| Názov školy | Základná škola, ul.Kalinčiakova 12, 831 04 Bratislava |
| Adresa školy | ul. Kalinčiakova 12, 831 04 Bratislava |
| Telefón | +421 x 4437 2634 |
| skolakalina@skolakalina.sk | |
| WWW stránka | skolakalina.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Bratislava - Nové Mesto |
| Priezvisko, meno | Telefón | ||
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Dušan Noga | 02/44372634 | riaditel@skolakalina.sk |
| ZRŠ | Mária Starovecká | 02/44637275 | majka.star@centrum.sk |
| ZRŠ | Marta Bohucká | 02/44637275 | marta.bohucka@zoznam.sk |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Bednarič Ľubomír |
| pedagogickí zamestnanci | Šiserová Zuzana |
| Mgr. Žakechová Mária | |
| ostatní zamestnanci | Havránková Jana |
| zástupcovia rodičov | Strapková Bronislava |
| Fuhrich Peter | |
| zástupca zriaďovateľa | Kerdík Peter |
| JuDr. Olexová Zuzana | |
| Grušpierová Andrea | |
| zástupca HC Slovan Bratislava | Ing. Lenár Ľubomír |
| zástupca ŠK Slovan Bratislava | Valovič Anton |
| zástupca OŠG Ostredkova | Mgr. Talova Dana |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | |
|---|---|---|---|
| MZ -ŠKD | Kocianová Marta | výchovná činnosť | |
| MZ -1.stupeň | Renáta Fenclová | Sj,M,Prv,Vl,Prír.Vv,Hv,Tv,Prac.v. | |
| PK - Sj, D | Martina Antalová | Sj,D | |
| PK- Cj | Zemániková Jana | Aj, Nj | |
| PK- Tv, Šp | Miloš Smoleniak | Tv, ŠP | |
| PK Pr, Ch, | Jana Juríčková | Pr, Ch, Z,Tech. p. | |
| PK - M, F, Z | Judita Vidová | M, F | |
| PK - Výchovných pred. | Zuzana Rišiaňová | Ev,Nv,Hv,Ov,Vv | |
| Trénerská rada | Bohucká Marta | futbal, ľadový hokej, | rieši otázky tréningového procesu na škole |
Počet žiakov školy: 412
Počet tried: 19
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 18 |
| počet žiakov | 19 | 12 | 22 | 21 | 42 | 59 | 65 | 77 | 72 | 389 |
| z toho v ŠKD | 18 | 10 | 18 | 13 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 68 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2005: 21/ 7
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2005: 19/7
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 3/ 0
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2006
94 žiakov z toho 93 z 9.ročníka a 1 žiak z 8.ročníka
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 3 | 0 | 40 | 23 | 1 | 6 | 0 | 70 |
| prijatí | 3 | 0 | 40 | 23 | 1 | 6 | 0 | 70 |
| % úspešnosti | 100% | 0 | 100% | 100% | 100% | 100% | 0 | 100% |
| Trieda | Aj | cvSj | D | Ev | Fy | Hv | Ch | M | Nv | Nj | nAj | nNj | Ov | Prac. | Pr |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prvá A | |||||||||||||||
| druhá A | 1,69 | ||||||||||||||
| tretia A | 1,65 | 1,75 | |||||||||||||
| štvrtá A | 1,63 | 2,18 | 2,50 | ||||||||||||
| piata A | 2,33 | 2,13 | 1,53 | 2,60 | 2,53 | ||||||||||
| piata C | 2,26 | 1,70 | 1,19 | 1,85 | 2,11 | ||||||||||
| šiesta A | 2,00 | 1,91 | 2,43 | 1,43 | 2,62 | 2,30 | 1,57 | 2,24 | |||||||
| šiesta B | 2,87 | 2,31 | 2,56 | 1,88 | 2,44 | 1,69 | 2,38 | ||||||||
