozvoj tolerancie, tímovej práce a  sebareflexie. Yashmita a Nakyia mali zároveň možnosť spoznať Slovensko. Ukázali sme im hodinu korčuľovania najmenších žiakov, ale aj našu históriu, keďže v piatok sme sa zúčastnili interaktívneho worshopu v Slovenskej ľudovej majolike v Modre. Tu mali možnosť namaľovať si vlastný hrnček a odniesť si ho na pamiatku domov. Veríme, že pochopenie a rešpektovanie kultúrnej rozmanitosti rozšírilo obzory detí.