www.skolakalina.sk

 • Exkurzia

  Žiaci 1.a 2. ročníka navštívili Slovenskú poštu na Tomášikovej ulici. Oboznámili sa s prácou poštárov, ale aj s prácou za okienkom a v zákulisí pošty. Dokonca sa dozvedeli, ako sa dostane balík z Bratislavy do Košíc alebo až do ďalekej Kanady. :) 

 • Krajské kolo Školského pohára SFZ v malom futbale žiačok

  Naše dievčatá nám opäť urobili radosť. Po víťazstve v krajskom kole Školského pohára SFZ v malom futbale postúpili do celoslovenského finále, ktoré sa bude konať 5.a 6.juna v Poprade. Gratulujeme k postupu a držíme palce v ďalších zápasoch.

  Reprezentovali: Kristína Hornáčková, Dominika Tranžíková, Michaela Oračková, Barbora Bankošová, Laura Némethová, Marcela Feketeová, Kristína Chalupková, Dominika Čajkovičová, Lucia Gánóczy a Monika Ralbovská

  Výsledky:

  Zápasy v skupine: ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Rusovce 6:3, ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Sološnica 7:1, ZŠ s MŠ Kalinčiakova - G. Metodova 6:3

  Semifinále: ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ s MŠ Za Kasárňou 3:1

  Finále: ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Vývojová Rusovce 9:3

  Najlepšou strelkyňou turnaja bola vyhlásená Dominika Tranžíková s 18 gólmi. Naše góly ešte dali: Marcela Feketeová 10, Barbora Bankošová 2.

 • Prírodoveda v praxi

  Predchádzajúce dva týždne mohli deti vo všetkých triedach prvého stupňa sledovať vývin motýľov. Vďaka ich výbornej starostlivosti a kŕmení sa im z húseničiek cez kukly vyvinuli krásne motýle - babôčky, ktoré sme po pár dňoch pozorovania vypustili do prírody.                                            Viac:

 • Malý futbal Cup ZŠ

  Futbalové družstvo chlapcov nám opäť urobilo radosť. V okresnom kole školského turnaja Malý futbal Cup chalani porazili všetkých súperov a postúpili do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce v ďalších zápasoch.

  Reprezentovali: Ádám Beke, Erik Fülöp, Patrik Majkút, Christopher Tvrdík, Peter Dornai, Patrik Turčani, Damián Rácz, Samuel Piteľ, Ján Čief a Peter Zeman.

  Naše zápasy:  ZŠ s MŠ Kalinčiakova - Súkromná škola Česká 3:1, ZŠ s MŠ Kalinčiakova - Gymnázium Hubeného 6:0, ZŠ s MŠ Kalinčiakova – ZŠ s MŠ Česká 14:0 a ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ s MŠ Za Kasárňou 5:0.

 • ŠvP Stará Bystrica

  Včera ( 7.5.2018 ) sa začala ŠvP pre žiakov 2. stupňa. Cesta prebehla bez problémov. Po dobrom obede, florbale a futbale sa vybrali na korčule a kolobežky. Všetci sú v poriadku a pozdravujú. Informácie sa budeme snažiť priebežne aktualizovať na facebook.com/pg/skolakalina

 • ŠvP Jedľové Kostoľany

  Dnes ( 7.5.2018 ) sa začala našim žiakom 1. stupňa ŠvP. Cesta prebehla rýchlo a bez komplikácií. Všetci sú zdraví a spokojní. Informácie sa budeme snažiť priebežne aktualizovať na www.facebook.com/skolakalina.sk/ . :)

 • Exkurzia - Banská Štiavnica

  Žiaci siedmeho až deviateho ročníka sa zúčastnili geologicko-literárnej exkurzie v Banskej Štiavnici. Absolvovali prehliadku Banského múzea v prírode, kde mali možnosť na vlastnej koži aspoň na chvíľu zažiť neľahké podmienky ťažkej práce baníkov. Následne si pozreli historické centrum mesta s jeho malebnými uličkami a zákutiami. Celodenný výlet zakončili prechádzkou pod dominantu mesta – kalváriu.

 • EKOTOPFILM 2018

  Trieda 9.AC sa 2.5.2018 zúčastnila junior festivalu EKOTOPFILM 2018. Festival nám ponúkol inšpiratívne krátke filmy, ktoré svojim príbehom a myšlienkou rozprávajú mladej generácii posolstvá ochrany prírody, podpory ekológie a ochrany životného prostredia. Ako malý darček sme si odniesli mladý stromček buk, ktorému máme dôkladne vybrať miesto na zasadenie.

 • ZELENÝ SVET 2018

  Lara Valovičová zo 6.ABC triedy sa stala ocenenou súťažiacou 23. ročníka medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti pod názvom  ZELENÝ SVET 2018. Téma pre rok 2018: „ZMENA ČI PREMENA?“

  Srdečne gratulujeme a prajeme veľa tvorivých nápadov aj do budúceho školského roka.

 • Naša škôlka cestuje do ZOO.

  Dňa 24.4.2018 sa naši škôlkari zúčastnili výletu do ZOO. Odviezol ich vláčik Prešporáčik. Akciu zorganizovali pre deti naši rodičia. Ďakujeme.

 • Okresné kolo - Školský pohár SFZ

  Zúčastnili sme sa Školského pohára SFZ vo futbale. Dievčatá porazili ZŠ s MŠ Za Kasárňou 6:3 a postúpili do krajského finále. Reprezentovali nás: Kristína Hornáčková, Dominika Tranžiková, Michaela Oračková, Barbora, Bankošová, Laura Némethová, Marcela Feketeová a Monika Ralbovská

  Chlapci odohrali už obvodné kolo z ktorého postúpili bez prehry do okresného kola, kde obsadili 2. miesto. Našu školu reprezentovali: Miroslav Marčík, Samuel Dornai, Adam Cannoli, Matúš Országh, Henrich Tóth, Filip Štepanovský, Matúš Nagy, Matej Jakabovič, Kristián Trnka a Oliver Dobrovič, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho strelca turnaja. Naše zápasy: ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ s MŠ Za Kasárňou 1:3, ZŠ s MŠ Kalinčiakova  - Gym. Hubeného 6:2 a ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Čachtická 6:1.

  Chlapcom a aj dievčatám gratulujeme a tešíme sa na ďalšie športové podujatia.

 • Svetový deň kníh

  Dňa 23. 4. si pripomíname Svetový deň kníh. Aj pri tejto príležitosti žiaci tretieho ročníka dnes zažili netradičnú hodinu čítania. Hlavné slovo počas nej mali deviataci Alex Bohúň a Max Bubica, ktorí im prečítali knižku. Tretiaci so záujmom počúvali, odpovedali na otázky a celkovo sa aktívne zapájali do nezvyčajného vyučovacieho procesu. Veríme, že podobné akcie spolupráce medzi žiakmi z 1. a 2. stupňa nebudú ojedinelé. Práve naopak, stanú sa pravidelnými a lásku ku knihám budeme medzi žiakmi všetkých vekových kategórií rozvíjať po celý rok.

 • DEŇ NARCISOV - 13.4.2018

  Dnes sa naši deviataci zapojili do charitatívnej zbierky Ligy proti rakovine DEŇ NARCISOV. Pripnutím žltého narcisu vyslali onkologickým pacientom odkaz, že ich boj sa dotýka nás všetkých. Sme radi, že mnohí ľudia vyjadrili podporu aj finančným príspevkom. Naši dobrovoľníci vyzbierali 2347,23 eur. 

                                                                                                    Úprimne ďakujeme!

 • Zápis do 1. ročníka

 • DEŇ NARCISOV - 13.4.2018

  V piatok 13.4.2018 sa naši žiaci  opäť zapoja do najväčšej slovenskej finančnej zbierky Ligy proti rakovine DEŇ NARCISOV. Našich dobrovoľníkov nájdete na týchto stanovištchch v okolí školy:

  BILLA Bajkalská - 8.00 - 11.00

  KAUFLAND Trnavská - 8.00 - 14.00

  LIDL Škultétyho - 11.00 - 14.00

  Dobrovoľným príspevkom a pripnutím žltého narcisu vyjadríme spolupatričnosť s onkologickými pacientmi, ktorí našu podporu veľmi potrebujú.

  Všetkým dobrým ľuďom vopred úprimne ďakujeme!

 • McDonald Cup

  Gratulujeme naším športovcom k postupu do 2. kola súťaže McDonald Cup. Reprezentovali nás: Oliver Hulanský, Oleksandra Ifailova, Nina Gánóczy, Neo Bagin, Nikolaj Huertas, Kristián Štepanovský, Jakub a Patrik Taksonyi, Lukáš Dornai a Dominik Valo.

  Výsledky: ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Česká (súkromná) 6:2

                    ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Česká   8:0

                    ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ s MŠ Za Kasárňou 2:6

  Góly: Huertas 4, Bagin 4, Štepanovský 3, Valo 2, Dornai, Taksony J. a P. Taksonyi po 1 góle

 • NAJTRIEDA 1718

  Tešíme sa z toho, že triedy hýria pestrými farbami a sú plné tradičných jarných či veľkonočných symbolov. V tabuľke nájdete aktuálny stav súťaže NAJTRIEDA a zároveň máte  možnosť prostredníctvom fotiek nahliadnuť do všetkých tried. J Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži.

 • Deň otvorených dverí

 • Hviezdoslavov Kubín

  15.3.2018

  V marci býva jedným z tradičných podujatí  súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Po triednych kolách prebehlo školské, kde svoje recitátorské umenie predviedli najlepší zástupcovia svojich tried za 1. a 2. stupeň. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a veľkú snahu. Víťazom blahoželáme a budeme im držať palce v okresnom kole. Výsledky HK a priebežné poradie súťaže NAJTRIEDA 1718 nájdete v tabuľkách.

  Zároveň pripomíname jarnú a veľkonočnú výzdobu triedy. Vyhodnotenie bude 26.3.2018. Nezabúdajte na obmedzenie, že na dvere a steny nič nelepíme.

 • NAJTRIEDA 1718

  Triedy druhého stupňa majú za sebou Pytagorov CrossFit. Niektorí súťažiaci sa riadne zapotili nielen počas zdolávania prekážkovej dráhy, ale najmä pri matematických úlohách. :-) Výsledky nájdete v tabuľke.

  Vo štvrtok 15.3. prebehne školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Body do súťaže NAJTRIEDA budeme udeľovať tak za Vašu účasť, ako aj za konečné umiestnenie. Zároveň Vašou ďalšou úlohou bude vyzdobiť si triedu. Už teraz tešíme na všetky jarné a veľkonočné výtvory. Pozor na obmedzenie - na dvere a steny nič nelepiť. Vyhodnotenie bude 23.3.2018.

strana:

Kontakt

Meno školy: Základná škola s materskou školou, Kalinčiakova 12, 831 04 Bratislava
Email školy: skolakalina@skolakalina.sk
Telefón: Sekretariát:
Marta Boudná 02/44 637 274
Zástupca :
Mgr. Renáta Fenclová 0949 187 773
Mgr. Miloš Smoleniak 0911 978 881
Riaditeľ:
Dušan Noga 0903 889 363
Jedáleň:
Jana Havránková 02/44 372 830
Materská škola:
Mgr. Marta Marková 0911 978 876
Školský klub detí (ŠKD):
Petra Zemancová 0948 162 754
IČO: 50409964
DIČ: 2120330410
Adresa školy: Kalinčiakova 12, 831 04 Bratislava

Mapa

Facebook