| šiesta C | 2,05 | 1,86 | 2,55 | 1,64 | 2,00 | 1,82 | 2,32 | ||||||||
| siedma A | 2,95 | 2,26 | 2,79 | 2,26 | 2,16 | 1,74 | 2,37 | ||||||||
| siedma B | 2,32 | 2,05 | 2,58 | 1,63 | 2,26 | 1,63 | 2,32 | ||||||||
| siedma C | 2,30 | 2,09 | 2,61 | 1,00 | 2,26 | 1,57 | 2,35 | ||||||||
| ôsma A | 2,21 | 2,07 | 2,57 | 1,75 | 2,54 | 2,07 | 1,79 | 2,21 | |||||||
| ôsma B | 2,50 | 2,00 | 2,75 | 1,46 | 2,38 | 2,54 | 1,96 | 2,42 | |||||||
| ôsma C | 2,09 | 1,95 | 2,86 | 1,86 | 2,45 | 2,18 | 1,86 | 2,14 | |||||||
| deviata A | 2,00 | 2,32 | 2,95 | 1,37 | 3,05 | 3,11 | 3,08 | 1,84 | 1,89 | ||||||
| deviata B | 2,40 | 1,88 | 2,72 | 1,00 | 2,52 | 2,00 | 1,60 | 1,92 | |||||||
| deviata C | 2,08 | 2,04 | 2,75 | 2,54 | 1,83 | 1,67 | 1,79 | ||||||||
| zápis 0708 |
| Trieda | Prv | Prv | rAj | rNj | rPr | SJ | Spr | Špf | Špľh | Tech | Tv | Vla. | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prvá A | 1,00 | |||||||||||||
| druhá A | 1,31 | 1,38 | 1,00 | |||||||||||
| tretia A | 1,45 | 1,65 | 1,00 | 1,30 | ||||||||||
| štvrtá A | 1,23 | 2,59 | 1,00 | 1,73 | ||||||||||
| piata A | 2,73 | 1,13 | 1,40 | 2,67 | ||||||||||
| piata C | 2,30 | 1,00 | 1,00 | 1,93 | ||||||||||
| šiesta A | 2,68 | 1,10 | 1,05 | 2,29 | ||||||||||
| šiesta B | 2,69 | 1,00 | 1,19 | 1,44 | ||||||||||
| šiesta C | 2,45 | 1,00 | 1,00 | 2,18 | ||||||||||
| siedma A | 2,95 | 1,15 | 1,05 | 2,53 | ||||||||||
| siedma B | 2,95 | 1,00 | 1,05 | 2,32 | ||||||||||
| siedma C | 2,91 | 1,00 | 1,00 | 1,65 | ||||||||||
| ôsma A | 2,54 | 1,00 | 1,14 | 2,39 | ||||||||||
| ôsma B | 2,50 | 1,08 | 1,15 | 2,58 | ||||||||||
| ôsma C | 2,95 | 1,00 | 1,32 | 1,91 | ||||||||||
| deviata A | 3,11 | 1,26 | 1,21 | 2,47 | ||||||||||
| deviata B | 2,56 | 1,00 | 1,00 | 1,68 | ||||||||||
| deviata C | 2,48 | 1,00 | 1,58 | 1,71 | ||||||||||
| zápis 0708 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| prvá A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| druhá A | 14 | 13 | 0 | 0 |
| tretia A | 21 | 20 | 0 | 0 |
| štvrtá A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| piata A | 15 | 13 | 1 | 0 |
| piata C | 27 | 27 | 0 | 0 |
| šiesta A | 22 | 21 | 0 | 0 |
| šiesta B | 16 | 15 | 1 | 0 |
| šiesta C | 21 | 21 | 0 | 0 |
| siedma A | 20 | 18 | 1 | |
| siedma B | 19 | 19 | 0 | 0 |
| siedma C | 23 | 23 | 0 | 0 |
| ôsma A | 28 | 28 | 0 | 0 |
| ôsma B | 23 | 23 | 0 | 0 |
| ôsma C | 22 | 22 | 0 | 0 |
| deviata A | 20 | 16 | 1 | 0 |
| deviata B | 25 | 25 | 0 | 0 |
| deviata C | 25 | 24 | 0 | 0 |
| zápis 0708 | 13 | 0 | 0 | 13 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prvá A | 17 | 1567 | 92,18 | 1567 | 92,18 | 0 | 0,00 |
| druhá A | 14 | 1705 | 121,79 | 1705 | 121,79 | 0 | 0,00 |
| tretia A | 21 | 1102 | 52,48 | 1102 | 52,48 | 0 | 0,00 |
| štvrtá A | 20 | 2695 | 134,75 | 2695 | 134,75 | 0 | 0,00 |
| piata A | 15 | 2280 | 152,00 | 1739 | 115,93 | 541 | 36,07 |
| piata C | 27 | 1700 | 62,96 | 1700 | 62,96 | 0 | 0,00 |
| šiesta A | 22 | 2057 | 93,50 | 2054 | 93,36 | 3 | 0,14 |
| šiesta B | 16 | 1837 | 114,81 | 1836 | 114,75 | 1 | 0,06 |
