• KALINA FOOD DAY

• 31.5.2018

Dnes sa uskutočnil už v poradí 4. ročník školského projektu KALINA FOOD DAY. Naši žiaci už vedia, že v tento deň si desiatu nemusia nosiť z domu, pretože si  ju pripravia priamo v škole. Podmienkou, samozrejme, je, aby bola zdravá a výživná. Do projektu sa zapojili všetky triedy a jeho výsledkom boli pestré, chutné a zdravé produkty  zo zeleniny, ovocia, mliečnych či celozrnných výrobkov.  Táto spoločná aktivita je súčasťou aj našej súťaže NAJTRIEDA. Celkové poradie sa dozviete spolu s vyhodnotením Športového dňa, ktorý nás ešte čaká. :-)

• Biologická olympiáda

• Srdečne gratulujeme Erikovi Kernovi zo 6.ABC a Patrikovi Hlavačkovi z 5.ABC, ktorí sa stali úspešnými riešiteľmi  Biologickej olympiády- kategória D.

• Exkurzia

• Žiaci 1.a 2. ročníka navštívili Slovenskú poštu na Tomášikovej ulici. Oboznámili sa s prácou poštárov, ale aj s prácou za okienkom a v zákulisí pošty. Dokonca sa dozvedeli, ako sa dostane balík z Bratislavy do Košíc alebo až do ďalekej Kanady. :)

• Krajské kolo Školského pohára SFZ v malom futbale žiačok

• Naše dievčatá nám opäť urobili radosť. Po víťazstve v krajskom kole Školského pohára SFZ v malom futbale postúpili do celoslovenského finále, ktoré sa bude konať 5.a 6.juna v Poprade. Gratulujeme k postupu a držíme palce v ďalších zápasoch.

Reprezentovali: Kristína Hornáčková, Dominika Tranžíková, Michaela Oračková, Barbora Bankošová, Laura Némethová, Marcela Feketeová, Kristína Chalupková, Dominika Čajkovičová, Lucia Gánóczy a Monika Ralbovská

Výsledky:

Zápasy v skupine: ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Rusovce 6:3, ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Sološnica 7:1, ZŠ s MŠ Kalinčiakova - G. Metodova 6:3

Semifinále: ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ s MŠ Za Kasárňou 3:1

Finále: ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Vývojová Rusovce 9:3

Najlepšou strelkyňou turnaja bola vyhlásená Dominika Tranžíková s 18 gólmi. Naše góly ešte dali: Marcela Feketeová 10, Barbora Bankošová 2.

• Prírodoveda v praxi

• Predchádzajúce dva týždne mohli deti vo všetkých triedach prvého stupňa sledovať vývin motýľov. Vďaka ich výbornej starostlivosti a kŕmení sa im z húseničiek cez kukly vyvinuli krásne motýle - babôčky, ktoré sme po pár dňoch pozorovania vypustili do prírody.                                            Viac:

• Malý futbal Cup ZŠ

• Futbalové družstvo chlapcov nám opäť urobilo radosť. V okresnom kole školského turnaja Malý futbal Cup chalani porazili všetkých súperov a postúpili do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce v ďalších zápasoch.

Reprezentovali: Ádám Beke, Erik Fülöp, Patrik Majkút, Christopher Tvrdík, Peter Dornai, Patrik Turčani, Damián Rácz, Samuel Piteľ, Ján Čief a Peter Zeman.

Naše zápasy:  ZŠ s MŠ Kalinčiakova - Súkromná škola Česká 3:1, ZŠ s MŠ Kalinčiakova - Gymnázium Hubeného 6:0, ZŠ s MŠ Kalinčiakova – ZŠ s MŠ Česká 14:0 a ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ s MŠ Za Kasárňou 5:0.

• ŠvP Stará Bystrica

• Včera ( 7.5.2018 ) sa začala ŠvP pre žiakov 2. stupňa. Cesta prebehla bez problémov. Po dobrom obede, florbale a futbale sa vybrali na korčule a kolobežky. Všetci sú v poriadku a pozdravujú. Informácie sa budeme snažiť priebežne aktualizovať na facebook.com/pg/skolakalina

• Exkurzia - Banská Štiavnica

• Žiaci siedmeho až deviateho ročníka sa zúčastnili geologicko-literárnej exkurzie v Banskej Štiavnici. Absolvovali prehliadku Banského múzea v prírode, kde mali možnosť na vlastnej koži aspoň na chvíľu zažiť neľahké podmienky ťažkej práce baníkov. Následne si pozreli historické centrum mesta s jeho malebnými uličkami a zákutiami. Celodenný výlet zakončili prechádzkou pod dominantu mesta – kalváriu.

• EKOTOPFILM 2018

• Trieda 9.AC sa 2.5.2018 zúčastnila junior festivalu EKOTOPFILM 2018. Festival nám ponúkol inšpiratívne krátke filmy, ktoré svojim príbehom a myšlienkou rozprávajú mladej generácii posolstvá ochrany prírody, podpory ekológie a ochrany životného prostredia. Ako malý darček sme si odniesli mladý stromček buk, ktorému máme dôkladne vybrať miesto na zasadenie.

• ZELENÝ SVET 2018

• Lara Valovičová zo 6.ABC triedy sa stala ocenenou súťažiacou 23. ročníka medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti pod názvom  ZELENÝ SVET 2018. Téma pre rok 2018: „ZMENA ČI PREMENA?“

Srdečne gratulujeme a prajeme veľa tvorivých nápadov aj do budúceho školského roka.