www.skolakalina.sk

 • Svetový deň kníh

  Dňa 23. 4. si pripomíname Svetový deň kníh. Aj pri tejto príležitosti žiaci tretieho ročníka dnes zažili netradičnú hodinu čítania. Hlavné slovo počas nej mali deviataci Alex Bohúň a Max Bubica, ktorí im prečítali knižku. Tretiaci so záujmom počúvali, odpovedali na otázky a celkovo sa aktívne zapájali do nezvyčajného vyučovacieho procesu. Veríme, že podobné akcie spolupráce medzi žiakmi z 1. a 2. stupňa nebudú ojedinelé. Práve naopak, stanú sa pravidelnými a lásku ku knihám budeme medzi žiakmi všetkých vekových kategórií rozvíjať po celý rok.

 • Zápis do 1. ročníka

 • DEŇ NARCISOV - 13.4.2018

  V piatok 13.4.2018 sa naši žiaci  opäť zapoja do najväčšej slovenskej finančnej zbierky Ligy proti rakovine DEŇ NARCISOV. Našich dobrovoľníkov nájdete na týchto stanovištchch v okolí školy:

  BILLA Bajkalská - 8.00 - 11.00

  KAUFLAND Trnavská - 8.00 - 14.00

  LIDL Škultétyho - 11.00 - 14.00

  Dobrovoľným príspevkom a pripnutím žltého narcisu vyjadríme spolupatričnosť s onkologickými pacientmi, ktorí našu podporu veľmi potrebujú.

  Všetkým dobrým ľuďom vopred úprimne ďakujeme!

 • McDonald Cup

  Gratulujeme naším športovcom k postupu do 2. kola súťaže McDonald Cup. Reprezentovali nás: Oliver Hulanský, Oleksandra Ifailova, Nina Gánóczy, Neo Bagin, Nikolaj Huertas, Kristián Štepanovský, Jakub a Patrik Taksonyi, Lukáš Dornai a Dominik Valo.

  Výsledky: ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Česká (súkromná) 6:2

                    ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ Česká   8:0

                    ZŠ s MŠ Kalinčiakova - ZŠ s MŠ Za Kasárňou 2:6

  Góly: Huertas 4, Bagin 4, Štepanovský 3, Valo 2, Dornai, Taksony J. a P. Taksonyi po 1 góle

 • NAJTRIEDA 1718

  Tešíme sa z toho, že triedy hýria pestrými farbami a sú plné tradičných jarných či veľkonočných symbolov. V tabuľke nájdete aktuálny stav súťaže NAJTRIEDA a zároveň máte  možnosť prostredníctvom fotiek nahliadnuť do všetkých tried. J Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži.

 • Deň otvorených dverí

 • Hviezdoslavov Kubín

  15.3.2018

  V marci býva jedným z tradičných podujatí  súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Po triednych kolách prebehlo školské, kde svoje recitátorské umenie predviedli najlepší zástupcovia svojich tried za 1. a 2. stupeň. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a veľkú snahu. Víťazom blahoželáme a budeme im držať palce v okresnom kole. Výsledky HK a priebežné poradie súťaže NAJTRIEDA 1718 nájdete v tabuľkách.

  Zároveň pripomíname jarnú a veľkonočnú výzdobu triedy. Vyhodnotenie bude 26.3.2018. Nezabúdajte na obmedzenie, že na dvere a steny nič nelepíme.

 • NAJTRIEDA 1718

  Triedy druhého stupňa majú za sebou Pytagorov CrossFit. Niektorí súťažiaci sa riadne zapotili nielen počas zdolávania prekážkovej dráhy, ale najmä pri matematických úlohách. :-) Výsledky nájdete v tabuľke.

  Vo štvrtok 15.3. prebehne školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Body do súťaže NAJTRIEDA budeme udeľovať tak za Vašu účasť, ako aj za konečné umiestnenie. Zároveň Vašou ďalšou úlohou bude vyzdobiť si triedu. Už teraz tešíme na všetky jarné a veľkonočné výtvory. Pozor na obmedzenie - na dvere a steny nič nelepiť. Vyhodnotenie bude 23.3.2018.

