www.skolakalina.sk

 • Vážení rodičia, milí žiaci!

  Školský rok 2016/2017 je úspešne za nami. Všetkým Vám ďakujem za vzájomnú celoročnú spoluprácu, zodpovedný prístup k plneniu si povinností, aktívnu účasť a participáciu na dianí v škole. Pri tejto príležitosti Vám v prílohe posielame 2. číslo školského časopisu, v ktorom sa okrem iného dozviete veľa informácií o živote našej školy.

  Súčasne Vám oznamujem, že stránkové hodiny počas prázdnin budú každú stredu od 9.00 do 12.00 hod. V priebehu prázdnin Vám pošleme mail s informáciami o nástupe do nového školského roka. Tieto informácie budú zverejnené aj na našej webovej stránke.

  Prajem Vám krásne prežitie letných prázdnin, veľa slnka, oddychu a nových zážitkov!

  Dušan Noga, riaditeľ školy

  c._2_-_2016_2017.pdf

 • Exkurzia do NR SR

  Dňa 5. júna 2017 sme sa zúčastnili exkurzie do Národnej rady Slovenskej republiky. Sprevádzal nás pracovník NR SR, ktorý nám vysvetlil, že v tejto budove prebiehajú všetky politické rokovania. Hneď pri vstupe do budovy sa nachádzajú štátne symboly – štátna vlajka, štátny znak, štátna hymna a štátna pečať. Potom sme prešli do jednej zo zasadacích miestností, kde sme sa dozvedeli,  ako prebiehajú zasadania politikov. Tu má prístup aj bežný občan, ktorý však svoju návštevu musí nahlásiť vopred. Následne sme sa presunuli do hlavnej rokovacej miestnosti, kde nás informovali o tom,  ako prebieha štandardné rokovanie.

  Exkurzia sa nám veľmi páčila a tešíme sa na ďalšiu návštevu parlamentu.  Tomáš Čížek, 9.AB

 • Návšteva knižnice

  9. 6. 2017

  Žiaci 5.ABC navštívili knižnicu na Nobelovej ulici. Okrem čítania knižiek si názorne upevnili vedomosti o rozprávkach a povestiach, ktoré preberajú na hodinách literatúry.  

 • Výlet na Devín

  Triedy 7.ABC a 8.AC absolvovali svoj koncoročný výlet, okružnú plavbu po Dunaji s návštevou majestátneho hradu Devín. Bol to deň spoznávania dávnej histórie, zoznamovania sa s pamätníkmi nedávnej doby a deň zábavnej cesty loďou. Žiaci sa presvedčili, že za zaujímavými zážitkami nie je vždy potrebné cestovať ďaleko. :)

 • Blahoželáme družstvu SLOVENGERS z 8.AC  k peknému 17.miestu v súťaži

  ,,Hľadá sa energia,,. Medzi 238. súťažnými tímami si hravo poradili aj

  s návrhom úspory energie, zostrojením cievky, vymyslením hry. Rozšírili

  si vedomosti o Teslovi a Edisonovi. Odmenou im bola návšteva náučného

  centra, vybudovaného v bývalej elektrárni v Piešťanoch. Exkurzia bola veľmi 

  zaujímavá a podnetná. Vyskúšali si zostrojiť model solárneho automobilu,

  s ktorým sa neskôr súťažilo. Prajeme im veľa úspechov v ďalších súťažiach.

 • Školské kolo: 1. miesto. Autor:  Daniel Kmiť 6.AB                            Bratislavské kolo: 3. miesto.  Maxim Bilka 3.A

                                

 • NAJTRIEDA 1617 - konečné výsledky

  Akcia športového dopoludnia v rámci MDD bola zároveň poslednou v celoročnej súťaži NAJTRIEDA 1617. Konečné poradie všetkých tried nájdete v tabuľke. Víťazným triedam srdečne blahoželáme! Zaslúženej odmeny sa dočkajú na záver školského roka. Víťazmi sa však stali všetci, ktorí sa do súťaží aktívne zapájali, bojovali s nadšením a v duchu fair-play!

