| Názov školy | Základná škola, ul.Kalinčiakova 12, 831 04 Bratislava | ||
| Adresa školy | ul. Kalinčiakova 12, 831 04 Bratislava | ||
| Telefón | +421 x 44 63 72 74 | Tel./fax.: | +421 x 44 37 26 34 |
| d.noga@stonline.sk | Internetová adresa | www.skolakalina.sk | |
| IČO | 31753728 | DIČ | 2020876385 |
| Zriaďovateľ | Mestská časť Bratislava - Nové Mesto, Junácka 1, 832 91 Bratislava |
| Priezvisko, meno | |
|---|---|
| riaditeľ školy: Dušan Noga | Dušan Noga |
| zástupca riaditeľa školy pre nešportové triedy a výchovnovyučovací proces: Mgr. Mária Starovecká | Mária Starovecká |
| zástupca riaditeľa školy pre športové triedy, ŠKD a mimoškolskú výchovu: Mgr. Marta Bohucká | Marta Bohucká |
| Výchovný poradca: Mgr. Jana Grellová | Jana Grellová |
| Koordinátor pre triedy prvého stupňa základnej školy: Mgr. Renata Fenclová | Renáta Fenclová |
| Koordinátor humanitno - vedných predmetov druhého stupňa základnej školy: Mgr. Jana Zemániková | Jana Zemániková |
| Koordinátor prírodovedných predmetov druhého stupňa základnej školy: Mgr. Jana Juríčková | Jana Juríčková |
| Koordinátor pre telesnú výchovu a športovú prípravu: Mgr. Miloš Smoleniak | Milloš Smoleniak |
| Vedúca školskej jedálne: Jana Havránková | Jana Havránková |
| Titl., priezvisko, meno | poznámka | ||
|---|---|---|---|
| predseda | Peter Fuhrich | zvolený za rodičov školy - do 19.10. 2006 | Od 19.10. 2006 p. Bednarič Ľubomír |
| podpredseda | Bobrík Dušan | delegovaný za MČ Bratislava - Nové Mesto 23.4.2004 | |
| tajomník | Strapková Branislava | zvolená za rodičov školy - 23.4. 2004 | |
| Havránková Jana | zvolená za nepedagogických zamestnancov školy - 23.4. 2004 | ||
| Lenár Ľubomír | delegovaný za HC Slovan Bratislava 23.4.2004 | ||
| Valovič Anton | delegovaný za ŠK Slovan Bratislava 23.4.2004 | ||
| Kochanová Klára | delegovaný za MČ Bratislava - Nové Mesto 23.4.2004 | ||
| Jurík Ľubomír | delegovaný za MČ Bratislava - Nové Mesto 23.4.2004 | ||
| Adriana Pavlikovská | zvolená za učiteľov školy (I. stupeň) - do 19.10. 2006 | Od 19.10 2006 s. Šiserová Zuzana | |
| Žakechová Mária | zvolená za učiteľov školy (II. stupeň) - 23.4.2004 2004 | ||
| Paulík Vladimír | delegovaný Športovým gymnáziom Ostredkova ul. Bratislava | Od 19.10. 2006 p. Talová Dana |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| Gremiálna rada riaditeľa školy | Dušan Noga | riaditeľ školy | |
| Pedagogická rada školy | Mária Starovecká | zástupca riaditeľa školy | |
| Rada rodičov | Ľubomír Bednarič | zároveň predseda Školskej rady | |
| PK M-F | Judita Vidová | matematika, fyzika | |
| PK Sj-D | Martina Antalová | slovenský jazyk, dejepis | |
| PK Pr-Ch-Tp-Z | Jana Juríčková | prírodopis, chémia, technické práce, zemepis | |
| PK Vv-Ev-Nv-Ov | Zuzana Rišiaňová | výtvarná, etická, náboženská, občianska výchova | |
| PK Tv-Šp | Miloš Smoleniak | telesná výchova, športová príprava | |
| PK Cj | Jana Zemaníková | anglický jazyk, nemecký jazyk | |