 • EDUCATE SLOVAKIA

  Minulý týždeň (5.2. - 9.2.2018) sme sa zapojili do projektu Educate Slovakia, ktorý organizuje študentská organizácia AIESEC. Navštívila nás dvojica vysokoškolských študentov Solomya Spasiuk z Ukrajiny a Abdullah Samin z Turecka, ktorí sa rôznymi aktivitami snažili upevňovať interkultúrne vzťahy. Žiakom 7. až 9. ročníka prezentovali svoje krajiny a ich kultúru, ale chceli sa dozvedieť aj niečo o Slovensku. Napriek počiatočnej ostýchavosti sa žiaci postupne osmelili a pri komunikácii aktívne využívali svoje jazykové znalosti.

  Veľká pochvala patrí žiakom 8.ABC Valeriyi Konevych, Adamovi Chrupkovi a Danielovi Kováčovi, ktorí z vlastnej iniciatívy a dokonca vo svojom voľnom čase pozvali Solomyu na exkurziu po Bratislave. Navštívili Bratislavský hrad, historické centrum, Euroveu, Kuchajdu.

  Týmto projektom sme sa snažili rozvíjať nielen jazykové vedomosti a zručnosti našich detí, ale aj ich postoje a hodnoty.

 • Okresné kolo Geografickej olympiády

  9.2.2018

  Filip Nagy z 5.ABC triedy sa vo svojej kategórii stal úspešným riešiteľom okresného kola Geografickej olympiády. Gratulujeme! V ďalších kategóriách nás vzorne reprezentovali aj  Steve Hale a Erik Fülöp.    

 • NAJTRIEDA 1718

  Milí žiaci!

  Po krátkej odmlke je tu znovu súťaž NAJTRIEDA 1718. Vyhodnotili sme naše Vianočné korčuľovanie a aktivitu ktorá bola súčasťou kampane Čistá voda – správna voľba. Za účasť a snahu Vám do tabuľky pribudli zaslúžené body.

  Ďalším kolom súťaže bude zaujímavá aktivita - Pytagorov CrossFit. Opäť si pri nej dobre zašportujete a popritom sa popasujete s matematickými úlohami. Bližšie informácie sa dozviete v pravý čas. :-)

  Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži!

 • ČISTÁ VODA – SPRÁVNA VOĽBA

  29.1.2018

  Cieľom celoslovenského projektu ČISTÁ VODA – SPRÁVNA VOĽBA je zvýšiť informovanosť ľudí o kvalite pitnej vody na Slovensku. Až 88% mladých ľudí dáva prednosť ochuteným sladeným vodám pred čistou vodou. Vďaka tejto kampani sa pitná voda dostala aj k tým deťom, ktoré by si ju dobrovoľne nevybrali. Poďakovanie patrí dobrovoľníčkam z 8.ABC: Valeria Konevych, Megan Ruseva, Chantal Hale, Aniela Romanová. Ďakujeme.  👍😉🤗

 • Výtvarná súťaž - „Olympijský oheň v nás“.

  Slovenský olympijský výbor (SOV) vyhodnotil výtvarnú súťaž o olympizme pre základné a stredné školy za rok 2017 k XXIII. zimným olympijským hrám (ZOH) v juhokórejskom Pjongčangu (uskutočnia sa 9. – 25. februára 2018), zo 192 škôl prišlo 1770 prác.  Hlavnou témou súťaže bola myšlienka „Olympijský oheň v nás“.

  V II. kategórii (od 10 do 15 rokov) zvíťazila 13-ročná Anna Kristína Dubeňová zo ZŠ s MŠ Kalinčiakova 12 v Bratislave.  Srdečne gratulujeme.

 • Tak a máme za sebou piaty deň.

  Dnes sme sa rozlyžovali a hurá na preteky. Večer sme si zhodnotili kurz a vyhodnotili všetky súťaže. Teraz sa pobalíme a zajtra nás máte poobede doma.

 • Štvrtý deň Zimnej ŠVP

  Dnes sme mali náročný deň, všetci už lyžujú na veľkom svahu a vozia sa lanovkou, šikulky. Po obede sme navštívili miestnu farmu. Mali sme možnosť ochutnať výrobky z farmy. Dnes pojdeme skôr spinkať, zajtra nás čakaju preteky. Pozdravujeme všetkých doma.

