• NAJTRIEDA 1718

     • Milí žiaci!

      Po krátkej odmlke je tu znovu súťaž NAJTRIEDA 1718. Vyhodnotili sme naše Vianočné korčuľovanie a aktivitu ktorá bola súčasťou kampane Čistá voda – správna voľba. Za účasť a snahu Vám do tabuľky pribudli zaslúžené body.

      Ďalším kolom súťaže bude zaujímavá aktivita - Pytagorov CrossFit. Opäť si pri nej dobre zašportujete a popritom sa popasujete s matematickými úlohami. Bližšie informácie sa dozviete v pravý čas. :-)

      Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži!

     • ČISTÁ VODA – SPRÁVNA VOĽBA

     • 29.1.2018

      Cieľom celoslovenského projektu ČISTÁ VODA – SPRÁVNA VOĽBA je zvýšiť informovanosť ľudí o kvalite pitnej vody na Slovensku. Až 88% mladých ľudí dáva prednosť ochuteným sladeným vodám pred čistou vodou. Vďaka tejto kampani sa pitná voda dostala aj k tým deťom, ktoré by si ju dobrovoľne nevybrali. Poďakovanie patrí dobrovoľníčkam z 8.ABC: Valeria Konevych, Megan Ruseva, Chantal Hale, Aniela Romanová. Ďakujeme.  👍😉🤗

     • Výtvarná súťaž - „Olympijský oheň v nás“.

     • Slovenský olympijský výbor (SOV) vyhodnotil výtvarnú súťaž o olympizme pre základné a stredné školy za rok 2017 k XXIII. zimným olympijským hrám (ZOH) v juhokórejskom Pjongčangu (uskutočnia sa 9. – 25. februára 2018), zo 192 škôl prišlo 1770 prác.  Hlavnou témou súťaže bola myšlienka „Olympijský oheň v nás“.

      V II. kategórii (od 10 do 15 rokov) zvíťazila 13-ročná Anna Kristína Dubeňová zo ZŠ s MŠ Kalinčiakova 12 v Bratislave.  Srdečne gratulujeme.

     • Tak a máme za sebou piaty deň.

     • Dnes sme sa rozlyžovali a hurá na preteky. Večer sme si zhodnotili kurz a vyhodnotili všetky súťaže. Teraz sa pobalíme a zajtra nás máte poobede doma.

     • Štvrtý deň Zimnej ŠVP

     • Dnes sme mali náročný deň, všetci už lyžujú na veľkom svahu a vozia sa lanovkou, šikulky. Po obede sme navštívili miestnu farmu. Mali sme možnosť ochutnať výrobky z farmy. Dnes pojdeme skôr spinkať, zajtra nás čakaju preteky. Pozdravujeme všetkých doma.

     • Zimná ŠVP 2018 Novoť

     • Tak toto je naša partička prvákov až štvrtákov na zimnej ŠVP 2018

      Zimná ŠVP Novoť 2018

      V nedeľu 7.1.2018 po príchode do obce Novoť sme boli na krátkej prechádzke na farmu a po okolí. Zvieratká mali u detí úspech. Prasiatka, koníky, kozičky a somáriky ... nás privítali. Po prechádzke a po jedle sme si skontrolovali lyže a naučili sa ako sa máme správať na svahu. Pred spaním niektorým bolo smutno za maminou, ocinom aj si poplakali, ale teraz sme už pripravení raňajkovať. Už sa nevieme dočkať lyžovačky.V nedeľu 7.1.2018 po príchode do obce Novoť sme boli na krátkej prechádzke na farmu a po okolí. Zvieratká mali u detí úspech. Prasiatka, koníky, kozičky a somáriky ... nás privítali. Po prechádzke a po jedle sme si skontrolovali lyže a naučili sa ako sa máme správať na svahu. Pred spaním niektorým bolo smutno za maminou, ocinom aj si poplakali, ale teraz sme už pripravení raňajkovať. Už sa nevieme dočkať lyžovačky.

      Tak, už sme sa dnes lyžovali. Napriek nie najlepšiemu počasiu, stále poprchalo a teraz prší, úspešne sme zvládly prvé oblúky. Večer máme spoločenské hry a prednášky.

      Tretí deň a aj slniečko sa na nás konečne usmialo, lyžovalo sa výborne i keď bol svah trochu premrznutý. Vydržali sme na svahu od 9,46 hod do 14,30 hod. Naobedovali sme sa oddíchli a teraz sa ideme kúpať. Večer nás čaká vyhodnotenie a pozrieme sa na seba, ako sme lyžovali.