• Prevádzka ŠKD

• Organizácia školského klubu detí

Ranný ŠKD : od 6.30 hod. do 8.00 hod.

Popoludňajší ŠKD : od 12.00 hod. do 17.30 hod.

Zaradenie detí do ŠKD

1. Deti sa do ŠKD zaraďujú vždy na jeden školský rok na základe riadne vyplnenej prihlášky podanej zákonnými zástupcami dieťaťa. Prihlášku je možné poslať mailom na r.fenclova@skolakalina.sk alebo odovzdať osobne zástupkyni riaditeľa školy Renáte Fenclovej, prípadne vedúcej ŠKD Petre Zemancovej.

Ziadost_o_prijatie_do_SKD.docx

2. O zaradení do ŠKD rozhoduje riaditeľ školy, alebo ním poverený zástupca.

3. Odhlásenie dieťaťa zo ŠKD sa uskutoční podaním písomnej žiadosti.

Ziadost_o_odhlasenie_z_SKD.docx

4. Počas školského roka je možné prihlásiť alebo odhlásiť dieťa z ŠKD najneskôr 3 dni pred ukončením mesiaca. V prípade ak je dieťa dlhodobo choré alebo nemôže  dlhšie obdobie navštevovať ŠKD z iných vážnych dôvodov treba požiadať o prerušenie návštevy ŠKD .  Prihláška prípadne odhláška, sú k dispozícii aj u vychovávateľa v ŠKD, alebo je možné si ch stiahnuť z webovej stránky školy https://skolakalina.edupage.org/a/na-stiahnutie.

Dochádzka detí

1. Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu detí uvedie zákonný zástupca v prihláške do ŠKD.

2. Prípadné zmeny v dochádzke a spôsobe odchodu oznamuje zákonný zástupca písomne vopred

Odchod žiakov zo ŠKD

Doba pobytu dieťaťa v ŠKD sa riadi údajmi na zápisnom lístku. Odchod žiaka mimo určenú dobu je možný len na základe písomnej žiadosti rodiča.

Odchod dieťaťa z ŠKD na základe telefonického hovoru je možný len po telefonáte na telefónne číslo 0948 162 754.

Vylúčenie žiaka z ŠKD

Deti navštevujúce ŠKD a ich zákonní zástupcovia sa riadia schváleným Školským poriadkom školy, Školským poriadkom ŠKD a pokynmi vychovávateľov.

Nerešpektovanie pokynov vychovávateľov, agresívne správanie voči spolužiakom alebo konanie, ktorým dieťa ohrozuje vlastnú bezpečnosť, bezpečnosť spolužiakov alebo pedagóga, môžu mať za následok vylúčenie dieťaťa z niektorých činností ŠKD alebo zo samotného ŠKD.

Neskorý príchod rodičov, resp. vyzdvihnutie si dieťaťa z ŠKD po 17.30 hod. vychovávateľka zapíše do osobného listu dieťaťa. Po treťom nedodržaní prevádzkového času ŠKD je na túto skutočnosť rodič vedením školy písomne upozornený. Pri pretrvávajúcom nerešpektovaní prevádzkového poriadku ŠKD má riaditeľ školy právo rozhodnúť o vylúčení dieťaťa z ŠKD. Odôvodnenie: Zapísanie dieťaťa do ŠKD nie je nárokovateľné a je podmienené dodržiavaním prevádzkového poriadku.