 • Zimná ŠVP 2018 Novoť

  Tak toto je naša partička prvákov až štvrtákov na zimnej ŠVP 2018

  Zimná ŠVP Novoť 2018

  V nedeľu 7.1.2018 po príchode do obce Novoť sme boli na krátkej prechádzke na farmu a po okolí. Zvieratká mali u detí úspech. Prasiatka, koníky, kozičky a somáriky ... nás privítali. Po prechádzke a po jedle sme si skontrolovali lyže a naučili sa ako sa máme správať na svahu. Pred spaním niektorým bolo smutno za maminou, ocinom aj si poplakali, ale teraz sme už pripravení raňajkovať. Už sa nevieme dočkať lyžovačky.V nedeľu 7.1.2018 po príchode do obce Novoť sme boli na krátkej prechádzke na farmu a po okolí. Zvieratká mali u detí úspech. Prasiatka, koníky, kozičky a somáriky ... nás privítali. Po prechádzke a po jedle sme si skontrolovali lyže a naučili sa ako sa máme správať na svahu. Pred spaním niektorým bolo smutno za maminou, ocinom aj si poplakali, ale teraz sme už pripravení raňajkovať. Už sa nevieme dočkať lyžovačky.

  Tak, už sme sa dnes lyžovali. Napriek nie najlepšiemu počasiu, stále poprchalo a teraz prší, úspešne sme zvládly prvé oblúky. Večer máme spoločenské hry a prednášky.

  Tretí deň a aj slniečko sa na nás konečne usmialo, lyžovalo sa výborne i keď bol svah trochu premrznutý. Vydržali sme na svahu od 9,46 hod do 14,30 hod. Naobedovali sme sa oddíchli a teraz sa ideme kúpať. Večer nás čaká vyhodnotenie a pozrieme sa na seba, ako sme lyžovali. 

 • Vianočné prázdniny

  Prajeme Vám šťastné, pokojné, rozprávkové a zasnežené Vianoce plné lásky a radosti! V roku 2018 nech ste zdraví a každý deň nech máte dôvod na úsmev na tvári! 

  Na príjemné zimné čítanie Vám ponúkame najnovšie vydanie nášho školského časopisu KALINA: https://skolakalina.edupage.org/files/Skolsky_casopis_1718.pdf

  Nástup do školy je 8.1.2018 :)

 • NAJTRIEDA 1718

  Vianočná výzdoba - 1. stupeň

  Milí žiaci!

  Aktuálna zdravotná situácia na 1. stupni sa stabilizovala a bacily sa podarilo šťastlivo poraziť! :) A tak v súboji o najkrajšiu zimnú výzdobu mohli prejaviť svoju šikovnosť a tvorivosť aj žiaci 1. až 4. ročníka. Všetky triedy sa naozaj snažili a určiť konečné poradie nebolo vôbec jednoduché. To, ako to nakoniec dopadlo, si pozrite v tabuľke.

  Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži!

 • NAJTRIEDA 1718

  Vianočná výzdoba - 2. stupeň  viac

  Milí žiaci!

  V súťaži o najkrajšiu zimnú výzdobu ste sa skutočne posnažili. Preukázali ste svoju šikovnosť, dobré nápady, originálnosť a kreativitu. Tešíme sa, že naše triedy sú plné tradičných symbolov zimy a Vianoc. Určiť konečné poradie bola pre nás poriadna výzva. To, ako skončili triedy na 2. stupni, si pozrite v tabuľke. Keďže na 1. stupni šarapatili rôzne choroby, tak v duchu fair play súťaž pre triedy prvého až štvrtého ročníka vyhodnotíme v piatok 15.12.2017.

  Ďakujeme všetkým za aktívnu účasť v súťaži!

 • Mikuláš

  6.12.2017

  6. decembra navštívil našu školu Mikuláš, ktorého tradične sprevádzali anjeli a čertíci. Najväčšiu radosť z jeho návštevy mali žiaci na 1. stupni, aj keď niektorí sa čerta skutočne báli. Deti napokon vzácnej návšteve zaspievali a zarecitovali, za čo si vyslúžili sladkú odmenu.

strana:

Kontakt

Meno školy: Základná škola s materskou školou, Kalinčiakova 12, 831 04 Bratislava
Email školy: skolakalina@skolakalina.sk
Telefón: Sekretariát:
Marta Boudná 02/44 637 274
Zástupca :
Mgr. Renáta Fenclová 0949 187 773
Mgr. Miloš Smoleniak 0911 978 881
Riaditeľ:
Dušan Noga 0903 889 363
Jedáleň:
Jana Havránková 02/44 372 830
Materská škola:
Mgr. Marta Marková 0911 978 876
Školský klub detí (ŠKD):
Petra Zemancová 0948 162 754
IČO: 50409964
DIČ: 2120330410
Adresa školy: Kalinčiakova 12, 831 04 Bratislava

Mapa

Facebook