   

 • MDD - športové dopoludnie

  MDD sme u nás v škole oslávili dopoludním plným športu. Súťažiaci predviedli svoje schopnosti v rôznych disciplínach. Preukázali šikovnosť, rýchlosť, presnosť či silu. Nechýbali emócie, rivalita, burcovanie, víťazné pokriky, eufória z víťazstva či slzy sklamania. Súťaže nenechali chladným nikoho – žiakov, a dokonca ani učiteľov. :-)
  Špeciálne sa chceme poďakovať triede 8.AC, ktorá už od skorých ranných hodín pomáhala zabezpečiť podujatie po technickej stránke. Naše ďakujem patrí aj všetkým vyučujúcim na jednotlivých súťažných stanovištiach a tiež triednym učiteľom, ktorí sa aktívne zapojili do súťaží. V tabuľke sa dozviete, ako to všetko nakoniec dopadlo.

 • Krajské kolo v atletike

  1. 6. 2017

  Družstvo chlapcov nás úspešne reprezentovalo v krajskom kole v atletike, keď v konkurencii prevazne atletických škôl obsadilo 6. miesto. V celkovom súčte ho od medaily delilo iba 27 bodov. Chlapci sa nestratili ani v individuálnych disciplínach a štafetu 4x60m s  prehľadom vyhrali. Veľkú pochvalu si zaslúžia aj naše dve dievčatá, ktoré postúpili do súťaže ako víťazky okresného kola. Sofia Ifailová obsadila vo vrhu guľou vynikajúce 5. miesto.

  Všetkým účastníkom ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

  Chlapci: Peter Polakovič, Filip Rácz, Marko Mifkovič, Tomáš Hrebeň, Lukáš Miklovič, Michal Jasenec, Filip Hässler, Ádám Beke a Karol Dunka.

  Dievčatá: Sofia Ifailová, Aniela Romanová.

 • Exkurzia Mochovce

  26. 5. 2017

   

  Žiaci našej školy sa zúčastnili exkurzie v jadrovej elektrárni Mochovce.

  Oboznámili sa s vesmírom od jeho vzniku až po našu súčasnosť,

  zistili viac o rádioaktívnom odpade a boli poučení o bezpečnosti jadrovej

  elektrárne. Filip Kmiť, 9.C

 • Kalina Food Day 2017

  29. 5. 2017

  Dnes sa uskutočnil už 3. ročník školského projektu KALINA FOOD DAY. Jeho cieľom je pripraviť si spoločne zdravú desiatu v škole.  Sme radi, že sa zapojili takmer všetky triedy. Vytvorené produkty spĺňali predpoklady zdravého stravovania. Okrem toho, že boli chutné, potešili aj oko. Niektoré z nich vyzerali takmer ako umelecké diela. V každej kategórii sme dokázali vyhlásiť iba tesného víťaza. Určiť výsledné poradie bolo nemožné, preto zostávajúce triedy obsadili 2. miesto.

 • EKOTOPFILM a ENVIROFILM

  27. 5. 2017

  Junior festival EKOTOPFILM a ENVIROFILM sme navštívili s triedou  8. AC. Festival pripravil pre žiakov 6 náučných filmov a na záver interaktívnu diskusiu o energetike.  Žiaci sa každý rok dozvedajú  zaujímavosti o odpadoch, recyklácii, ako šetriť energiu a životné prostredie. Práve našej mladej generácií je potrebné vštepovať myšlienku o šetrnom správaní sa k našej jedinečnej planéte a preto je dôležité, aby túto myšlienku aj oni sami raz šírili a odovzdali ju ďalej.

 • Jaskyňa Driny a Smolenický zámok

  24. 5. 2017

  Triedy 7.ABC sa 8.AC sa zúčastnili EKOVÝLETU v Malých Karpatoch.  Ich cieľovou destináciou sa stala jaskyňa Driny a Smolenický zámok. A keďže celý deň strávili v prírode, tá im ukázala svoju moc. Výdatný lejak triedam zabránil absolvovať pešiu túru od jaskyne na zámok cez doliny Hlboča a Molpír. Napriek tomu videli naozajstné krásy našej prírody. Podzemné - v jedinej jaskyni na západnom Slovensku a z vtáčej perspektívy - pri výhľade z 33 metrovej veže nášho najmladšieho zámku.

 • 25. 5. 2017

  Naše družstvá nás opäť úspešne reprezentovali v okresnom kole v atletike. CHlapci sa stali celkovými víťazmi a budú našu školu reprezentovať v krajskom kole. Dievčatá obsadili pekné 4. miesto. Všetkým účastníkom gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

  Chlapci: Peter Polakovič, Filip Rácz, Marko Mifkovič, Tomáš Hrebeň, Lukáš Miklovič, Michal Jasenec, Filip Hässler, Ádám Beke a Karol Dunka.