| šiesta C | 21 | 1903 | 90,62 | 1903 | 90,62 | 0 | 0,00 |
| siedma A | 20 | 2689 | 134,45 | 2308 | 115,40 | 381 | 19,05 |
| siedma B | 19 | 2732 | 143,79 | 2709 | 142,58 | 23 | 1,21 |
| siedma C | 23 | 2345 | 101,96 | 2345 | 101,96 | 0 | 0,00 |
| ôsma A | 28 | 2784 | 99,43 | 2783 | 99,39 | 1 | 0,04 |
| ôsma B | 23 | 3168 | 137,74 | 3167 | 137,70 | 1 | 0,04 |
| ôsma C | 22 | 2143 | 97,41 | 2126 | 96,64 | 17 | 0,77 |
| deviata A | 20 | 4368 | 218,40 | 4211 | 210,55 | 157 | 7,85 |
| deviata B | 25 | 4983 | 199,32 | 4949 | 197,96 | 34 | 1,36 |
| deviata C | 25 | 3491 | 139,64 | 3491 | 139,64 | 0 | 0,00 |
| zápis 0708 | 13 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % |
|---|---|---|
| Monitor SJL | 70 | 58,30 |
| Monitor MAT | 70 | 63,30 |
| 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 18 | tried v ročníkoch |
| 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | jazykový variant |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | variant č. 3 |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 9 | variant so športovou prípravou |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| AJ | 1.A | 1 | 2 |
| Aj | 2.A | 1 | 2 |
| Aj | 4.A | 1 | 1 |
| Nj | 4.A | 1 | 1 |
| Cv zo Sj | 6.B,6.C | 2 | 1 |
| Cv zo Sj | 8.B | 1 | 1 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 3 | 7.A | Aj | 1 |
| 3 | 8.A/8.B nešp. | Sj | 1 |
| 3 | 9.A/9.B nešp. | Sj | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | z toho integrovaných | |
|---|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 19 | 0 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 167 | 0 | 16 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných so športovou prípravou | 9 | 203 | 0 | 4 |
| Spolu | 18 | 389 | 0 | 20 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 21 | 15 | 21 | 15 |
| DPP | 7 | 0 | 7 | 0 |
| Znížený úväzok | 2 | 0 | 2 | 0 |
| ZPS | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Na dohodu | 0 | 2 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 28 | 28 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 30 | 30 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.-9.roč | Hv | 13 |
| 5.-9.roč | Tech.práce | 9 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 10 | 0 |
| 2.kvalifikačná skúška | 0 | 0 |
| štúdium školského manažmentu | 0 | 0 |
| špecializačné inovačné štúdium | 1 | 1 |
| špecializačné kvalifikačné | 2 | 2 |
| postgraduálne | 2 | 0 |
| doplňujúce pedagogické | 1 | 1 |
| vysokoškolské pedagogické | 0 | 0 |
| trénerské - zvyšovanie kvalifikácie | 3 | 3 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Šaliansky Maťko | 2 | 2.miesto | 0 | ||
| Hviezdoslavov Kubín | 5 | 0 | |||
| Výtvarný Trenčín | 3 | ||||
| Literárny Trenčín | 1 | 1 | |||
| Prečo som na svete rád | 1 | ||||
| O najkrajšiu biol.esej | 3 | 7.,10.,11.,miesto | |||
| Matematická olymp. | 13 | ||||
| Fyzikálna olym. | 1 | 1 | 3.miesto | ||
| Pytagoriáda-1.st. | 40 | 1 | |||
| Pytagoriáda- 2.st. | 60 | 5 | |||
| Klokan | 85 | ||||
