• Nová podstrana

• Charakteristika obsahu učiva

Téma roka: Cesta lásky.

Cieľ roka:       Spoznávať lásku milujúceho Boha Otca k svetu a človeku. Vytvárať si pozitívny vzťah k Bohu, ľuďom a svetu. Osvojiť si vonkajšie prejavy lásky.

Téma roka: Cesta dôvery.

Cieľ roka:       Reprodukovať boží zákon a biblické príbehy ľudí, ktorí dôverovali Bohu. Budovať postoj dôvery k Bohu. Pestovať návyk postojov otvorenosti pre dôverný vzťah s Bohom a s človekom.

Téma roka: Cesta viery.

Cieľ roka:       Spoznať cestu viery Božieho ľudu v trojjediného Boha. Rozvíjať vieru v Boha formáciou svedomia. Budovať postoj viery v trojjediného Boha.

Téma roka: Poznávanie nádeje.

Cieľ roka:       Spoznávať nádej pochádzajúcu od Boha. Oceniť potrebu nádeje pre osobný život. Formovať čnosť nádeje prostredníctvom sviatosti,  modlitby a účasti na liturgickom slávení.

Téma roka: Poznávanie cez dialóg.

Cieľ roka:       Spoznávať spôsoby komunikácie Boha s ľuďmi. Nadchnúť sa pre komunikáciu s Bohom prostredníctvom sviatosti, liturgického slávenia, čítania Božieho slova. Prostredníctvom komunikácie sa približovať k Bohu a k ľuďom.

6.ročník

Téma roka: Poznávanie pravdy.

Cieľ roka:       Spoznávať Božiu pravdu. Oceniť nemeniteľnosť pravdy pochádzajúcej z Božej múdrosti. Orientovať svoj život v pravde. Praktizovať život v pravde podľa hlasu svedomia.

Téma roka: Sloboda človeka.

Cieľ roka:       Poznať hranice osobnej slobody. Vnímať oslobodzujúcu silu Ježiša Krista. Osvojiť si návyky kresťanského životného štýlu.

Téma roka: Dôstojnosť človeka.

Cieľ roka:       Definovať pôvod práva človeka na život, dôstojnosť a úctu. Vnímať osobnú hodnotu človeka. Interiorizovať kresťanské postoje a hodnoty.

Téma roka: Zodpovednosť človeka.

Cieľ roka:       Posúdiť hodnotu zodpovednosti. Uvedomiť si osobnú zodpovednosť za seba a za iných. Formovať návyk kresťanského životného štýlu v rodinnom a spoločenskom živote.

Charakteristika obsahu učiva

Téma roka: Cesta lásky.

Téma roka: Cesta dôvery.

Téma roka: Cesta viery.

Téma roka: Poznávanie nádeje.

Téma roka: Poznávanie cez dialóg.

6.ročník

Téma roka: Poznávanie pravdy.

Téma roka: Sloboda človeka.

Téma roka: Dôstojnosť človeka.

Téma roka: Zodpovednosť človeka.