  Dievčatá: Sofia Ifailová, Aniela Romanová, Ema Goldbergerová, Kristína Dubeňová, Dominika Čajkovičová, Karin Kočanová, Amanda Prachařová a Kristína Ďurechová.

 • NAJTRIEDA 16/17

  Milí žiaci!

  Je čas vyhodnotiť ďalšie kolo súťaže NAJTRIEDA 16/17. Príspevky do časopisu, ktoré ste poslali, sú rôznorodé, originálne a nápadité, ale aj vtipné či poučné. Škoda, že sa s písmenkami nepopasovali všetky triedy. No tie, ktoré sa úlohy nezľakli, si zaslúžia naše uznanie. Bodové ohodnotenie nájdete v tabuľke a všetky vaše výtvory v 2. čísle školského časopisu, ktorý vyjde už čoskoro.

  Naša celoročná súťaž tried sa dostáva do záverečnej fázy. V mesiaci máj sa v škole tradične uskutoční Kalina Food Day a v júni športový deň. Zapojte sa a zabojujte o ďalšie body do tabuľky.  :-)

  Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa aktívne zapájajú do našej celoročnej súťaže!

 • Biologická olympiáda

   

  Lukáš Bacho sa v obvodnom kole Biologickej olympiády kategória C 2016/2017 stal úspešným riešiteľom.

   

  Gratulujeme a želáme veľa úspechov.

 • Ahojte, športovci!

  Súboj tried prvého stupňa s jarnou únavou prebehol v skvelej atmosfére, za hlasnej podpory spolužiakov aj súperov. Súťažiaci bojovali zo všetkých síl a zaslúžia si veľkú pochvalu. Výsledné poradie cvičebného plánu č. 2  nájdete v tabuľke.

  Šťastne dorazila aj veľká väčšina poštových holubov s príspevkami do školského časopisu. Výsledky zverejnime 22.5.2017. Last moment pre zatúlaných poštárov!  wink

  Ďalšie body do súťaže NAJTRIEDA 2017 môžete získať v 3. ročníku Kalina Food Day. Neváhajte a 29.5. 2017 si pripravte spoločne zdravú desiatu priamo v škole.

  Ďakujeme všetkým žiakom a ich triednym učiteľom za aktívnu účasť v našej celoročnej súťaži!

   

 • Zážitkové centrum vedy Aurelium

  Aj triedy 7.ABC a 8.B prežili netradičné dopoludnie v Zážitkovom centre vedy Aurelium.  Poznatky, ktoré sa naučili v škole, si vyskúšali v praxi na množstve interaktívnych exponátov. Svoje získané poznatky a zažité pokusy budú následne na hodinách fyziky prezentovať prostredníctvom svojich projektov.

 • 3. 5. 2017

  Do galérie Eva Bukovenová: Fotoalbum boli pridané fotografie.

 • Cvičebný plán číslo 2

  Triedy druhého stupňa úspešne bojovali s jarnou únavou a dokázali ju poraziť. Možno len 9.AB uhrala cennú remízu. :-)  Výsledné poradie nájdete v priloženej tabuľke. V piatok 5. mája si Cvičebný plán číslo 2 vyskúšajú aj triedy prvého stupňa. Časový rozpis zverejníme v priebehu nadchádzajúceho týždňa. Sme radi, že ste sa zapojili aj do ďalšej úlohy. Príspevky do školského časopisu nám utešene pribúdajú. Nezabúdajte, že sa bude udeľovať dvojnásobný počet bodov! Máte ešte čas do 7. mája 2017.

strana:

Kontakt

Meno školy: Základná škola s materskou školou, Kalinčiakova 12, 831 04 Bratislava
Email školy: skolakalina@skolakalina.sk
Telefón: Sekretariát:
Marta Boudná 02/44 637 274
Zástupca :
Mgr. Renáta Fenclová 0949 187 773
Mgr. Miloš Smoleniak 0911 978 881
Riaditeľ:
Dušan Noga 0903 889 363
Jedáleň:
Jana Havránková 02/44 372 830
Materská škola:
Mgr. Marta Marková 0911 978 876
Školský klub detí (ŠKD):
Petra Zemancová 0948 162 754
IČO: 50409964
DIČ: 2120330410
Adresa školy: Kalinčiakova 12, 831 04 Bratislava

Mapa

Facebook