| Maks | 16 | ||||
| Chemická olympiáda | 3 | ||||
| Geografická olympiáda | 4 | 4.miesto | |||
| Tvorítko | 4 | ||||
| Európa v škole-výt. | 5 | 1.miesto | |||
| Bejzbal | 2 | 1.miesto, 2.miesto | |||
| Krasokorčuľovanie | 2 | 1.miesto | 26.miesto na MS | ||
| Halový futbal 5.-9.roč. | 60 | 1.a 3.miesto | 2.miesto | ||
| Hádzaná | 13 | 2.miesto | |||
| Atletika | 40 | 5-1.miest | |||
| 4- 2.miesta | |||||
| 3-3.miesta | |||||
| Cezpoľný beh | 6 | 2-1.miesta | |||
| 2-2.miesto | |||||
| 1-3.miesto | |||||
| Futbal- star. žiaci A | 16 | 4.miesto | |||
| Futbal - star.žiaci B | 17 | 6.miesto | |||
| Futbal- mladší žiaci A | 16 | 4.miesto | 3.miesto | ||
| Futbal- mladší žiaci B | 16 | 3.miesto | |||
| Ľadový hokej- star.ž..A | 24 | 2.miesto | 2.miesto | ||
| Ľadový hokej- star.ž. B | 22 | 1.miesto | |||
| Ľadový hokej - ml.ž..A | 22 | 2.miesto | |||
| Ľadový hokej - ml.ž. B | 22 | 5.miesto | |||
| 16 | |||||
| Školská liga -florbal 4.-5.r.. | 22 | 1.miesto | |||
| Školská liga- flor.6.-7.r. | 23 | 3.miesto | |||
| Školská liga .flor.8.-9.r. | 24 | 2.miesto | |||
| Liga za duš. zdravie | 12 | 2.miesto | |||
| Vybíjaná | 15 | 5.miesto | |||
| Vianočný turnaj-futbal | 16 | 2.miesto | |||
| Memoriál Dzurilu | 24 | 5.miesto | |||
| Memoriál Dubovského | 18 | 2 prvé miesta | |||
| 2 druhé miesta | |||||
| Beh Olymp. dňa | 281 | ml.ž.- 1.2.3.miesto | |||
| Śkolská liga fut. | 16 | 1.miesto |
Zúčastnili sme sa na Hrách dobrej vôle
Vyslúžili sme si titul: Laureát Daru roka 2006 za pomoc a finančný dar slabozrakým a nevidiacim deťom zo ZŠ internátnej na Svrčej ul.6 v Bratislave. Zapojili sme sa do akcie Deň narcisov a vyzbierali sme 45.000 Sk. Získali sme Cenu primátora mesta Trenčín. Pravidelne organizujeme vedomostnú súťaž o olympionizme.
Zabezpečili sme stretnutie účastníkov Supermaratónu cyklistických pretekov Budapest- Viedeň - Bratislava a privítali sme ich na našej škole. Spolupracujeme s organizáciou Uniceff ( predaj pohľadníc - Modrý gombík, organizujeme prednášky pre žiakov)
Pravidelne vydávame školský časopis " Školoviny."
Žiaci 1.stupňa pripravili kultúrny program pre rodičov ( z príležitosti vianočných sviatkov). Kultúrny program sme pripravili aj pre zamestnancov MČ BA- Nové Mesto ( novoročné vinšovanie).
Reprezentanti: bejzbal - Patrik Fuhrich, Martin Strapko
ľadový hokej - Daráš Viliam, Vrábel Patrik
futbal - Pecko Ladislav, Fekete Lukáš, Pauschek Lukáš, Turčák Boris, Kováč Alan, Peťovský Adam, Oravec Marcel, Róbert Mak - v súčasnosti hráč Manchester City
krasokorčuľovanie - Reitmayer Peter, Reitmayerová Ivana
Projekty, do ktorých je škola zapojená :
Dlhodobé : Viem, prečo poviem Nie ll. Projekt je zameraný na vytváranie vlastných postojov a zručností v živote. Protidrogová tematika. Časová realizácia 3 roky- žiaci 2.stupňa
Škola je zapojená do projektu Infovek - využívanie IKT vo vychovno-vzdelávacom procese -všetci žiaci školy. Projekt "Škola podporujúca zdravie" zameraný na zdravý životný štýl a správne stravovanie 1.aj 2.stupňa.
Otvorená škola - zameraný na športovú činnosť a výchovu talentovanej mládeže.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 12.október 2006
Druh inšpekcie: následná
Predmet : Kontrola úrovne zabezpečenia výchovy k ľudským právam
Inšpekcia bola zameraná na využívanie ľudských práv vo vyučovacom procese v predmetoch Ev, Nv, Ov , nepovinne voliteľných predmetoch a mimoškolských aktivitách školy.Výchovno-vzdelávacie úlohy školy sú orientované na využívanie inovačných prvkov vo vyučovaní. Výchova k ľudským právam je integrovaná do časovo-tematických plánov vyučovacích predmetov občianska výchova a etická výchova.Metodické orgány plánujú a organizujú aktivity na podporu k ľudským právam ( besedy, prednášky, tvorivé dielne ). Problematika ľudských práv, zdravého životného štýlu a protidrogová prevencia je pravidelne zaraďovaná do programu pracovných porád a tiež do triednických hodín. Vo vnútornom poriadku školy sú komplexne zapracované práva detí a z nich vyplývajúce povinnosti. Zo záverov vyplynulo,že koncepcia školy a výchovnovzdelávací proces sú zamerané na rozvoj demokracie a ľudských práv. Na škole je priaznivé humanistické prostredie. Záujmovo- vzdelávacia činnosť po vyučovaní je bohatá, na škole pracuje 24 záujmových útvarov. Ponuka aktivít prispieva k zvyšovaniu informovanosti žiakov i učiteľov v oblasti výchovy ľudských práv, zdravého životného štýlu, formovaniu pozitívnych postojov a rozvíjaniu sociálnych zručností. Vo vnútornom poriadku školy sú zastúpené v rovnakej miere práva dieťaťa a z nich vyplývajúce povinnosti . Postavenie riaditeľa, práva a povinnosti rodičov a pedag. zamestnancov vnútorný poriadok nerieši.Dosiahnutá úroveň bola veľmi dobrá.
Na výchovno-vzdelávací proces škola využíva 36 učební, z toho je 8 učební odborných ( počítačová, výtvarnej výchovy, fyziky, prírodopisu, 2 učebne jazykov, etickej výchovy, sieň slávy) .K škole patrí veľká a malá teločvičnňa, posilňovňa, školská jedáleň a ŠKD.Škola je dostatočne zabezpečená aj potrebnými učebnými pomôckami.Problémom zostáva strecha budovy, ktorá nám stále zateká, nefunčné okná, osvetlenie v triedach, podlahy (zničená guma na schodoch a v triedach), je potrebná kompletná rekonštrukcia elektrického vedenia v hlavnej budove školy.
Nakoľko školské ihrisko (futbalové a aj bežecká dráha) nezodpovedajú normám a bezpečnosti, pripravujeme projekt rekonštrukcie ihriska aj s umelým osvetlením. Do budúcnosti by sme chceli prostredníctvom eurofondov získať prostriedky na zateplenie budovy a výmenu okien na škole.
·
prenesené
kompetencie: 10.400.000,00 0 10.400.000,00
·
originálne
kompetencie: 2.030.000,00 0 2.030.000,00
·
vlastné zdroje 2.522.375,00 949,74 2.521.425,26
·
dary
58.549,90 0 58.549,90
·
účelovo viazané
prostriedky: 444.070.00 0 444.070,00
Poskytnuté dotácie na
prevádzku z Mestskej časti Bratislava - Nové Mesto boli poukazované
mesačne . Organizácia vrátila nevyčerpanú dotáciu z vlastných zdrojov 949,74
Sk na účet MÚ dňa 29. decembra 2006.
(v SKK) Rozpočet Čerpanie
Mzdy , platy , služobné
príjmy : 7.901.000,00 7.920.086,00
Poistné a príspevok do
fondov: 2.699.000,00 2.716.965,00
Tovary a služby: 4.238.000,00 4.739.939,16
v tom : dary 58.549,90 58.549,90
Bežné transfery 72.000,00 77.055,00
C e l k o m : 14.910.000,00 15.454.045,16
/vSKK/ Rozpočet Predpis príjmov Odvod príjmov Rozdiel
2.163.000,00 2.587.291,30 2.587.291,30 0
Rozpis plnenia príjmov: z prenájmov 537.284,00
za ŠKD
229.451,80
za stravné 1.428.360,00
za režijné náklady
333.214,60
penále
431,00
z darov
58.549,90
s p o l u : 2.587.291,30 % plnenia 119,6
Príjem stravné : 1.428.360,00
Potraviny 1.424.396,00
Rozdiel : 3.964,00
Vzniknutý
rozdiel 3.964,00 SKK bol príjem stravného
poukázaného na príjmový účet ZŠ koncom decembra 2006. Rozdiel bol
odvedený na účet MÚ 29.12.2006.
Zostatok potravín v sklade
je k 31.12.2006 22.698,16 Sk
IV.
Rozpočtové opatrenie
Na
základe rozpočtové opatrenia starostu
mestskej časti Bratislava – Nové mesto č. 19 dňa 15.12.2006 sa zvýšil rozpočet na vyplatenie miezd /610/
o 180.000.- Sk a zároveň sa znížil rozpočet o 300.000.- Sk na
tovaroch a službách.
V.
Stav pohľadávok
Organizácia k 31.12.2006 nevykazuje žiadne pohľadávky .
VI.
Stav záväzkov
Stav záväzkov k 31.12.2006
predstavuje čiastku 91.046,68 SKK za vopred poukázané stravné žiakov v sume
72.251.- SKK a nevyúčtované dary vo výške 18.795,68 Sk.
Rozpis darov
Darca Dar Čerpanie Vrátenie Zostatok
COR Slovakia 14.000,00 7.000,00 0 7.000,00
Protidrogový fond 45.250,00 45.249,90 0,10 0
Febomont 5.000,00 5.000,00 0 0
Zostatok r.2005 3.095,68 1.300,00 0 1.795,68
ISPA
10.000,00 0 0 10.000,00
S p o l u: 77.345,68 58.549,90 0,10 18.795,68
Škola má vypracované svoje dlhodobé ciele v materiáli "Projek ďalšieho rozvoja Základnej školy na Kalinčiakovej ul. v Bratislave" zverejnený na www.skolakalina.sk . Ciele školy sú každoročne konkretizované v Plánoch školy na jednotlivé školské roky. Priebežne sú plnené a vyhodnocované prostredníctvom MZ, PK a zverejňované na stránke školy. Hlavným cieľom školy je vytvárať najoptimálnejšie podmienky pre každého žiaka na základe požiadaviek rodičov, obce a zainteresovaných organizácií v súlade s jej poslaním, dať základné vzdelanie žiakom a rozvíjať ich talent a schopnosti.Ďalším cieľom školy je v súvislosti s profiláciou jednotlivých tried začleňovať do výchovno-vzdelávacieho procesu jednotlivých predmetov poznatky z telesnej výchovy a športu tak, aby ich žiaci mali nadštandardné, nakoľko sa predpokladá, že v budúcnosti sa budú absolventi školy prevažne zameriavať na profesie blízke športu a telovýchovnej činnosti.
Predpokladom pre ďalší rozvoj školy je skĺbenie predstáv a požiadaviek zo strany obce, rodičov a zainteresovných športových zväzov v súčinnosti s ich finančnými možnosťami.
Zatiaľ môžeme konštatovať, že v šk.r. 2006/2007 sa nám tieto ciele darilo plniť.
Škola dosahuje dobré výsledky so žiakmi vo výchovno-vzdelávacom procese ale aj v športovej činnosti o čom svedčí aj účasť na takmer všetkých podujatiach školských , okresných a celoslovenských. Vo výchove sme zdôrazňovali hodnotový systém žiaka (športovca), národnú hrdosť sme pestovali aj prostredníctvom športu, uprednosťňovali sme zdravý spôsob života, boj proti drogám, dopingu, ochranu práv detí a rodinnú výchovu.Súťažami sme u žiakov podporovali kreativitu, manuálne zručnosti, rešpektovať názor a konanie iného, učili sme ich pravidlám v kolektíve a ochotne si pomáhať.Dôležitosť sme kládli aj na zodpovedné plnenie povinností a na poznanie svojich práv. Vo výchove sa nám osvedčilo hodnotenie motivujúce pochvalami. Právom sme hrdí na výsledky našich žiakov.Nakoľko tréningové procesy u žiakov sú náročné a po tréningu je potrebá dostatočná regenerácia, snažili sme sa žiakom zabezpečiť po celý rok pravidelné plávanie.
Na 1.stupni sme v rámci telesnej výchovy a mimoškolskej výchovy zaradili do plánov základný plavecký výcvik a základy korčuľovania. Takmer 90% detí sa naučilo plávať a korčuľovať bez finančných nákladov pre rodičov. Pravidelne organizujeme LVVK (7. 8. a 9.roč.), na ktorý nám prispieva Mestská časť Bratislava - Nové Mesto finančnou sumou 1000,-Sk na žiaka z fondu starostu. ŠvP boli vopred naplánované, zúčastilo sa ich 146 žiakov z ročníkov 1. až 9.
Najčastejším výchovným problémom bolo správanie, (porušovanie vnútorného poriadku školy,vyrušovanie na hodinách, agresívne správanie voči spolužiakom, ignorácia práce vyučujúceho, náznaky šikanovania). Zatiaľ sa nám darilo každé porušenie správania vyriešiť na pôde školy. Môžeme konštatovať, že oproti minulému roku nastalo zlepšenie. Veľkým problémom počas minulého škol. roka bola dochádzka žiakov, ktorú často podporovali rodičia.Veľmi nám stúpol počet neospravedlnených hodín ( spôsobili to 2 žiaci, ktorí celý rok nechodili do školy a rodičia ich v tom podporovali) vymeškané hodiny sme pravidelne hlásili na odbor soc. vecí.
Návrh opatrení: Sledovať mesačne dochádzku žiakov (zverejňovať ju prostredníctvom internetovej žiackej knižky ), neospravedlnené hodiny ihned hlásiť rodičom a na odbor soc. vecí.Na triednických hodinách sa častejšie venovať správaniu žiakov, náznaky šikanovania ihned riešiť, pravidelne komunikovať s rodičmi a psychológom.
Žiaci končiaci našu školu sú všetci prijatí na stredné školy, odborné učilištia a pod. Väčšina žiakov ide na športové gymnáziá alebo školy technického zamerania.
Pravidelne sa snažíme sledovať absolventov školy i po ukončení vysokoškolského štúdia. Množstvo našich žiakov sa uplatnilo v extraligových a prvoligových kluboch na Slovensku i mimo neho (Anglicko, Nemecko, USA, Taliansko...) tak v ľadovom hokeji, futbale, bejzbale, krasokorčuľovaní... Stávajú sa z nich profesionálni športovci, z ktorých väčšina po skončení svojej profesionálnej kariéry si dokončí vysokoškolské vzdelanie a ostávajú pracovať v telovýchovnom hnutí ako tréneri, managéri, telovýchovní pracovníci.Žiaci nešportových tried vo väčšine taktiež ukončia minimálne stredoškolské vzdelanie. Pri príležitosti oceňovania našich žiakov za ich školské a mimoškolské úspechy sa pravidelne každý rok stretávame s absolventami školy. Je to veľmi pekná akcia, na ktorú sa hlavne naši športovci veľmi tešia.
Sme škola s rozšíreným vyučovaním športu ŠPF (futbal ), ŠPĽH (hokej ), preto máme rozdielne psychohygienické podmienky vyučovania ako bežné školy. Škola musí žiakom zabezpečiť pravidelné trénovanie a do výchovno-vzdelávacieho procesu zaradiť aj ostatné predmety. Začiatok vyučovania je o 8,15 hod., nakoľko športovú prípravu, teda čas nám určili , musíme sa prispôsobiť. Hlavný tréning býva v čase dopoludnia . Aby žiaci stihli všetky predmety musia mať vyučovanie aj popoludní 7. a 8. vyučovacie hodiny. Po tréningovom procese sa snažíme žiakom zaraďovať výchovné predmety tak, aby sa mohli aklimatizovať po tréningovom zaťažení. Psychohygienu sa snažíme dodržiavať aj počas obedňajších prestávok, ktoré slúžia na odpočinok, regeneráciu a obed žiakov.Obed sa vydáva od 11.15 do 14.30 hod. Tomuto režimu sa musia prispôsobovať i klasické triedy, ktoré majú do rozvrhov zakomponovanú i krúžkovú činnosť v popoludňajších hodinách. V čase obeda a obedňajších prestávok sú žiaci pod kontrolou vyučujúcich. Škola zabezpečuje pitný režim všetkým žiakom prostredníctvom školskej jedálne.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| Anglický jazyk | 11 | 1 |