| MZ ŠKD | Marta Kocianová | školský klub detí | |
| MZ I.stupeň | Renta Fenclová | I. stupeň | |
| Trénerské rady | Marta Bohucká | zástupca riaditeľa školy |
Počet žiakov školy: 462
Počet tried: 20
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 20 |
| počet žiakov | 19 | 23 | 21 | 24 | 60 | 66 | 77 | 81 | 95 | 456 |
| z toho ŠVVP | 30 | 2 | 0 | 0 | 15 | 10 | 0 | 17 | 4 | 78 |
| z toho v ŠKD | 16 | 13 | 20 | 20 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 78 |
| LV | 25 | 8 | 33 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2005: súčet / počet dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2005: súčet / počet dievčat
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2006
| Spolu | DIEVČATÁ | Odklady | Počet tried (samostatné) | poznámka | |
|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 20 | 7/35 | 1/5 | 1 | K 15.9.2006 skutočne nastúpilo 19 žiakov |
| Gym 8.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU - 4 ročné | SOU- 3.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| počet | 3 | 46 | 41 | 6 | 1 | 97 |
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Trieda | Aj | cvSj | D | Ev | Fy | Hv | Ch | M | Nv | Nj | Ov | Prac. | Pr | Prv | Prv |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prvá A | 0,00 | ||||||||||||||
| druhá A | 0,00 | 0,00 | 1,41 | 0,00 | 0,00 | 1,18 | |||||||||
| tretia A | 1,00 | 0,00 | 0,00 | 2,00 | 0,00 | 2,38 | 0,00 | 1,70 | |||||||
| štvrtá A | 1,73 | 0,00 | 2,14 | 0,00 | 0,00 | 2,09 | |||||||||
| piata A | 2,27 | 0,00 | 1,32 | 2,55 | 0,00 | 2,05 | 2,55 | ||||||||
| piata B | 2,00 | 1,83 | 0,00 | 1,58 | 1,67 | 0,00 | 2,00 | ||||||||
| piata C | 1,56 | 1,80 | 0,00 | 1,44 | 1,96 | 0,00 | 2,20 | ||||||||
| šiesta A | 2,81 | 2,59 | 0,00 | 2,73 | 1,73 | 2,32 | 0,00 | 1,00 | 1,82 | 2,59 | |||||
| šiesta B | 2,55 | 2,59 | 0,00 | 2,50 | 1,82 | 2,55 | 0,00 | 1,64 | 2,64 | ||||||
| šiesta C | 2,04 | 1,96 | 0,00 | 2,52 | 1,00 | 2,43 | 1,74 | 2,48 | |||||||
| siedma A | 2,04 | 2,67 | 0,00 | 2,70 | 1,85 | 2,44 | 0,00 | 1,19 | 2,48 | ||||||
| siedma B | 2,24 | 0,00 | 2,32 | 0,00 | 2,60 | 1,28 | 2,48 | 0,00 | 1,60 | 2,28 | |||||
| siedma C | 1,88 | 0,00 | 2,20 | 0,00 | 2,28 | 1,04 | 2,16 | 1,40 | 2,08 | ||||||
| ôsma A | 2,50 | 2,52 | 0,00 | 2,30 | 1,39 | 2,35 | 3,00 | 0,00 | 3,07 | 1,91 | 2,48 | ||||
| ôsma B | 2,27 | 1,88 | 0,00 | 2,12 | 1,08 | 2,19 | 2,23 | 0,00 | 1,81 | 2,23 | |||||
| ôsma C | 1,60 | 1,52 | 0,00 | 1,88 | 1,00 | 1,68 | 1,88 | 0,00 | 1,00 | 1,76 | |||||
| deviata A | 2,90 | 2,19 | 0,00 | 2,44 | 1,00 | 2,48 | 2,33 | 0,00 | 2,33 | 1,54 | 2,19 | ||||
| deviata B | 2,06 | 2,38 | 0,00 | 2,69 | 2,56 | 2,38 | 1,75 | 1,63 | |||||||
| deviata C | 1,76 | 1,96 | 0,00 | 1,92 | 2,00 | 1,52 | 0,00 | 1,08 | 1,40 | ||||||
| deviata D | 2,20 | 2,19 | 0,00 | 2,58 | 1,00 | 2,65 | 2,27 | 0,00 | 2,67 | 2,08 | 2,23 |
| Trieda | SJ | Spr | Špf | Špľh | Tech | Tv | Vla. | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prvá A | |||||||||
| druhá A | 1,45 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | |||||
| tretia A | 2,20 | 1,00 | 0,00 | 1,75 | 0,00 | ||||
| štvrtá A | 2,09 | 1,09 | 0,00 | 2,00 | 0,00 | ||||
| piata A | 2,36 | 1,05 | 1,00 | 1,25 | 1,18 | 2,64 | |||
| piata B | 2,17 | 1,08 | 0,00 | 0,00 | 1,58 | 2,17 | |||
| piata C | 2,52 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | 1,00 | 2,08 | |||
| šiesta A | 2,64 | 1,18 | 1,05 | 1,14 | 1,23 | 2,59 | |||
| šiesta B | 2,82 | 1,05 | 0,00 | 0,00 | 1,41 | 2,36 | |||
| šiesta C | 2,30 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | 1,13 | 2,04 | |||
| siedma A | 2,74 | 1,11 | 1,33 | 1,04 | 1,30 | 2,19 | |||
| siedma B | 2,52 | 1,00 | 0,00 | 1,38 | 0,00 | 1,32 | 2,12 | ||
| siedma C | 2,60 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | 1,24 | 2,04 | |||
| ôsma A | 2,96 | 1,35 | 1,52 | 1,41 | 1,48 | 2,70 | |||
| ôsma B | 2,27 | 1,00 | 0,00 | 1,00 | 0,00 | 1,19 | 2,38 | ||
| ôsma C | 2,04 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | 1,24 | 1,80 | |||
| deviata A | 2,67 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 1,23 | 1,96 | |||
| deviata B | 2,38 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | 1,75 | 1,69 | |||
| deviata C | 2,12 | 1,00 | 0,00 | 0,00 | 1,00 | 1,48 | |||
| deviata D | 2,50 | 1,00 | 1,00 | 1,04 | 1,27 | 2,31 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| prvá A | 19 | 0 | 0 | 16 |
| druhá A | 24 | 22 | 0 | 2 |
| tretia A | 21 | 19 | 1 | 1 |
| štvrtá A | 24 | 21 | 1 | 2 |
| piata A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| piata B | 13 | 12 | 0 | 1 |
| piata C | 25 | 25 | 0 | 0 |
| šiesta A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| šiesta B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| šiesta C | 23 | 23 | 0 | 0 |
| siedma A | 27 | 27 | 0 | 0 |
| siedma B | 25 | 25 | 0 | 0 |
| siedma C | 27 | 25 | 0 | 2 |
| ôsma A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| ôsma B | 26 | 26 | 0 | 0 |
| ôsma C | 25 | 25 | 0 | 0 |
| deviata A | 27 | 27 | 0 | 0 |
| deviata B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| deviata C | 25 | 25 | 0 | 0 |
| deviata D | 26 | 26 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prvá A | 19 | 1171 | 61,63 | 1171 | 61,63 | 0 | 0,00 |
| druhá A | 24 | 1684 | 70,17 | 1684 | 70,17 | 0 | 0,00 |
| tretia A | 21 | 2527 | 120,33 | 2527 | 120,33 | 0 | 0,00 |
| štvrtá A | 24 | 2288 | 95,33 | 2236 | 93,17 | 52 | 2,17 |
| piata A | 22 | 2539 | 115,41 | 2538 | 115,36 | 1 | 0,05 |
| piata B | 13 | 973 | 74,85 | 959 | 73,77 | 14 | 1,08 |
| piata C | 25 | 2257 | 90,28 | 2257 | 90,28 | 0 | 0,00 |
| šiesta A | 22 | 2723 | 123,77 | 2557 | 116,23 | 166 | 7,55 |
| šiesta B | 22 | 2971 | 135,05 | 2965 | 134,77 | 6 | 0,27 |
| šiesta C | 23 | 2444 | 106,26 | 2444 | 106,26 | 0 | 0,00 |
| siedma A | 27 | 2786 | 103,19 | 2772 | 102,67 | 14 | 0,52 |
| siedma B | 25 | 3548 | 141,92 | 3547 | 141,88 | 1 | 0,04 |
| siedma C | 27 | 2295 | 85,00 | 2295 | 85,00 | 0 | 0,00 |
| ôsma A | 23 | 4963 | 215,78 | 4416 | 192,00 | 547 | 23,78 |
| ôsma B | 26 | 4337 | 166,81 | 4328 | 166,46 | 9 | 0,35 |
| ôsma C | 25 | 2439 | 97,56 | 2438 | 97,52 | 1 | 0,04 |
| deviata A | 27 | 4143 | 153,44 | 4140 | 153,33 | 3 | 0,11 |
| deviata B | 16 | 3505 | 219,06 | 3486 | 217,88 | 19 | 1,19 |
| deviata C | 25 | 4039 | 161,56 | 4037 | 161,48 | 2 | 0,08 |
| deviata D | 26 | 3200 | 123,08 | 3161 | 121,58 | 39 | 1,50 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 93 | 86,31% | priemer SR 81,2% |
| Monitor MAT | 93 | 69,75% | priemer SR 61,4% |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 20 |
| variant so šport.prípavou | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | |||||
| variant č. 1 základný | 1 | 1 | ||||||||
| variant jazykový | 1 | 1 | ||||||||
| variant č. 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Predmet | Ročník | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| Nemecký jazyk | 8.A, 2.A | 2 |
| Matematika | 5.B, 5.C | 2 |
| Slovenský jazyk a literatúra | 6.B, 6.C, 7.B, 7.C, 8.B, 8.C, 9.B | 7 |
| Náboženský výchova | 3.A, 4.A | 2 |
| Anglický jazyk | 1.A |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| 3, športový | 7.A, 7.B, 8.A | Slovenský jazyk a literatúra | 3 |
| 9.A, 9.D | Prírodopis | 1 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| prvý stupeň | 4 | 87 | 1 |
| druhý stupeň | 16 | 369 | 12 |
| z toho druhý stupeň športové triedy | 10 | 218 | 0 |
| Spolu | 20 | 156 | 13 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| Trvalý pracovný pomer | 30 | 16 | 30 | 16 |
| Dohoda o pracovnom pomere | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Znížený úväzok | 10 | 1 | 10 | 1 |
| ZPS | 0 | 0 | 0 | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 29 | 30 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 1 | 31 | 32 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.A, 5.B, 5.C, 6.A, 6.B, 6.C, 7.A, 7.B, 7.C, 8.A, 8.B, 8.C, 9.A, 9.D | hudobná výchova | 14 |
| 7.A | výtvarná výchova | 1 |
| 5.A, 7.A | technické práce | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich | |
|---|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | |||
| 2.kvalifikačná skúška | |||
| štúdium školského manažmentu | |||
| špecializačné inovačné štúdium | |||
| špecializačné kvalifikačné | |||
| postgraduálne | |||
| vysokoškolské pedagogické | 1 | 1 | I.stupeň |
| vysokoškolské nepedagogické | |||
| výchovné poradenstvo | 1 | 1 | II. stupeň |
| Štátna jazyková škola - externe | 2 | 2 | II. stupeň |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| MO5,6,9 | 6 | 6 | |||
| Pytagoriáda | 2 | 2 | |||
| FO | 1 | 1 | |||
| CHO | 3 | 3 |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Deň otvorených dverí
Deň narcisov
Ecotopfilm - filmy
Človek v ohrození - filmy, inter. výchova - 4 tr.
Unicef prednášky
Najvýznamnejšie úspechy školy:
HOKEJ: Starší žiaci ŠHT - 2. miesto na MS
Mladší žiaci ŠHT - 1. miesto na medzinárodnom turnaji v Prahe
Reprezentanti dfo 16 rokov - Marek Lisoň, Marek Sloboda
FUTBAL: starší žiaci: ŠFT - Majstri Slovenska
Reprezentatnti: Robo Mak (angažovaný do klubu Manchaster City), R. Brauneis, T. Bagi, Fedin
HÁDZANÁ: 2. miesto v celoslovenskej súťaži
KRASOKORČUĽOVANIE: Peter Reitmayer - 1. miesto na MS
Ivana Retmayerová - 1. miesto na MS
BEJZBAL: hráči hrajú v Play - Of (Noga, Strapko, Führich - účasť na ME).
GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA: Pokrývka - 4. miesto v krajskom kole
MATEMATICVKÁ OLYMPIÁDA: Galbavý, Holeš, Maier, Čonka, Ferienčíková, Poláček - úspešní riešitelia okresneho kola
FYZIKÁLNA OLYMPIÁDA: Karas - úspešný riešiteľ okresného kola
Medzinárodná súťaž KLOKAN - Pokrývka, Galbavý umiestnili sa medzi 5% najúspešnejších riešiteľov v rámci SR
Európa v škole (literárna súťaž) Veselý - 3. miesto, Hollá - 2. miesto
Pravidelne sme vydávali školský časopis ŠKOLOVINY.
Na škole pracovalo 21 záujmových krúžkov.
Žiaci s vyučujúcimi pravidelne pripravovali program a darčeky pre dôchodcov v našej mestskej časti.
Medzi najvydarenejšie akcie patrili - Deň detí, Miss Boy - Dukes - 3. miesto, Vyzývací deň.
K vydareným akciám patrí ešte AKADÉMIA pre rodičov
Zúčastnili sme sa kultúrneho vystúpenia Lúčnice , na Hrách dobrej vôle - (v športovej hale Pasienky ), na viacerých divadelných predstaveniach, kvízoch a iných súťažiach.
Naša škola bola spoluorganizátorom súťaže v malom futbale a vo florbale.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé - Zdravá škola (termín ukončenia realizácie 2004 - 2006)
B) Krátkodobé - Viem, prečo poviem NIE II. (termín ukončenia realizácie - 2007)
AKTEFEKTIVITA - skrášlenie interiéru školy Ev
C) V školskom roku 2005/2006 boli školou vypracované projekty:
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 12.10.2006
druh inšpekcie: Kontrola úrovne zabezpečenia výchovy k ľudským právam
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2005/2006, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.) - sú vyhovujúce
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami - je nedostatočné
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
Je potrebná rekonštrukcia elektrickej siete, vymeniť okná, opraviť strechu, vybudovať novú posilňovňu. Vytvoriť knižnicu s čitárňou, zlepšeniť materiálno technického vybavenia školy, zriadiť učebňu pre výchovné predmety. Naďalej sa venovať integrovaným žiakom a zvýšiť počet žiakov na I. stupni.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Škola pracovala podľa schváleného Plánu práce školy na školský rok 2005/2006, ktorý bol prerokovaný a schválený pedagogickou radou školy a neskôr aj Radou školy. Vyučujúci pracujú podľa tématických učebných plánov, riadia sa Plánom práce školy, v ktorom sú rozpracované hlavné úlohy a ciele školy.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky: v športe, viď Aktivity a prezentácia na verejnosti
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Správanie žiakov, dochádzka žiakov, slabšie vyučovacie výsledky žiakov - nezáujem žiakov učiť sa.
