• 🌍🏜🐵Cesta za poznaním hlbín oceánu, džungle, púšte a histórie Zeme🐊🦖🐍

• Žiaci štvrtého a šiesteho ročníka sa zúčastnili na exkurzii vo Viedni, kde navštívili Haus des Meeres (Dom mora). Videli tu nielen obrovské akváriá s rybami, korytnačkami, chobotnicami a ďalšími vodnými tvormi, ale aj hady, pavúky, obrovského aligátora a rôzne druhy vtákov či opíc. Druhou zastávkou bolo prírodovedné múzeum, kde si deti mohli zblízka prezrieť exponáty prehistorických a súčasných tvorov. Navštíli aj časť múzea zameranú na modernú vedu. Veríme, že si deti exkurziu užili a už teraz sa tešia na ďalšie zážitky.

• Šport sa u nás teší obľube🙂

• Druhostupniari už majú za sebou očakávaný 🏓stolnotenisový turnaj tried. Štvorčlenné družstvá predviedli svoje umenie v dvojhrách aj vo štvorhrách. Zápasy boli mimoriadne napínavé, plné emócií, a aj povzbudzovania.O tom, že sily a schopnosti súťažiacich sú naozaj vyrovnané, svedčia aj výsledky zaznamenané v našej aktuálnej tabuľke Najtrieda 2023/24.👍 Od športu si najbližšie oddýchneme, pretože všetky triedy čaká prezentácia projektu NAŠA ZEM, NAŠA ZODPOVEDNOSŤ ALEBO EKO ĎALEJ.😊

• BESEDA S DANIELOM HEVIEROM 📖

• Čítanie sú otvorené dvere do kúzelného sveta. Dnes to potvrdil aj spisovateľ a textár Daniel Hevier, ktorý svojou návštevou poctil našu školu. Tretiakom a štvrtákom porozprával o svojom detstve, školských časoch i spisovateľských začiatkoch. Odpovedal na zvedavé otázky žiakov. Tí sa nielen veľa dozvedeli, ale aj nasmiali. Rozveselil ich spevom, hrou na klavíri a rapom. Pán spisovateľ presvedčil, že to s deťmi naozaj vie. Záver besedy bol venovaný autogramiáde. Máme radosť z tohto milého stretnutia a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s pánom spisovateľom.

• ⚽ POSTUP DO FINÁLE ⚽

• Radosť nám urobili žiaci 6. ročníka, ktorí sa po troch remízach a dvoch víťazstvách prebojovali do marcového finále školského turnaja v malom futbale. Chlapcom gratulujeme!