| Baseball | 11 | 1 |
| Fulbal I .st. | 26 | 1 |
| Futbal 5.B- 6.roč. | 18 | 1 |
| Futbal 7 r. | 21 | 1 |
| Futbal 8tr. | 20 | 1 |
| Futbal 9 r. | 23 | 1 |
| žurnalistický | 16 | 1 |
| Hádzaná | 6 | 1 |
| hokej 5 r. | 27 | 1 |
| Hokej 6 r. | 24 | 1 |
| Hokej 7 r | 23 | 1 |
| Hokej 8 r. | 24 | 1 |
| Hokej 9 r. | 26 | 1 |
| Matematika | 11 | 1 |
| Nemecký jazyk | 18 | 1 |
| Počítače II.st -1 | 16 | 1 |
| Počítače I.st - 2 | 22 | 1 |
| Počítače I.st.-1 | 13 | 1 |
| počítače II.st - 2 | 15 | 1 |
| Šikovné ruky | 9 | 1 |
| výtvarný | 8 | 1 |
Spolupráca s rodičmi bola na dobrej úrovni. Vyučujúci sa pravidelne štvrťročne stretávajú na triednických aktívoch, riešia a preberajú všetky potrebné veci. Každý vyučujúci má zavedené konzultačné hodiny, kedy ho môžu rodičia navštíviť. Osvedčila sa nám aj elektronická žiacka knižka, prostredníctom ktorej vyučujúci majú možnosť informovať rodičov aj bez návštevy školy. Takúto možnosť informovania žiakov hodnotia pozitívne. Komunikácia prostredníctvom internetu, e- mailov je rýchla a spoľahlivá. Väčšina rodičov sa pravidelne zúčastňovala na tr. aktívoch, spolupracovala s triednymi učiteľmi a zaujímala sa o dianie v škole. Rodičia nám pomohli zlepšiť podmienky vyučovacieho procesu, poskytli škole finančné dotácie na súťaže, hokej, futbal, olympiády, metodické príručky, za čo sme im povďační.Máme žiaľ aj rodičov, ktorí po celý rok nejavili záujem o výchovno-vzdelávacie výsledky svojich detí, bezdôvodne si nechávali deti doma a kryli ich záškoláctvo.Riešili sme to predvolaním , osobným pohovorom za pomoci sociálnej pracovníčky.
Škola bola spoluorganizátorom viacerých športových súťaží (futbal, florbal ), kultúrnych akcií ( Deň detí,Miss a Boy Challengee day, účasť na Hrách dobrej vôle, stretnutie účastníkov Supermaratónu návšteva Grassalkovičovho paláca a pod. Pravidelne sme navštevovali výchovné koncerty v KS na Vajnorskej ul. organizované pre žiakov 1.a 2.stupňa. Spolupráca s Mestskou časťou BA Nové Mesto bola na dobrej úrovni.
Škola spolupracovala :
- s HC Slovan a Slovenským zväzom ľadového hokeja
- ŠK Slovan a Slovenským futbalovým zväzom
- STU Spiders Bratislava Slovenskou bejzbalovou federáciou
- Športový klub polície a Slovenským zväzom hádzanej
- Slovenským olympijským výborom a Fakultou telesnej výchovy a športu
- Národné športové centrum
- Centrum výchovy a prevencie
- Červený kríž
- Mestská časť-BA Nové Mesto
- Liga proti rakovine
- Uniceff
- CV a PP
- Múzeum telesnej kultúry
- MCMB
- Univerzita Wiscosin ( pobyty študentov v Euópe)
- Organizač. výbor Pee We Cup Canada, Vancouer
Vypracoval: Dušan Noga
V Bratislave, 9. októbra 2007
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 30. augusta 2007
Správa bola prerokovaná v Rade školy dňa: 6. septembra 2007
Rada školy na svojom zasadnutí dňa 6. septembra 2007 prerokovala Správu o výchovno - vzdelávacej činnosti jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2006/2007. Túto správu prijala bez pripomienok.
Ľubomír Bednarič - predseda Rady školy pri ZŠ Kalinčiakova 12; 831 04 Bratislava - Nové Mesto
Powered by aSc EduPage