Návrh opatrení: Pravidelná spolupráca s rodičmi,l väčšia aktivita učiteľov (motivovanie žiakov pochvalami) a spolupráca so školským psychológom. Zameranie na záškoláctvo - spolupráca so sociálnym kurátorom.
Žiaci, ktorí ukončili našu ZŠ boli vždy umiestnení na prihlásených stredných školách.
V praxi sa tiež dobre uplatňujú. Reprezentanti ŠFT - 4, reprezentanti ŠHT - 2.
Psychohygienické podmienky, pokiaľ je to možné sa snažíme dodržiavať, nulté vyučovacie hodiny a 7. a 8. hodiny majú väčšinou žiaci športových tried, nakoľko absolvujú prípravu na ľade , ktorý je podľa možností klubu.
Po 6. vyučovacej hodine žiaci majú hodinovú prestávku - obed. Na I. stupni po 4. vyučovacej hodine. Dbáme, aby žiaci dodržiavali pitný režim (aj v ŠKD), vychovávateľky im varia v zimných mesiacoch čaj a v letných dostávajú malinovku.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín |
|---|---|---|
| AJ | 2 | |
| Anglický jazyk | 7 | |
| Baseball | 6 | |
| Žurnalistický | 11 | |
| Francuštiny | 1 | |
| Fulbal I .st. | 19 | |
| Futbal 5.B | 9 | |
| Futbal 7 r. | 17 | |
| futbal 8tr. | 18 | |
| Futbal 9 r. | 12 | |
| Futbal 6tr. | 21 | |
| Hádzaná | 5 | |
| Hokej 4 r. | 3 | |
| hokej 5 r. | 19 | |
| Hokej 6 r. | 18 | |
| Hokej 7 r | 25 | |
| Hokej 8 r. | 21 | |
| Hokej 9 r. | 21 | |
| Matematika počítače | 22 | |
| Nemecký jazyk | 23 | |
| Počítače II.st A | 28 | |
| Počítače i.st. | 12 | |
| SJ 9.D | 23 | |
| Šikovné ruky | 7 |
Spolupráca s rodičmi je pomerne dobrá, len vo výnimočných prípadoch sú problémy. Komunikáciua medzi školou a rodičmi viazne. Zo strany rodičov je potrebné zvýšiť väčší záujem o školu aj pravidelnou komunikáciou a účasťou na triednických schôdzkach.
Spolupráca s mestskou časťou je na veľmi dobrej úrovni - pravidelné športové a kultúrne podujatia. Škola spolupracuje s FTVŠ - UK Bratislava, Národné športové centrum, Národné tenisové centrum, Centrum výchovy a pedagogickej prevencie, Slovenský olympijský výbor, MČ Bratislava - Nové Mesto, Liga proti rakovine, Červený kríž, UNICEF, CVČ a PP, Múzeum telesnej kultúry, MCMB, Protidrogový fond, Malé športové zväzy: SZĽH, SFZ, SBF, športovými klubmi: HC, Slovan Bratislava, ŠK Slovan Bratsilava, Športový klub polície, Slávia STU Bratislava, spolupráca s Univerzitou WISCOSIN v rámci grantu študentských pobytov v Európe, organizačným výborom Pee Wee Cup Canada.
Vypracoval: Dušan Noga
V Bratislave, 4. januára 2007
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Vyjadrenie rady školy: Rada školy odporúča zriaďovateľovi schváliť Správu o výsledkoch a podmienkach výchovno - vzdelávacej činnosti ZŠ Kalinčiakova za školský rok 2005/2006 (Ľubomír Bednarič - predseda Rady školy)
Stanosvisko zriaĎovateľ: Obec MČ Bratislava - Nové Mesto schvaľuje Správu o výsledkoch a podmienkach výchovno - vzdelávacej činnosti na ZŠ Kalinčiakova za školský rok 2005/2006
Powered by aSc EduPage