• Vážení rodičia a milí žiaci!

• Tento školský rok je úspešne za nami. Verím, že väčšina žiakov počas neho dosiahla želané a zaslúžené výsledky. Novou príležitosťou na ďalšie zlepšovanie bude pre všetkých nasledujúci školský rok.

Súčasne Vám oznamujem, že stránkové hodiny počas prázdnin budú každú stredu od 9.00 do 12.00 hod. V priebehu prázdnin Vám pošleme mail s informáciami o nástupe do nového školského roka. Tieto informácie budú zverejnené aj na našej webovej stránke.

Pri tejto príležitosti Vám posielam link na 2. číslo školského časopisu KALINA č.2 2017/2018, v ktorom sa okrem iného dozviete veľa informácií o živote našej školy.

Záverom mi dovoľte poďakovať Vám za spoluprácu v školskom roku 2017/2018 a zaželať Vám pekné leto, veľa oddychu a nových zážitkov.

• Vláčikom po Bratislave

• 27.6.2018

Žiaci prvého stupňa si vláčikom Prešporáčikom urobili krátky výlet po Bratislave. Dozvedeli sa, aké obchody v minulosti tvorili Obchodnú ulicu, prečo sa Palisády volajú Palisády a prečo sa o Bratislavskom hrade hovorí ako o stolčeku. :)

• Rozlúčka predškolákov

• 25.6.2018

Tento týždeň sa lúčili so škôlkou naši predškoláci. Osobne im prišiel zaželať veľa úspechov starosta mestskej časti Bratislava - Nové Mesto, Mgr. Rudolf Kusý. Prajeme im úspešný a bezproblémový prechod do prvej triedy.

• EXKURZIA V AVE SLOVENSKO

• Dnes sa trieda 7.AC zúčastnila exkurzie v spoločnosti AVE Slovensko, ktorá sa zaoberá nakladaním s  odpadom v strednej a východnej Európe. Žiakov sprevádzal generálny riaditeľ spoločnosti RNDr. Peter Krasnec, PhD., MBA, ktorý im veľmi pútavým, ale aj vtipným spôsobom priblížil proces zberu, odvozu a triedenia odpadu. Deti sa dozvedeli, že na Slovensku každý z nás ročne vyprodukuje približne 340 kg odpadu, čo je v porovnaní s bohatšími krajinami málo (napr. v susednom Rakúsku je to  800 kg), no na druhej strane separujeme len 15% z tohto množstva. Okrem prednášky si žiaci pozreli aj proces zaobchádzania s odpadom a na záver boli odmenené milými darčekmi. Veríme, že aj takýmto spôsobom vychováme z detí uvedomelých občanov, ktorým bude záležať na tom, aby naša krajina bola krajšia, čistejšia a v neposlednom rade i bohatšia.

• OTVORENIE KULTÚRNEHO LETA 2018

• V sobotu 23. júna 2018 sa bude na Kuchajde konať OTVORENIE KULTÚRNEHO LETA 2018 V NOVOM MESTE s bohatým programom. V rámci neho vystúpia aj talenty z našich škôl, ich vystúpenie sme pre veľký záujem posunuli už na 14.30 hod. ( na letáčiku je pôvodná informácia o 15.00 hod. )

• Bábkové divadlo pre MŠ

• 14.06.2018 o 10: 00 hod

bábkové predstavenie „GAŠPARKO“

Inscenácia z programu „Škôlkohry“ pre deti od 2 rokov.

184. premiéra BBD: 23. 10. 2009

Tvorivý tím:

Dramaturgia .....................................Michal Babiak

Scéna, bábky, kostýmy ..................Kristína Hroznová

Hudba ..............................................Juraj Dobrakov

Réžia ...............................................Pavla Musilová

Osoby a obsadenie:

Gašparko, Karolína, Čerti.................Margaréta Nosáľová

Kubo, Vavro, Čerti.............................Andrej Kováč/ Juraj Bednarič

Opis predstavenia:

Kontaktná škôlkohra, o tom, ako Gašparko s Kubom prekonali strach a vybrali sa do pekla

oslobodiť nevinnú Karolínku. Tiež o tom, ako prišli k obrovskému bohatstvu a ako prekabátili

mocnosti pekelné.

Touto inscenáciou chceme vzdať hold predčasne zosnulému Antonovi Anderlemu, veľkému

popularizátorovi slovenského ľudového divadla v medzinárodnom kontexte, ale aj hold

gašparkovskej tradícii.

Predstavenie zabezpečilo OZ Kalinčiakova 12 83104 Bratislava .

Babkove_divadlo.pdf​​​​​​​

• „Deti patria do galérie“

• Dňa 5.6.2018 sme navštívili galériu NEDBALKA cez projekt „Deti patria do galérie“. Návšteva bola spojená s pútavou komentovanou prehliadkou, doplnená interaktívnymi pracovnými listami. Do budúceho školského roka sme tak načerpali zaujímavé inšpirácie. :)

• MASKOT 2018 pre tábor Victour

• 1. miesto - Michaela Grajciarová, 3.B. Miška vyhráva ľubovoľný denný tábor z ponuky Victour pre rok 2018, tričko a 100 Victour peňazí.

Srdečne gratulujeme.

• NAJTRIEDA 17/18 - konečné poradie :)

• Medzinárodný deň detí sme oslávili Športovým dňom v areáli Kuchajdy. Mladší aj starší žiaci sa zapojili do súťaží naozaj aktívne a s veľkým odhodlaním a emóciami. Aj keď v každej disciplíne musí byť víťaz a porazený, veríme, že všetci si dobre zašportovali, zasúťažili a užili si deň plný zábavy a smiechu. Výsledky jednotlivých disciplín, ako aj poradie tried nájdete v našej tabuľke. A keďže toto bola posledná tohtoročná súťaž, máme pre Vás aj konečné poradie v súťaži NAJTRIEDA 17/18. Víťazným triedam blahoželáme, neminie ich sladká odmena. :-) Chceme sa však poďakovať všetkým, ktorí sa do súťaží aktívne zapájali počas celého školského roku a bojovali s nadšením a v duchu fair play. Viac foto: