• Detská atletika

• V rámci atletického podujatia žiakov základných škôl, reprezentovalo našu školu 6-členné družstvo. Žiaci zdolávali prekážkové dráhy, hádzali na cieľ, skákali a súťažili v štafetovom behu. Jednotlivé disciplíny boli vybrané z celosvetového programu „Kids athletics IAAF“, ktorý Slovenský atletický zväz v našich podmienkach organizuje ako Detskú atletiku.

• Múzeum na kolesách

• 21.11.2018

Do múzea zvyčajne musíme cestovať, ale jedno špeciálne Múzeum na kolesách prišlo priamo k nám. V ňom sa deti zážitkovou formou naučili ako správne podať prvú pomoc. Čo robiť, keď tečie z nosa krv, ako fixovať zlomeninu, či podať nepriamu masáž srdca. Veľa sme sa naučili a ešte viac zabavili

• Projektový deň

• Žiaci 2. stupňa si pripomenuli 17. november ’89 Projektovým dňom. Odprezentovali svoj pohľad na túto významnú udalosť našich dejín. Nechýbali symboly revolúcie, transparenty, heslá, piesne či scénky. Súťažné projekty si môžete prezrieť na 1. poschodí, kde sú vystavené. Ďakujeme všetkým triedam za ich zodpovedný prístup a vynaložené úsilie. Vyhodnotenie Projektového dňa a priebežné poradie súťaže NAJTRIEDA nájdete v tabuľke. Video tu:

Nasledujúca súťaž sa bude týkať tried 1. stupňa. 6.12. Vás navštívi Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Vašou úlohou bude pripraviť si pre nich básničky a pesničky, ktorými ich vo svojich triedach privítate.

Upozorňujeme, že ďalšie body sa budú rozdávať 14.12.2018 -  pri hodnotení vianočnej výzdoby tried.

• Bibliotéka 2018

• Triedy 8.AC a 9.AC navštívili v poradí už 23. ročník obľúbeného knižného veľtrhu Bibliotéka 2018. Okrem tradičného množstva vystavených kníh všetkých žánrov mali  žiaci možnosť zahrať sa spoločenské hry, prezrieť si predajnú výstavu minerálov či nazrieť na podujatie Veda netradične. Tohtoročnou knižnou zaujímavosťou bola nepochybne najväčšia a  najdrahšia kniha na svete, ktorej hodnota je neuveriteľných 11 000 €.

• Súťaž s BUPI

• V  súťaži s BUPI máme možnosť pre našu škôlku vyhrať preliezkový hrad. Hlasovanie môžete opakovať raz za 24 hodín. Súťažiť budeme do 5.12.2018. Ďakujeme za Vašu podporu.

Hlasovanie tu:

• Veda netradične

• 8.11.2018

Žiaci 4. ročníka sa zúčastnili na podujatí Veda netradične. Navštívili množstvo interaktívnych stánkov zameraných na rôzne oblasti vedy a techniky. A keďže najľahšie sa učí pomocou vlastných  skúseností a zážitkov, deti spoznávali a objavovali fyzikálne zákonitosti či javy zážitkovou formou. Organizátorom podujatia je Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR.

• Halloween 2018

• Strašidlá, strigy, čarodejnice, bojovníci.... všetky tieto strašidelne masky sa zišli v našej škole, aby spoločne  prežili  nezabudnuteľný Halloween. Po predstavení  masiek a súťažení čakalo na deti občerstvenie, ktoré pre nich pripravili rodičia. Strašidelná atmosféra pokračovala diskotékou, z ktorej si deti odniesli krásne zážitky.Viac tu: