• NAJTRIEDA 1718

• Vianočná výzdoba - 1. stupeň

Milí žiaci!

Aktuálna zdravotná situácia na 1. stupni sa stabilizovala a bacily sa podarilo šťastlivo poraziť! :) A tak v súboji o najkrajšiu zimnú výzdobu mohli prejaviť svoju šikovnosť a tvorivosť aj žiaci 1. až 4. ročníka. Všetky triedy sa naozaj snažili a určiť konečné poradie nebolo vôbec jednoduché. To, ako to nakoniec dopadlo, si pozrite v tabuľke.

Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži!

• NAJTRIEDA 1718

• Vianočná výzdoba - 2. stupeň  viac

Milí žiaci!

V súťaži o najkrajšiu zimnú výzdobu ste sa skutočne posnažili. Preukázali ste svoju šikovnosť, dobré nápady, originálnosť a kreativitu. Tešíme sa, že naše triedy sú plné tradičných symbolov zimy a Vianoc. Určiť konečné poradie bola pre nás poriadna výzva. To, ako skončili triedy na 2. stupni, si pozrite v tabuľke. Keďže na 1. stupni šarapatili rôzne choroby, tak v duchu fair play súťaž pre triedy prvého až štvrtého ročníka vyhodnotíme v piatok 15.12.2017.

Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži!

• 6.12.2017

6. decembra navštívil našu školu Mikuláš, ktorého tradične sprevádzali anjeli a čertíci. Najväčšiu radosť z jeho návštevy mali žiaci na 1. stupni, aj keď niektorí sa čerta skutočne báli. Deti napokon vzácnej návšteve zaspievali a zarecitovali, za čo si vyslúžili sladkú odmenu.

• MS vo florbale žien

• 5.12.2017

Naši šiestaci a piataci zúčastnili zápasu MS vo florbale žien medzi Poľskom a Estónskom, ktorý sa konal na ZŠ O. Nepelu. Vytvorili dobrú divácku kulisu a zároveň si utvrdili pravidlá florbalu, ktorý tak radi hrajú.

• Ešte raz na návšteve hasičskej stanice

• Podarilo sa nám zrealizovať návštevu hasičskej stanice pre našich prvákov a druhákov. Aj táto exkurzia sa vydarila. Deti sa dozvedeli veľa informácií o náročnej, zodpovednej a nebezpečnej práci hasičov.

• Projektová hodina prvouky

• 3.12.2017

Žiaci z 2. A si v skupinách pripravili projekt, ktorý bol zameraný na ročné obdobie. Rozdelili si úlohy, kto čo zabezpečí, prinesie a potom spoločne vytvárali pojmovú mapu k danému ročnému obdobiu. Na záver svoju prácu prezentovali pred celou triedou, a tak sa navzájom učili o ročných obdobiach. Táto aktivita, ktorá prebiehala na hodinách prvouky, sa deťom veľmi páčila, o čom svedčia aj ich vydarené práce.