• 🎄🎅 ❄️☃️

• Prajeme Vám radostné, pokojné a pohodové Vianoce. V nasledujúcom roku 2019 nech ste zdraví, spokojní, úspešní a nech máte pokoj v duši a radosť v srdci.

Na príjemné zimné čítanie Vám ponúkame najnovšie vydanie nášho školského časopisu KALINA.

Časopis KALINA číslo 1. 1819 tu:

Nástup do školy je 8.1.2019 :)

🎄🎅 ❄️☃️

• Vianočné korčuľovanie 🎄⛸👌😉

• Kalendárny rok sme zakončili Vianočným korčuľovaním. Triedy 3.-9. ročníka si spoločne zakorčuľovali a zabavili sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Akcia sa započítavala aj do našej súťaže NAJTRIEDA žiakov druhého stupňa. Výsledky nájdete v našej tabuľke.  Viac foto:

• Múzeum mesta Bratislavy 🎭🕍👍🙂

• Trieda 9.AC dnes navštívila Múzeum mesta Bratislavy. Žiaci sa v ňom dozvedeli veľa historických zaujímavosti o meste, v ktorom žijú. Nevynechali ani pohľad z mestskej veže. Po prehliadke múzea nasledovala aj krátka prechádzka vianočnou Bratislavou.

• NAJTRIEDA 1819 🎅❄️☃️

• Decembrové aktivity našej súťaže NAJTRIEDA nemôžu súvisieť s ničím iným, ako s nadchádzajúcimi sviatkami. Deti na 1. stupni pripravenými pesničkami a básničkami potešili Mikuláša a zároveň za ne získali aj body do súťaže. Pri skrášľovaní svojich tried vianočnou a zimnou výzdobou ste opäť všetci preukázali svoju šikovnosť či dobré nápady. Porota mala pri hodnotení oboch aktivít mimoriadne náročnú úlohu. Výsledky si môžete pozrieť v našich tabuľkách. Viac foto:

Poradie tried je však stále len priebežné, keďže súťaže budú pokračovať aj v nasledujúcom kalendárnom roku. Ten tohtoročný zakončia triedy 2. stupňa v piatok 21.12. Vianočným korčuľovaním. Do povinnej výbavy si okrem korčúľ pribaľte ešte rukavice a čiapku, prípadne prilbu. Kto nemá korčule, môže si ich požičať priamo na štadióne za 1€. Bodíky sa budú rozdeľovať podľa počtu korčuľujúcich žiakov z celkového počtu žiakov triedy. Tešíme sa na Vašu účasť v príjemnej vianočnej atmosfére. :-)

• Vianočná pošta pre seniorov

• 3.A trieda sa zapojila do krásneho projektu Vianočná pošta pre seniorov. Deti pod vedením p. uč. Rychtárechovej na hodinách výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania vyrobili pozdravy s vianočnými prianiami. Tie určite potešia starkých na strednom Slovensku a urobia im Vianoce ešte krajšími.

Viac foto:

• Bavme deti športom

• Ďalšie kolo Detskej atletiky pod názvom Bavme deti športom máme úspešne za sebou. Súťažiacich prišla podporiť aj bývalá úspešná československá olympionička v skoku do výšky pani Mária Mračnová. Našu školu vzorne reprezentovalo šesťčlenné družstvo zložené zo žiakov tretieho a štvrtého ročníka.

• Mikuláš

• 6. decembra si pripomíname sviatok sv. Mikuláša, ktorý plní sladkosťami čižmičky deťom po celom svete.  Spolu so svojimi pomocníkmi preto dnes nemohol vynechať ani našu školu.  Deti na prvom stupni vzácnej návšteve zarecitovali, zaspievali, a dokonca aj zatancovali.  Mikuláš každé jedno z nich odmenil sladkým balíčkom.